התקנת דשא סינטטי מחיר

בשנים האחרונות התפתח תחום הדשא הסינטטי, בין היתר לאור מצוקת המים בישראל. הביקוש ל התקנת דשא סינטטי מחיר עלה ולכן התפתחו מוצרי דשא מלאכותי מגוונים, שונים אחד מהשני ברמת האיכות שלהם. קיים שימוש בדשא מלאכותי בשטחים ציבוריים, גינות פרטיות, מגרשי ספורט וכיוצא בזה. העובדה שאין כמעט צורך לבצע פעולות אחזקה להתקנת דשא סינטטי מחיר, לצד העובדה שאין צורך לדאוג ולהשקות אותו הופך את הדשא הסינטטי למוצר מבוקש ויעיל עבור לקוחות שונים וצרכים מגוונים. מומלץ לרכוש את סוג הדשא אשר יספק מקסימום תועלת ויענה על כלל הצרכים. קיימים כמה פרמטרים שעשויים להעיד על איכות  מחיר הדשא, צפיפות הסיבים, גובה הסיבים, איכות היצור וגוון הדשא.

מידת צפיפות הסיבים של התקנת דשא סינטטי מחיר

דשא מלאכותי סינטטי אשר הסיבים שלו צפופים הינו דשא איכותי יותר, אשר יחזיק מעמד לאורך זמן גם אחרי שידרכו עליו. נושא זה אמור להיות מצויין על המפרט הטכני של המוצר. אם אתם רוצים לרכוש התקנת דשא סינטטי מחיר למיקום בו אמור להיות שימוש משמעותי, יש להתקין דשא אשר סיביו צפופים במיוחד. לאזורים בהם הדשא הסינטטי צפוי לשמש לצרכי נוי, ואין כוונה לשבת עליו או לדרוך עליו דרך קבע, ניתן להתפשר להתקין דשא אשר סיביו פחות צפופים

משקל של משטח דשא

ככול שדשא מסוג מלאכותי שוקל יותר, כך סביר שמדובר בדשא איכותי יותר. פרמטר זה מושפע בין היתר מהרמה בה צפופים הסיבים ומאיכות הדשא. כאמור מומלץ לבחור את סוג הדשא בהתאם לשימוש הצפוי לו.

אורך הסיבים

ניתן למצוא דגמים אשר בהם גובה סיבי הדשא הסינטטי נמוכים ויש דגמים אחרים אשר מכילים סיבים יותר גבוהים. מומלץ להימנע מהתקנת דשא סינטטי מחיר אשר סיביו קצרים מ- עשרים וחמישה מילימטר, לנוכח העובדה שרמת השחיקה שלו גבוהה מאוד. דשא אשר יש בו סיבים לא גבוהים עמיד פחות כאשר דורכים או יושבים עליו. מצד שני, מומלץ גם לא לרכוש התקנת דשא סינטטי מחיר בעל סיבים גבוהים מ- 45 ס"מ. דשא בעל סיבים בגובה כזה ישתטח כאשר ילכו או ישבו עליו.

עיצוב וגוון של דשא מלאכותי

יצרנים שונים בארץ ובחו"ל מייצרים משטחי דשא מלאכותי בכמה וכמה גוונים שונים, כך שכל אחד יכול לרכוש את משטח הדשא בהתאם לטעם ולסגנון האהוב. בכדי לוודא שגוון וסוג הדשא יתאים לעיצוב הכולל, מומלץ להגיע ליצרן ולבחון את מראה הדשא באולם התצוגה או בחצר, וכך לבחון כיצד הוא משתלב ליד צמחיה טבעית ואביזרי גינה דקורטיביים אחרים. יש דשא אשר עשוי מספר גוונים של ירוק לצד סוג אחר המיוצר מגוון של צבע אחד בלבד. קיים שוני גם בעיצוב של משטחי דשא שונים. יש דשא גזום לעומת דשא בעיצוב יותר פראי.

תחושה ומגע

רגע לפני שאתם רוכשים דשא מלאכותי מומלץ לגעת בו ולוודא כי מגעו נעים ורך

איכות תהליך היצור

שיקול נוסף שחשוב לבחון רגע לפני שרוכשים  התקנת דשא סינטטי מחיר מלאכותי הוא איכות החומרים ממנו הוא מיוצר. יש לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר אשר יש בו מגן קרינה UV, האם קיימים בו חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא עומד בתקני אי רעילות, והאם יצורו נעשה תחת עמידה בתקני איכות ובטיחות. ניתן ומומלץ לבקש מהיצרן ש יציג בפניכם אישורים על בגין הנושאים שצויינו.

כמה אחריות קיימת למוצר

בדומה למוצרים אחרים גם יש לדרוש מהספקים השונים אחריות על הדשא שרכשתם. מומלץ לקנות התקנת דשא סינטטי מחיר באם ניתנת עליו אחריות מינימום לתקופה של חמש שנים. יש לבקש בעת הרכישה מסמך המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהבטחת אחריות שניתנת בעל פה.

כמה עולה דשא מלאכותי

רכישה של התקנת דשא סינטטי מחיר איכותי ועמיד עולה לא מעט כסף, אבל מומלצת בהשוואה ל האלטרנטיבה של רכישת דשא שאינו איכותי. דשא איכותי יעלה מחיר גבוה יור באופן חד פעמי, אבל ישמש את בעליו לתקופה ארוכה. מחירו של משטח דשא מסוג סינטטי מושפע מכל הפרמטרים שכתבנו עליהם : צפיפות הסיבים, משקל המשטח, אורך הסיבים ואיכות היצור. אפשר לרכוש דשא מלאכותי במחיר של עשרים שקלים למ"ר ועד 250 ₪ לסוג איכותי במיוחד. חשוב שלא להתפתות ולבחור רק על בסיס העלות, מכיוון שמחיר נמוך לרוב תעיד על דשא באיכות ירודה ובעל צפיפות סיבים נמוכה. כדאי לרכוש מוצר איכותי שיהיה עמיד לתקופה ממושכת.

אופי השימוש

כאמור התקנת דשא סינטטי מחיר יכול לשמש לצרכים שונים ומגוונים, ולכן כדאי להתאים את סוג הדשא לצרכים. כיום תעשיית הדשא הסינטטי מייצרת מוצרים רבים אשר יכולים לשמש לכל צורך ולכל מטרה

התקנת דשא מלאכותי

התקנה של התקנת דשא סינטטי מחיר אינה דבר פשוט לאדם שאינו מקצועי, ולכן כדאי לפנות לאדם מומחה בהתקנות על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא מסוג זה ניתן להתקין על משטח צמחיה או בטון. אם רוצים להתקין דשא מלאכותי על משטח צמחיה יש לעקור קודם לכן את הצמחיה ולסלק אבנים על מנת שניתן יהיה להתקין במקום זה את הדשא.

תחזוקה

דשא מסוג סינטטי לא מחייב תחזוקה מרובה. יחד עם זאת חשוב כן מידי פעם לנקות אותו בכדי לאפשר לו להישמר איכותי לאורך זמן. בכדי לנקות התקנת דשא סינטטי מחיר קיימת אפשרות להשתמש בצינור מים, מגרפת עלים, מטאטא כביש, שואב או מפוח עלים. מומלץ לנקות את הדשא באמצעות סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. אם מגיעים חרקים, אפשר לרסס אותו בחומרים מדברים רגילים. במצב בו צומחת צמחיה לא רצויה על הדשא המלאכותי אפשר להשתמש בחומר קוטל צמחיה.