מחיר דשא סינטטי למטר

בעת האחרונה התפתחה תעשיית הדשא הסינטטי, בין היתר לאור מצוקת המים בארץ. הביקוש ל מחיר דשא סינטטי למטר עלה ולכן התפתחו מוצרי דשא מלאכותי מגוונים, שונים זה מזה ברמת האיכות שלהם. קיים שימוש בדשא מלאכותי בשטחים ציבוריים, גינות פרטיות, מגרשי ספורט וכיוצא בזה. דשא מלאכותי אינו דורש כמעט פעולות אחזקה, לשם אחזקה של דשא מלאכותי לא נדרש כמעט שום דבר, ואין צורך להשקות אותו הופך את הדשא הסינטטי למוצר מבוקש ומוביל עבור צרכים מגוונים וסוגי אנשים שונים. חשוב לרכוש את סוג הדשא אשר יספק מענה בצורה הטובה ביותר לצרכים. איכות דשא מלאכותי נמדדת על ידי מספר פרמטרים  צפיפות הסיבים, משקל המשטח, גובה הסיבים, איכות תהליך היצור, ומחיר המוצר.

צפיפות הסיבים של מחיר דשא סינטטי למטר

ככול שמשטח מחיר דשא סינטטי למטר יהיה בעל סיבים צפופים יותר, כך מדובר על משטח איכותי יותר, אשר יהיה עמיד בפני שחיקה, ויישאר זקוף ורענן גם לאחר שידרכו עליו. פרט זה אמור להיות כתתוב במסמך המפרט הטכני של המוצר. אם ברצונכם לרכוש דשא מלאכותי למיקום בו צפוי להיות שימוש מוגבר, מומלץ לקנות דשא אשר סיביו צפופים במיוחד. לאזורים בהם הדשא הסינטטי אמור לשמש בעיקר לצרכי נוי, ואין תכנון לדרוך עליו או לשבת עליו בקביעות, אפשר להתפשר ולרכוש דשא בעל צפיפות סיבים נמוכה יותר

משקל של משטח דשא

ככול שדשא מסוג מלאכותי הינו בעל משקל גבוה יותר, כך סביר שמדובר בדשא איכותי יותר. נתון זה מושפע בין היתר מהרמה בה צפופים הסיבים ומאיכות הדשא. אם יש צורך בדשא שיחזיק לאורך זמן מומלץ לבחור בדשא כבד יותר.

אורך הסיבים

ניתן למצוא דגמים בהם גובה סיבים נמוכים ויש דגמים אחרים אשר בהם גובה הסיבים גדול יותר. כדאי להימנע מדשא מלאכותי אשר סיביו באורך נמוך מ- 25 מ"מ, מכיוון שרמת השחיקה שלו גבוהה ביותר. משטח דשא בעל סיבים נמוכים עמיד פחות כאשר יושבים או דורכים עליו. מצד שני, מומלץ גם לא לרכוש מחיר דשא סינטטי למטר המכיל סיבים גבוהים מ- ארבעים וחמישה מילימטר. דשא בעל סיבים גבוהים ישכב ויראה כמו שטיח לאחר שידרכו עליו מספר פעמים בודדות.

עיצוב הדשא וצבעו

ספקי דשא מלאכותי הן בארץ והן בחו"ל מייצרים משטחי דשא מלאכותי בגוונים שונים, כך שכל אחד יכול לבחור את משטח הדשא שתואם בגוונו את טעמו. על מנת לוודא שגוון וסוג הדשא יתאים לעיצוב הכולל, מומלץ להגיע ליצרן ולראות איך נראה הדשא באולם התצוגה או בחצר, וכך לבחון כיצד הוא משתלב ליד צמחים אחרים וחפצי דקורציה. אפשר לקנות דשא אשר עשוי מספר גוונים של ירוק לעומת סוג אחר המיוצר מגוון אחד של צבע. קיים שוני גם בעיצוב של משטחי דשא שונים. יש דשא גזום לעומת דשא בעיצוב יותר פראי.

תחושה ומגע

רגע לפני שאתם רוכשים דשא מלאכותי מומלץ לגעת בו ולוודא כי מגעו נעים ורך

איכות חומרי היצור

שיקול נוסף שחשוב לבחון בבחירה של  מחיר דשא סינטטי למטר מלאכותי הוא איכות החומרים ממנו הוא מיוצר. כדאי לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר שיש בו מגן קרינה UV, האם יש בדשא חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא נותן מענה לצרכי אי רעילות, והאם יצורו נעשה תחת עמידה בתקני בטיחות ואיכות. כדאי ביותר לבקש מהספק כי יציג בפניכם אישורים על בגין נושאים אלו ואחרים.

כמה אחריות קיימת למוצר

בדומה למוצרים אחרים גם חשוב לבדוק כמה שנות אחריות ניתנות על מחיר דשא סינטטי למטר. מומלץ לקנות דשא מלאכותי כאשר ניתנת עליו אחריות לפחות לתקופה של 5 שנים. מומלץ לבקש בעת הרכישה מסמך המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהצהרה על האחריות עם ניתנת בעל פה.

עלות דשא מלאכותי

קניית מחיר דשא סינטטי למטר איכותי עולה לא מעט כסף, אך מומלצת בניגוד ל האלטרנטיבה של רכישת דשא שאינו איכותי. דשא איכותי יעלה יותר באופן חד פעמי, מאידך ישמש את בעליו לתקופה ממושכת במיוחד. טווח המחירים של דשא מלאכותי מושפע מכל הפרמטרים אשר מצויינים בכתבה : איכות היצור, משקל המשטח, צפיפות הסיבים ואורכם. אפשר לרכוש דשא מוסג סינטטי בעלות של עשרים שקלים למ"ר ועד מאתיים וחמישים ₪ לסוג איכותי במיוחד. כדאי שלא להתפתות ולקבל החלטה רק על סמך העלות, מכיוון שמחיר זול במיוחד לרוב תעיד על דשא פחות איכותי ובעל צפיפות סיבים נמוכה. מומלץ לקנות דשא מסוג איכותי שיהיה עמיד לתקופה ממושכת.

שימושים שונים

כאמור מחיר דשא סינטטי למטר יכול לשמש לצרכים שונים ומגוונים, ולכן חשוב להתאים את סוג הדשא שנרכש לצורך הספציפי. כיום תעשיית הדשא הסינטטי מייצרת מוצרים רבים אשר יכולים לשמש לכל צורך ולכל מטרה

התקנת דשא מלאכותי

התקנת מחיר דשא סינטטי למטר אינה דבר פשוט לאדם שאינו מקצועי, ולכן כדאי לפנות לגורם מקצועי על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא מסוג זה ניתן לבצע התקנה של דשא על משטח בטון או על צמחיה. במידה ומדובר בהתקנה על משטח צמחיה יש לעקור טרום ההתקנה את כל הצמחייה ולסלק אבנים בשביל שיהיה אפשרי להתקין באזור זה את הדשא.

כיצד לתחזק דשא מלאכותי

מחיר דשא סינטטי למטר כלל אינו דורש תחזוקה מרובה. כמו כן חשוב כן מידי פעם לנקות אותו על מנת לאפשר לו להישמר איכותי לאורך זמן. על מנת לנקות מחיר דשא סינטטי למטר קיימת אפשרות לעשות שימוש בצינור מים, מגרפת עלים, מטאטא כביש, שואב או מפוח עלים. חשוב לנקות את הדשא על ידי סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. במידה וקיימים חרקים, ניתן בהחלט לרסס את הדשא הסינטטי בעזרת חומרי הדברה. במידה ו צומחת צמחיה לא רצויה ליד הדשא הסינטטי אפשר לעשות שימוש בחומר קוטל צמחיה.