יריעות pvc שקוף

PVC   הוא בעצם פולימר בשם פוליוויניל כלוריד אשר נעשה בו שימוש הן לצרכים תעשייתיים והן עבור צרכים פרטיים. זהו חומר שמיוצר בצורה סינטטית, והוא החל דרכו במאה הקודמת בגרמניה. ניתן לייצר יריעות pvc שקוף בצורות שונות ובמרקמים שונים. אפשר לראות שימוש בחומר זה בתחום המעבדות, באולמות ספורט, בענף הבניה, בתחום התעופה, במשרדים, חדרי כושר וכדומה.  ניתן לעשות שימוש ביריעות pvc שקוף לצורך חיפוי וריצוף.

שפע של יתרונות

לא בכדי שנעשה שימוש כה תדיר בחומר יריעות pvc שקוף וזאת לאור יתרונותיו הרבים. בין יתרונותיו ניתן למנות את הנושאים הבאים: PVC קיים במגוון צורות חומר, לרבות גלילים, יריעות, אריחים ולוחות. גמישותו של חומר זה גבוהה במיוחד דבר אשר הופך את העבודה עימו לנעימה וקלה. חומר זה עמיד במים, עמיד בפני כימיקלים. החומר עמיד בפני חדירה של אבק וקל במיוחד לנקותו. חומר זה עמיד בדר"כ בפני אש, דבר אשר הופך אותו לבטיחותי מאוד לשימוש] . חומר זה קיים גם מסוג יריעות pvc שקוף אנטיסטטי, והוא כולל בידוד מפני זרם חשמלי. החומר עמיד בפני שחיקה. הוא מאפשר ריצוף בסגנון של פרקט והוא מוצע לרכישה במגוון סגנונות ודוגמאות. יתרה מכך, ניקיונו ותחזוקתו קלים ונוחים במיוחד.

סוגים שונים של יריעות pvc שקוף

יריעות pvc שקוף  ניתן לרכוש מסוגים שונים ולכן משמש למטרות מגוונות: יריעות pvc שקוף בהדפסה דיגיטאלית, בהתאמה אישית לצרכי הלקוח, דמוי פרקט, יריעות pvc שקוף אנטיסטטי שמשתמשים בו לקירוי ולחיפוי במפעלי אלקטרוניקה ובחדרי מחשב, יריעות pvc שקוף  בדמוי של אריחים, חומר קירוי, ריצוף או חיפוי המשמש באולמות ספורט, חדרי כושר ובריכות שחיה. כמו כן ניתן להשתמש בחומר לצורך ריצוף שטחים ציבוריים, מבני ציבור ומסעדות.

קירוי בעזרת PVC

כאמור ניתן ליצר מחומר זה מגוון רחב של מוצרים. דוגמא אחת הינה מוצר בשם פלרוף. פלרוף משמש לקירוי של לולים, רפתות, מבני חוף, מחסנים וכיוצא בזה. הסיבה שחומר זה מתאים כל כך לקירוי היא בעובדה שהוא עמיד בפני פגעי מזג האוויר השונים. בנוסף חומר זה משמש במפעלים ומבני תעשיה וזאת לאור העובדה שהוא עמיד בפני אש וכימיקלים. כאמור החומר קיים בצורות שונות, וגמישותו מאפשרת ליצור ממנו מוצרים שונים, לרבות לוחות, ריפודים, צינורות, ציפוי רצפות ועוד.

ריצוף באמצעות יריעות pvc שקוף

בתחילת הדרך שימש חומר זה בעיקר לצורך ריצוף וחיפוי של מבני תעשייה, מעבדות, גני ילדים, אזורי מסחר וכדומה. בימים אלו מצא גם המגזר הפרטי את חומר זה כמתאים לשימושים רבים ומגוונים. PVC שכיח ונפוץ בתחום הבניה הפרטית, וכיום משתמשים בו לצורך ריצוף של חללים פרטיים ולצורך ציפוי פנימי וחיצוני של מבנים. כיום חומר זה קיים במראה דומה למראה של פרקט. מגוון רחב של יתרונות אלו הפכו את יריעות pvc שקוף  למבוקש ופופולרי בקרב צרכנים רבים.

הכנת הרצפה להתקנה

יריעות pvc שקוף  הינו חומר שקל מאוד לעבוד איתו. בשביל להתקין רצפה מחומר זה, יש בשלב ראשון להכין את הרצפה הקיימת. הכנת הרצפה נעשית על ידי החלקתה בעזרת חומר מיוחד. מריחה של חומר זה נועדה לישר את הרצפה. עבור חורים גדולים או סדקים משמעותיים יש לעשות שימוש בצלוטיט, גבס או מלט. לאחר מריחת שכבה של חומר מחליק על הרצפה, יש להחליק אותה תוך שימוש בנייר ליטוש בינוני ועד גס, לפי המצב של הרצפה. לפני שמדביקים לוחות יריעות pvc שקוף חשוב לוודא שהרצפה יבשה ונקייה לחלוטין מלכלוך.

שלבים בהתקנת ריצוף יריעות pvc שקוף

עבור מי שמעוניין לרצף רצפת דירה, בית פרטי, או כל מבנה אחר, מומלץ לקנות את החומר בצורה של גליל או ביריעות חתוכות. עם תום שלב הכנת הרצפה על פי ההנחיות בשלב החלקת הרצפה, יש לחתוך את החומר על פי הצורך, ולשים את היריעות על הרצפה. אחר כך יש לחתוך את השאריות של החומר שנותר ליד המשקופים ולצידי הקירות. כדאי להתקין את שכבת יריעות pvc שקוף  בעזרת שני אנשים, בכדי שהיה אפשר להדביק את היריעות בצורה מדויקת. יש לעשות שימוש בדבק מסוג אקרילי. מומלץ למרוח דבק על היריעות, ואז להמתין כעשרים דקות ועד חצי שעה טרום הדבקת היריעות על גבי הרצפה.יש לבצע את שלב ההדבקה בזהירות ובאיטיות בשביל שתיווצר רצפה ללא בליטות או סימנים של הדבקה. בתום ההדבקה על הרצפה תוכלו לבצע הדבקה גם על הפנלים.

מגוון דוגמאות רחב

חומר זה הוא חומר דמוי פרקט או טפט וניתן למצוא אותו בהרבה מאוד סגנונות. קיימת אפשרות למצוא חומר זה במגוון צבעים של פרקט, בהדפס של צורות גאומטריות, בשלל סגנונות כולל סגנון כפרי, קלאסי, רטרו או סגנון מודרני בגוונים שונים של צבעים, בהדפסים צבעוניים המתאימים לצורך ריצוף של חדרי ילדים, בצבעים חלקים בכל הגוונים, ובאין ספור דוגמאות נוספות. אחד ההבדלים המשמעויים בין חומר יריעות pvc שקוף לפרקט למינציה הוא העובדה שהוא אינו מגביל בעיצובו, לאור דוגמאותיו הרבות.