לוחות פי וי סי

PVC   הוא בעצם פולימר בשם פוליוויניל כלוריד משמש בענפים רבים בתעשיה וכמו כן למגוון צרכים פרטיים. חומר זה יוצר לראשונה בגרמניה במאה הקודמת הוא אינו חומר טבעי אלא חומר אשר מיוצר באופן סינטטי. אפשר לייצר את חומר זה במרקמים שונים ובצורות שונות. נעשה שימוש בחומר זה בבתי חולים, בענף התעופה, בחדרי כושר, בענף הבניה, באולמות ספורט,במעבדות וכ'ו.  לרוב יעשה שימוש בחומר לוחות פי וי סי  לצורך ריצוף וחיפוי של רצפות וחללים.

שפע של יתרונות

לוחות פי וי סי הוא חומר בעל יתרונות רבים ומגוונים, דבר אשר הופך אותו לחומר מועדף לצרכים רבים. בין יתרונותיו ניתן למנות את הנושאים הבאים: PVC קיים במגוון צורות חומר, לרבות גלילים, יריעות, אריחים ולוחות. החומר מאוד גמיש ולכן קל ונוח לעבוד איתו. יש לו עמידות גבוהה בפני כימיקלים ובפני מים. חומר זה אינו כולל חריצים ולכן לא מתרחשת בו תופעה של חדירה של אבק, ולפיכך קל מאוד לנקות אותו. אם בהתחלה שימש לוחות פי וי סי  רק עבור תעשיות שונות, הרי שכיום אין כך הדבר. בעשרות השנים האחרונות מצא גם המגזר הפרטי את חומר זה כמתאים לשימושים רבים ומגוונים. לוחות פי וי סי שכיח ונפוץ בתחום הבניה הפרטית, ונעשה בו שימוש לשם חיפוי, קירוי וריצוף של חללים בנכסים פרטיים. כיום חומר זה קיים במראה דומה למראה של פרקט. כל היתרונות הללו הפכו את לוחות פי וי סי  למבוקש ופופולרי בקרב צרכנים רבים.

כיצד להכין את הרצפה להדבקה של לוחות פי וי סי

קל מאוד להתקין חומר לוחות פי וי סי. על מנת להתקין רצפה מחומר זה, יש בשלב ראשון להכין את הרצפה הקיימת. בכדי שהרצפה תהיה מוכנה להדבקה של משטח לוחות פי וי סי   צריך להחליק אותה עם חומר מיוחד. מריחה של חומר זה נועדה לישר את הרצפה. באם קיימים חורים משמעותיים ברצפה ניתן לסתום אותם תוך שימוש בגבס, מלט או צלוטיט. לאחר מריחת שכבה של חומר מחליק על הרצפה, יש להחליק אותה תוך שימוש בנייר ליטוש בינוני ועד גס, לפי המצב של הרצפה. יש להימנע מהדבקה של יריעות פי וי סי על רצפה מלוכלכת.

כיצד להתקין ריצוף עשוי PVC

באם אתם מעוניינים לרצף רצפת חלל בית פרטי, דירה או מבנה מסחרי או תעשייתי, עדיף לרכוש את החומר בצורה של גליל או ביריעות חתוכות. עם תום שלב הכנת הרצפה על פי ההנחיות שצוינו קודם לכן, יש לחתוך את החומר ע"פ הצרכים שלכם, ולהניח את היריעות על גבי הרצפה. לאחר מכן מומלץ לגזור את שאריות החומר ליד המשקופים ולצידי הקירות. מומלץ לבצע התקנת רצפת לוחות פי וי סי  על יד 2 אנשים, בכדי שניתן יהיה להדביק את היריעות בצורה מדויקת. כדאי לעשות שימוש בדבק מסוג אקרילי. מומלץ לשים דבק על היריעות, ולהמתין כעשרים דקות ועד חצי שעה לפני הדבקת היריעות על הרצפה. את ההדבקה יש לעשות בזהירות ובאיטיות בשביל שתיווצר רצפה ללא בליטות או סימנים של הדבקה. ניתן להדביק חומר לוחות פי וי סי גם על הפנלים, בדוגמא המתאימה לחומר שנעשה בו שימש על גבי הרצפה..

שלל דוגמאות

PVC הינו חומר בעל מראה המדמה פרקט או טפט מעוצב והוא קיים בהרבה מאוד סגנונות. ניתן למצוא חומר זה בגוונים שונים של פרקט, בהדפס של צורות גאומטריות, בשלל סגנונות כולל סגנון כפרי, קלאסי, רטרו או סגנון מודרני בגוונים שונים של צבעים, בהדפסים מיוחדים לטובת ריצוף חדרי ילדים, בצבעים חלקים בכל הגוונים, ובאין ספור דוגמאות נוספות. המגוון הרחב של דוגמאות וצבעים הופך את חומר זה לאטרקטיבי במיוחד.