התקנת דשא סינטטי על בטון

בתקופה האחרונה התפתח תחום הדשא הסינטטי, בין היתר עקב מצוקת המים בארץ. הביקוש ל התקנת דשא סינטטי על בטון עלה ולכן התפתחו מוצרי דשא מלאכותי מגוונים, שונים זה מזה ברמת האיכות שלהם. קיים שימוש בדשא מלאכותי במגרשי ספורט, גינות פרטיות, שטחים ציבוריים וכדומה. העובדה שאין כמעט צורך לבצע פעולות אחזקה להתקנת דשא סינטטי על בטון, ואין צורך להשקות אותו הופך את הדשא הסינטטי למוצר פופולארי ויעיל עבור מגוון צרכים ושימושים. חשוב לרכוש את סוג המוצר אשר יהלום בצורה הטובה ביותר את הצרכים. איכות דשא מלאכותי נמדדת על ידי מספר פרמטרים  צפיפות הסיבים, משקל המשטח, גובה הסיבים, איכות תהליך היצור, ומחיר המוצר.

צפיפות הסיבים של התקנת דשא סינטטי על בטון

דשא מלאכותי סינטטי אשר הסיבים שלו צפופים הינו דשא איכותי יותר, אשר יחזיק מעמד לאורך זמן גם אחרי שידרכו עליו. פרט זה אמור להופיע במסגרת המפרט הטכני של המוצר. במידה וברצונכם להתקין דשא מלאכותי למיקום בו אמור להיות שימוש בהיקף גבוה, כדאי לרכוש דשא בעל צפיפות סיבים גבוהה יותר. לאזורים בהם הדשא הסינטטי צפוי לשמש בעיקר לצרכי נוי, ולא מתוכנן לדרוך או לשבת עליו, ניתן להתפשר לקנות דשא בעל צפיפות סיבים נמוכה יותר

כמה שוקל המשטח

ככול שדשא מסוג מלאכותי שוקל יותר, כך ניתן להניח שמדובר בדשא איכותי יותר. פרמטר זה מושפע מצפיפות הסיבים ומאיכות הדשא. כאמור מומלץ לבחור את סוג הדשא בהתאם לשימוש הצפוי לו.

אורך הסיבים

קיימים דגמים בהם גובה סיבי הדשא הסינטטי נמוכים וניתן למצא דגמים מסוג אחר אשר להם סיבים גבוהים. מומלץ להימנע מהתקנת דשא סינטטי על בטון אשר בו הסיבים קצרים מ- עשרים וחמישה מילימטר, מכיוון שרמת השחיקה שלו גבוהה במיוחד. משטח דשא אשר יש בו סיבים שאינם גבוהים פחות עמיד כאשר דורכים או יושבים עליו. מצד שני, מומלץ גם לא לקנות התקנת דשא סינטטי על בטון בעל סיבים גבוהים מ- ארבעים וחמישה מילימטר. דשא בעל סיבים בגובה כזה ישתטח כאשר ילכו או ישבו עליו.

עיצוב וגוון של דשא מלאכותי

ספקים של דשא בארץ ובחו"ל מייצרים משטחי דשא מלאכותי בגוונים שונים, כך שכל אחד יכול לקנות את משטח הדשא על פי הטעם האישי. בשביל לבחון שגוון וסוג הדשא יתאים בסגנון שלו, כדאי להגיע ליצרן ולראות איך נראה הדשא בחצר של הספק או באולם התצוגה שלו, וכך לוודא כיצד הוא משתלב ליד אביזרים דקורטיביים אחרים ולצד צמחייה טבעית. ניתן לרכוש דשא אשר עשוי מספר גוונים של ירוק לצד סוג אחר המיוצר מגוון בודד. ניתן לרכוש דשא בעיצובים שונים, דשא גזום או דשא בעיצוב פראי.

תחושה ומגע

בדיקה נוספת שחשוב לערוך היא בדיקת מגע. וודאו שהדשא שאתם קונים נעים ורך

איכות חומרי היצור

פרמטר נוסף שכדאי לבחון רגע לפני שרוכשים  התקנת דשא סינטטי על בטון מלאכותי הוא איכות החומרים ממנו הוא מיוצר. יש לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר שמכיל מגן קרינה UV, האם קיימים בו חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא מספק צרכי אי רעילות, והאם תהליך היצור נעשה תחת עמידה בתקני איכות ובטיחות. ניתן ומומלץ לבקש מהספק כי יציג בפניכם אישורים על כל נושאים אלו ואחרים.

רמת האחריות על המוצר

כמו מוצרים אחרים גם חשוב לבדוק כמה שנות אחריות ניתנות על התקנת דשא סינטטי על בטון. כדאי לקנות התקנת דשא סינטטי על בטון כאשר ניתנת עליו אחריות לפחות לתקופה של 5 שנים. כדאי לבקש בשעת הרכישה אסמכתא המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהצהרה על האחריות עם ניתנת בעל פה.

מחיר דשא סינטטי

קניית התקנת דשא סינטטי על בטון איכותי ועמיד עולה לא מעט כסף, אבל מומלצת בניגוד ל האלטרנטיבה של רכישת דשא שאינו איכותי. דשא איכותי יעלה סכום גבוה יותר באופן חד פעמי, מאידך ישמש את רוכשו לתקופה של שנים רבות. עלות התקנת דשא סינטטי על בטון מושפע מכל הפרמטרים שכתבנו עליהם : צפיפות הסיבים, משקל המשטח, אורך הסיבים ואיכות היצור. ניתן לקנות דשא מוסג סינטטי במחיר של עשרים וחמישה שקלים למטר מרובע ועד 250 שקלים לסוג איכותי במיוחד. מומלץ שלא להתפתות ולקבל החלטה רק על סמך העלות, מכיוון שעלות נמוכה לרוב תעיד על דשא באיכות ירודה ובעל צפיפות סיבים נמוכה. חשוב לרכוש דשא מסוג איכותי שיהיה עמיד לתקופה ממושכת.

אופי השימוש

התקנת דשא סינטטי על בטון יכול לשמש לצרכים שונים ומגוונים, ולכן כדאי להתאים את סוג הדשא שנרכש לצורך הספציפי. כיום תעשיית הדשא הסינטטי מייצרת מוצרים רבים אשר יכולים לשמש לכל צורך ולכל מטרה

התקנת דשא מלאכותי

התקנה של התקנת דשא סינטטי על בטון אינה פשוטה לאדם שאינו מקצועי, ולכן כדאי לפנות לאיש מקצוע על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא סינטטי אפשר לבצע התקנה על משטח בטון או על משטח צמחיה. אם רוצים להתקין דשא מלאכותי על משטח צמחיה חייבים לעקור קודם לכן את הצמחיה ולסלק אבנים בכדי שיהיה אפשרי להתקין על שטח זה את הדשא.

פעולות תחזוקה

דשא מלאכותי כלל אינו מצריך תחזוקה מרובה. לצד זה חשוב כן מידי פעם לנקות אותו על מנת לאפשר לו להישמר איכותי לאורך זמן. בשביל לנקות התקנת דשא סינטטי על בטון ניתן להשתמש במפוח עלים,צינור מים, מגרפה ועוד. חשוב לנקות את הדשא על ידי סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. אם יש חרקים, אפשר לרסס את הדשא הסינטטי בעזרת חומרי הדברה. במידה ו צומחת צמחיה לא רצויה על הדשא המלאכותי אפשר להיעזר בחומר קוטל צמחיה.