התקנת דשא סינטטי על ריצוף

בעשור האחרון התפתחה תעשיית הדשא הסינטטי, בין היתר לאור מצוקת המים בארץ. הצורך ב התקנת דשא סינטטי על ריצוף עלה ולכן התפתחו מגוון מוצרי דשא מלאכותי, שונים זה מזה ברמת האיכות שלהם. ניתן לראות שימוש בדשא מלאכותי בגינות פרטיות, מגרשי ספורט, שטחים ציבוריים ועוד. העובדה שאין כמעט צורך לבצע פעולות אחזקה להתקנת דשא סינטטי על ריצוף, והוא מייתר את השימוש להשקיה הופך את הדשא הסינטטי למוצר מבוקש ויעיל עבור לקוחות שונים וצרכים מגוונים. כדאי לבחור את סוג הדשא אשר יספק מענה בצורה הטובה ביותר לצרכים. קיימים כמה פרמטרים שעשויים להעיד על איכות  משקל הדשא, צפיפות הסיבים של הדשא, איכות היצור, גובה הסיבים, גוון וצבע הדשא ומחיר הדשא.

מידת צפיפות הסיבים של התקנת דשא סינטטי על ריצוף

דשא מלאכותי סינטטי אשר הסיבים שלו צפופים הינו דשא איכותי יותר, אשר יחזיק מעמד לאורך זמן גם אחרי שידרכו עליו. נתון זה אמור להופיע במסגרת המפרט הטכני של המוצר. אם אתם רוצים להתקין דשא מלאכותי למיקום בו צפוי להיות שימוש בהיקף גבוה, כדאי להתקין דשא שיש לו סיבים בצפיפות גבוהה. למשטחים בהם הדשא הסינטטי צפוי לשמש לצרכי נוי, ואין תכנון לדרוך עליו או לשבת עליו בקביעות, אפשר להתפשר לקנות דשא בעל צפיפות סיבים נמוכה יותר

משקל המשטח

ככול שדשא מלאכותי שוקל יותר, כך ניתן להעריך שמדובר בדשא יותר איכותי. פרמטר זה מושפע מצפיפות הסיבים ומאיכות הדשא. כאמור מומלץ לבחור את סוג הדשא בהתאם לשימוש הצפוי לו.

האורך של סיבי הדשא הסינטטי

קיימים דגמים בהם גובה סיבי הדשא הסינטטי נמוכים וניתן למצא דגמים מסוג אחר אשר בהם גובה הסיבים גדול יותר. כדאי להימנע מדשא מסוג סינטטי אשר סיביו באורך נמוך מ- 25 מילימטר, לאור העובדה שרמת השחיקה שלו גבוהה במיוחד. דשא עם סיבים לא גבוהים עמיד פחות כאשר דורכים או יושבים עליו. מאידך, מומלץ גם להימנע מרכישת התקנת דשא סינטטי על ריצוף שבו הסיבים גבוהים מ- ארבעים וחמישה מילימטר. דשא בעל סיבים גבוהים ישכב ויראה כמו שטיח לאחר שידרכו עליו מספר פעמים בודדות.

גוון הדשא ועיצובו

ספקים של דשא בארץ ובחו"ל מייצרים דשא מלאכותי בגוונים שונים, כך שכל אחד יכול לקנות את משטח הדשא על פי הטעם האישי. בשביל לוודא שגוון וסוג הדשא יתאים בסגנון שלו, כדאי להגיע ליצרן ולראות איך נראה הדשא באולם התצוגה או בחצר, וכך לוודא כיצד הוא משתלב ליד אביזרים דקורטיביים אחרים ולצד צמחייה טבעית. יש דשא אשר עשוי מספר גוונים של ירוק או סוג אחר המיוצר מגוון בודד. כמו כן ניתן לבחור בין עיצובים שונים של דשא: גזום או פראי.

מגע ותחושה

בדיקה נוספת שחשוב לערוך היא בדיקת מגע. וודאו שהדשא שאתם קונים נעים ורך

איכות תהליך היצור

שיקול נוסף שחשוב לבחון רגע לפני שרוכשים  התקנת דשא סינטטי על ריצוף מלאכותי הוא איכות החומרים ממנו הוא מיוצר. כדאי לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר שיש בו מגן קרינה UV, האם קיימים בו חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא נותן מענה לצרכי אי רעילות, והאם יצורו נעשה תחת עמידה בתקני איכות ובטיחות. מומלץ מאוד לבקש מהספק ש יציג בפניכם אישורים על בגין הנושאים שצויינו.

רמת האחריות על המוצר

כמו מוצרים אחרים גם יצרני דשא מלאכותי מספקים רמות שונות של אחריות על המוצר. מומלץ לקנות התקנת דשא סינטטי על ריצוף כאשר ניתנת עליו אחריות לתקופה של מינימום 5 שנים. מומלץ לבקש בעת הרכישה אסמכתא המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהצהרה על האחריות עם ניתנת בעל פה.

עלות דשא מלאכותי

קניית התקנת דשא סינטטי על ריצוף טוב ואיכותי עולה לא מעט כסף, אבל מומלצת בהשוואה ל האלטרנטיבה של רכישת דשא שאינו איכותי. דשא איכותי יעלה סכום גבוה יותר באופן חד פעמי, אך ישמש את רוכשו לתקופה של שנים רבות. עלות דשא מלאכותי מושפע מכל הפרמטרים שכתבנו עליהם : אורך הסיבים, צפיפותם, משקל המשטח ואיכות היצור. אפשר לרכוש דשא מוסג סינטטי במחיר של 25 ₪ למטר מרובע ועד 250 ₪ לסוג איכותי במיוחד. חשוב שלא להתפתות ולבחור רק תוך הסתמכות המחיר, מכיוון שעלות נמוכה לרוב תעיד על דשא פחות איכותי ובעל צפיפות סיבים נמוכה. חשוב לרכוש דשא איכותי שיאריך ימים למשך תקופה ארוכה.

שימושים שונים

התקנת דשא סינטטי על ריצוף יכול לשמש לצרכים שונים ומגוונים, ולכן כדאי להתאים את סוג הדשא לצרכים. כיום תעשיית הדשא הסינטטי מייצרת מוצרים רבים אשר יכולים לשמש לכל צורך ולכל מטרה

התקנת דשא מלאכותי

התקנת התקנת דשא סינטטי על ריצוף אינה פשוטה לאדם שאינו מקצועי, ולכן כדאי לפנות לגורם מקצועי על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא מסוג זה קיימת אפשרות לבצע התקנה של דשא על משטח צמחיה או בטון. במידה והכוונה לבצע התקנה על משטח צמחיה מומלץ לעקור לפני ההתקנה את כל הצמחייה ולסלק אבנים בכדי שיהיה אפשרי להתקין במקום זה את הדשא.

תחזוקה

דשא מסוג סינטטי אינו מחייב תחזוקה מרובה. לצד זה כן חשוב מידי פעם לנקות אותו בשביל לאפשר לו להישמר איכותי לאורך זמן. בכדי לנקות התקנת דשא סינטטי על ריצוף ניתן לעשות שימוש בצינור מים, מגרפת עלים, מטאטא כביש, שואב או מפוח עלים. מומלץ לנקות את הדשא באמצעות סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. אם יש חרקים, אפשר לרסס את הדשא הסינטטי בעזרת חומרי הדברה. במצב בו צומחת צמחיה לא רצויה לצד הדשא המלאכותי קיימת אפשרות לעשות שימוש בחומר קוטל צמחיה.