מחיר דשא סינטטי כולל התקנה

בתקופה האחרונה התפתחה תעשיית הדשא הסינטטי, בין היתר עקב מצוקת המים בישראל. הצורך ב מחיר דשא סינטטי כולל התקנה התגבר ולכן התפתחו מגוון מוצרי דשא מלאכותי, שונים אחד מהשני ברמת האיכות שלהם. השימוש בדשא מלאכותי בגינות פרטיות, מגרשי ספורט, שטחים ציבוריים ועוד. דשא מלאכותי אינו דורש כמעט פעולות אחזקה, לשם אחזקה של דשא מלאכותי לא נדרש כמעט שום דבר, והוא מייתר את השימוש להשקיה הופך אותו למוצר פופולארי ויעיל עבור מגוון צרכים ושימושים. חשוב לבחור את סוג המוצר אשר יספק מקסימום תועלת ויענה על כלל הצרכים. קיימים כמה פרמטרים שעשויים להעיד על איכות  מחיר הדשא, צפיפות הסיבים, גובה הסיבים, איכות היצור וגוון הדשא.

צפיפות הסיבים של מחיר דשא סינטטי כולל התקנה

ככול שמשטח מחיר דשא סינטטי כולל התקנה יהיה בעל סיבים צפופים יותר, כך מדובר על משטח איכותי יותר, אשר יהיה עמיד בפני שחיקה, ויישאר זקוף ורענן גם לאחר שידרכו עליו. נתון זה אמור להיות מצויין על המפרט הטכני של המוצר. במידה וברצונכם לרכוש דשא מלאכותי למיקום בו צפוי להיות שימוש מוגבר, מומלץ להתקין דשא בעל צפיפות סיבים גבוהה יותר. לאזורים בהם הדשא הסינטטי צפוי לשמש לצרכי נוי, ולא מתוכנן לדרוך או לשבת עליו, ניתן להתפשר להתקין דשא אשר סיביו פחות צפופים

משקל של משטח דשא

ככול שדשא סינטטי שוקל יותר, כך ניתן להניח שמדובר בדשא באיכות גבוהה יותר. נושא זה מושפע מרמת הצפיפות של הסיבים ומאיכות הדשא. אם יש צורך בדשא שיחזיק לאורך זמן מומלץ לבחור בדשא כבד יותר.

האורך של סיבי הדשא הסינטטי

ניתן למצוא דגמים בהם גובה סיבים נמוכים וניתן למצא דגמים מסוג אחר אשר בהם גובה הסיבים גדול יותר. חשוב להימנע מדשא מסוג סינטטי אשר הסיבים שלו קצרים מ- 25 מ"מ, לנוכח העובדה שרמת השחיקה שלו גבוהה מאוד. דשא מלאכותי עם סיבים לא גבוהים פחות עמיד כאשר יושבים או דורכים עליו. מאידך, כדאי גם לא לרכוש מחיר דשא סינטטי כולל התקנה המכיל סיבים גבוהים מ- ארבעים וחמישה מילימטר. דשא בעל סיבים בגובה כזה ישתטח כאשר ילכו או ישבו עליו.

גוון הדשא ועיצובו

יצרנים שונים בארץ ובחו"ל מייצרים משטחי דשא מלאכותי בגוונים ובצבעים שונים שונים, כך שכל אחד יכול לקנות את משטח הדשא בהתאם לטעם ולסגנון האהוב. על מנת לבדוק שגוון וסוג הדשא יתאים לעיצוב הכולל, רצוי להגיע ליצרן ולבדוק איך נראה הדשא באולם התצוגה או בחצר, וכך לבחון כיצד הוא משתלב ליד אביזרים דקורטיביים אחרים ולצד צמחייה טבעית. ניתן לרכוש דשא אשר עשוי גוונים שונים של ירוק לצד סוג אחר המיוצר מגוון בודד. כמו כן ניתן לבחור בין עיצובים שונים של דשא: גזום או פראי.

תחושה ומגע

רגע לפני שאתם רוכשים דשא מלאכותי מומלץ לגעת בו ולוודא כי מגעו נעים ורך

איכות חומרי היצור

שיקול נוסף שמומלץ לבחון בבחירה של  מחיר דשא סינטטי כולל התקנה מלאכותי הוא מאילו חומרים הוא מיוצר. כדאי לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר הכולל מגן קרינה UV, האם קיימים בו חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא נותן מענה לצרכי אי רעילות, והאם תהליך היצור שלו נעשה תחת עמידה בתקני איכות ובטיחות. כדאי ביותר לבקש מהיצרן ש יציג בפניכם אישורים על בגין הנושאים שצויינו.

רמת האחריות על המוצר

כמו מוצרים אחרים גם חשוב לבדוק כמה שנות אחריות ניתנות על מחיר דשא סינטטי כולל התקנה. כדאי לקנות דשא מלאכותי אם ניתנת עליו אחריות לתקופה של מינימום 5 שנים. יש לבקש בזמן הרכישה מסמך המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהבטחת אחריות שניתנת בעל פה.

מחיר דשא סינטטי

רכישת מחיר דשא סינטטי כולל התקנה איכותי עולה לא מעט כסף, אבל מומלצת בניגוד ל האלטרנטיבה של רכישת דשא לא איכותי. דשא איכותי יעלה סכום גבוה יותר באופן חד פעמי, מאידך ישמש את רוכשו לתקופה של שנים רבות. עלות משטח דשא מסוג סינטטי מושפע מכל הפרמטרים אשר מצויינים בכתבה : איכות היצור, משקל המשטח, צפיפות הסיבים ואורכם. ניתן למצוא דשא מלאכותי במחיר של עשרים שקלים למטר מרובע ועד 250 שקלים לסוג איכותי במיוחד. חשוב שלא להתפתות ולבחור רק תוך הסתמכות המחיר, מכיוון שעלות נמוכה לרוב תעיד על דשא פחות איכותי ובעל צפיפות סיבים נמוכה. חשוב לרכוש דשא איכותי שיחזיק מעמד ויוכל לשמש אתכם לתקופה של שנים רבות.

שימושים שונים

מחיר דשא סינטטי כולל התקנה יכול לשמש לצרכים שונים, ולכן כדאי להתאים את סוג הדשא שנרכש לצורך הספציפי. כיום דשא מסוג סינטטי מיוצר כך שיוכל להתאים לצרכים רבים

התקנה של מחיר דשא סינטטי כולל התקנה

התקנת מחיר דשא סינטטי כולל התקנה אינה פשוטה לאדם שאינו מקצועי, ולכן יש לפנות לאדם מומחה בהתקנות על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא מסוג זה קיימת אפשרות להתקין על משטח צמחיה או בטון. במידה ומדובר בהתקנה על משטח צמחיה חייבים לעקור טרום ההתקנה את הצמחיה כולה ולסלק אבנים בשביל שאפשר יהיה להתקין באזור זה את הדשא.

תחזוקה

מחיר דשא סינטטי כולל התקנה לא מצריך תחזוקה מרובה. כמו כן חשוב כן מעת לעת לנקות אותו על מנת לאפשר לו להישמר איכותי לאורך זמן. בשביל לנקות מחיר דשא סינטטי כולל התקנה קיימת אפשרות להשתמש במפוח עלים,צינור מים, מגרפה ועוד. חשוב לנקות את הדשא באמצעות סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. במידה וקיימים חרקים, אפשר לרסס אותו בעזרת חומרי הדברה. במצב בו צומחת צמחיה לא רצויה לצד הדשא הסינטטי קיימת אפשרות להשתמש בחומר קוטל צמחיה.