מחיר התקנת דשא סינטטי

בתקופה האחרונה התפתחה תעשיית הדשא הסינטטי, בין היתר בגלל מצוקת המים בישראל. הצורך ב מחיר התקנת דשא סינטטי התגבר ולכן התפתחו כמה וכמה מוצרי דשא, שונים זה מזה ברמת האיכות שלהם. קיים שימוש בדשא מלאכותי בגינות פרטיות, מגרשי ספורט, שטחים ציבוריים ועוד. העובדה שאין כמעט צורך לבצע פעולות אחזקה למחיר התקנת דשא סינטטי, והוא מייתר את השימוש להשקיה הופך את הדשא הסינטטי למוצר מבוקש ויעיל עבור לקוחות שונים וצרכים מגוונים. מומלץ לבחור את סוג הדשא אשר יספק מענה בצורה הטובה ביותר לצרכים. איכות דשא מלאכותי נמדדת על ידי מספר פרמטרים  משקל הדשא, צפיפות הסיבים של הדשא, איכות היצור, גובה הסיבים, גוון וצבע הדשא ומחיר הדשא.

צפיפות הסיבים של מחיר התקנת דשא סינטטי

ככול שמשטח מחיר התקנת דשא סינטטי יהיה בעל סיבים צפופים יותר, כך מדובר על משטח איכותי יותר, אשר יהיה עמיד בפני שחיקה, ויישאר זקוף ורענן גם לאחר שידרכו עליו. נתון זה אמור להיות כתתוב במסמך המפרט הטכני של המוצר. במידה וברצונכם לקנות דשא מלאכותי לאזור בו צפוי להיות שימוש בהיקף גבוה, כדאי להתקין דשא אשר סיביו צפופים במיוחד. למשטחים בהם הדשא הסינטטי צפוי לשמש בעיקר לצרכי נוי, ואין תכנון לדרוך עליו או לשבת עליו בקביעות, ניתן להתפשר ולרכוש דשא בעל צפיפות סיבים נמוכה יותר

משקל של משטח דשא

ככול שדשא מלאכותי שוקל יותר, כך ניתן להעריך שמדובר בדשא יותר איכותי. נושא זה מושפע מרמת הצפיפות של הסיבים ומאיכות הדשא. כאמור מומלץ לבחור את סוג הדשא בהתאם לשימוש הצפוי לו.

האורך של סיבי הדשא הסינטטי

קיימים דגמים בהם גובה סיבים נמוכים ויש דגמים מסוג אחר אשר להם סיבים גבוהים. כדאי להימנע מדשא מלאכותי אשר בו הסיבים קצרים מ- 25 מילימטר, מכיוון שרמת השחיקה שלו גבוהה ביותר. משטח דשא אשר יש בו סיבים שאינם גבוהים עמיד פחות כאשר יושבים או דורכים עליו. לעומת זאת, חשוב גם לא לקנות מחיר התקנת דשא סינטטי המכיל סיבים גבוהים מ- 45 מיטלימטר. דשא עם סיבים גבוהים מ- 45 מ"מ יראה כמו שטיח לאחר מספר פעמים שידרכו עליו.

עיצוב וגוון של דשא מלאכותי

ספקים של דשא בארץ ובחו"ל מייצרים משטחי דשא מלאכותי בכמה וכמה גוונים שונים, כך שכל אחד יכול לרכוש את משטח הדשא על פי הטעם האישי. על מנת לוודא שגוון וסוג הדשא יתאים בסגנון שלו, רצוי להגיע ליצרן ולבחון איך נראה הדשא באולם התצוגה או בחצר, וכך לוודא כיצד הוא משתלב ליד צמחים אחרים וחפצי דקורציה. יש דשא אשר עשוי גוונים שונים של ירוק לצד סוג אחר המיוצר מגוון של צבע אחד בלבד. קיים שוני גם בעיצוב של משטחי דשא שונים. יש דשא גזום לעומת דשא בעיצוב יותר פראי.

תחושה ומגע

חשוב לבחור דשא מלאכותי גם על בסיס מגע בו. דשא רך ונעים עדיף מדשא קוצני וקשיח יחסית

איכות חומרי היצור

שיקול נוסף שחשוב לבחון בבחירה של  מחיר התקנת דשא סינטטי מלאכותי הוא מאיזה סוג חומרים הוא מיוצר. כדאי לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר שמכיל מגן קרינה UV, האם יש בדשא חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא מספק צרכי אי רעילות, והאם תהליך היצור נעשה תחת עמידה בתקני איכות ובטיחות. מומלץ מאוד לבקש מהספק ש יציג בפניכם אישורים על בגין הנושאים שצויינו.

רמת האחריות על המוצר

כמו מוצרים אחרים גם יצרני דשא מלאכותי מספקים רמות שונות של אחריות על המוצר. מומלץ לרכוש דשא מלאכותי כאשר ניתנת עליו אחריות לפחות לתקופה של 5 שנים. כדאי לבקש בזמן הרכישה מסמך המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהבטחת אחריות שניתנת בעל פה.

מחיר דשא סינטטי

רכישת מחיר התקנת דשא סינטטי טוב ואיכותי עולה לא מעט כסף, אך מומלצת בניגוד ל האלטרנטיבה של רכישת דשא שאינו איכותי. דשא איכותי יעלה יותר באופן חד פעמי, מאידך ישמש את מי שיקנה אותו לתקופה ממושכת במיוחד. טווח המחירים של דשא מלאכותי מושפע מכל הפרמטרים שכתבנו עליהם : איכות היצור, משקל המשטח, צפיפות הסיבים ואורכם. אפשר לרכוש דשא מוסג סינטטי בעלות של 25 ₪ למ"ר ועד מאתיים וחמישים ₪ לסוג איכותי במיוחד. כדאי שלא להתפתות ולבחור רק תוך הסתמכות המחיר, מכיוון שעלות נמוכה לרוב תעיד על דשא פחות איכותי ובעל צפיפות סיבים נמוכה. חשוב לקנות מוצר איכותי שיהיה עמיד לתקופה ממושכת.

שימושים שונים

דשא מלאכותי יכול לשמש לצרכים שונים, ולכן מומלץ להתאים את סוג הדשא שנרכש לצורך הספציפי. כיום תעשיית הדשא הסינטטי מייצרת מוצרים רבים אשר יכולים לשמש לכל צורך ולכל מטרה

התקנת דשא מלאכותי

התקנה של מחיר התקנת דשא סינטטי אינה קלה במיוחד לאדם שאינו מקצועי, ולכן כדאי לפנות לאיש מקצוע על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא מסוג זה אפשר לבצע התקנה על משטח בטון או על צמחיה. במידה והכוונה לבצע התקנה על משטח צמחיה יש לעקור קודם לכן את הצמחיה כולה ולסלק אבנים בכדי שניתן יהיה להתקין על שטח זה את הדשא.

פעולות תחזוקה

דשא מלאכותי כלל אינו מחייב תחזוקה מרובה. כמו כן החלט רצוי מידי פעם לנקות אותו בכדי לאפשר לו להיות יפה ונעים לשימוש. בשביל לנקות מחיר התקנת דשא סינטטי קיימת אפשרות להשתמש במגרפה, צינור מים, מפוח עלים ועוד. חשוב לנקות את הדשא באמצעות סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. במידה וקיימים חרקים, אפשר לרסס אותו בחומרים מדברים רגילים. אם צומחת צמחיה לא רצויה ליד הדשא המלאכותי קיימת אפשרות להשתמש בחומר קוטל צמחיה.