מחיר להתקנת דשא סינטטי

בעת האחרונה התפתחה תעשיית הדשא הסינטטי, בין היתר בגלל מצוקת המים בארץ. הביקוש ל מחיר להתקנת דשא סינטטי התגבר ולכן התפתחו מוצרי דשא מלאכותי מגוונים, שונים זה מזה ברמת האיכות שלהם. קיים שימוש בדשא מלאכותי בגינות פרטיות, מגרשי ספורט, שטחים ציבוריים ועוד. העובדה שאין כמעט צורך לבצע פעולות אחזקה למחיר להתקנת דשא סינטטי, והוא מייתר את השימוש להשקיה הופך את הדשא הסינטטי למוצר מבוקש ומוביל עבור צרכים מגוונים וסוגי אנשים שונים. כדאי לבחור את סוג המוצר אשר יהלום בצורה הטובה ביותר את הצרכים. איכות דשא מלאכותי נמדדת על ידי מספר פרמטרים  משקל הדשא, צפיפות הסיבים של הדשא, איכות היצור, גובה הסיבים, גוון וצבע הדשא ומחיר הדשא.

מידת צפיפות הסיבים של מחיר להתקנת דשא סינטטי

דשא מלאכותי סינטטי אשר הסיבים שלו צפופים הינו איכותי יותר מזה שסיביו אינו צפופים. נושא זה אמור להופיע במסגרת המפרט הטכני של המוצר. אם מטרתכם הינה לקנות דשא מלאכותי למקום בו אמור להיות שימוש בהיקף גבוה, כדאי לרכוש דשא אשר סיביו צפופים במיוחד. לאזורים בהם הדשא המלאכותי צפוי לשמש לצרכי נוי, ואין כוונה לשבת עליו או לדרוך עליו דרך קבע, אפשר להתפשר ולרכוש דשא בעל צפיפות סיבים נמוכה יותר

משקל המשטח

ככול שדשא מסוג מלאכותי הינו בעל משקל גבוה יותר, כך ניתן להניח שמדובר בדשא באיכות גבוהה יותר. נתון זה מושפע מצפיפות הסיבים ומאיכות הדשא. אם יש צורך בדשא שיחזיק לאורך זמן מומלץ לבחור בדשא כבד יותר.

האורך של סיבי הדשא הסינטטי

ניתן למצוא דגמים אשר בהם גובה סיבי הדשא הסינטטי נמוכים ויש דגמים אחרים אשר להם סיבים גבוהים. מומלץ להימנע מדשא מסוג סינטטי אשר בו הסיבים קצרים מ- 25 מ"מ, לנוכח העובדה שרמת השחיקה שלו גבוהה ביותר. דשא אשר יש בו סיבים שאינם גבוהים פחות עמיד כאשר דורכים או יושבים עליו. מצד שני, כדאי גם להימנע מרכישת מחיר להתקנת דשא סינטטי המכיל סיבים גבוהים מ- 45 ס"מ. דשא בעל סיבים גבוהים ישכב ויראה כמו שטיח לאחר שידרכו עליו מספר פעמים בודדות.

עיצוב וגוון של דשא מלאכותי

ספקי דשא מלאכותי הן בארץ והן בחו"ל מייצרים דשא מלאכותי בגוונים ובצבעים שונים שונים, כך שכל אחד יכול לקנות את משטח הדשא שתואם בגוונו את טעמו. בכדי לוודא שגוון וסוג הדשא יתאים בעיצובו ליתר החלל, כדאי להגיע ליצרן ולראות כיצד נראה הדשא בחצר של הספק או באולם התצוגה שלו, וכך לראות כיצד הוא משתלב ליד צמחיה טבעית ואביזרי גינה דקורטיביים אחרים. ניתן לרכוש דשא אשר עשוי מכמה גוונים של ירוק לעומת סוג אחר המיוצר מגוון בודד. קיים שוני גם בעיצוב של משטחי דשא שונים. יש דשא גזום לעומת דשא בעיצוב יותר פראי.

מגע ותחושה

חשוב לבחור דשא מלאכותי גם על בסיס מגע בו. דשא רך ונעים עדיף מדשא קוצני וקשיח יחסית

איכות תהליך היצור

פרמטר נוסף שמומלץ לבחון רגע לפני שרוכשים  מחיר להתקנת דשא סינטטי מלאכותי הוא מאיזה סוג חומרים הוא מיוצר. כדאי לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר שמכיל מגן קרינה UV, האם יש בדשא חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא נותן מענה לצרכי אי רעילות, והאם תהליך היצור שלו נעשה תחת עמידה בתקני בטיחות ואיכות. כדאי ביותר לבקש מהיצרן כי יציג בפניכם אישורים על בגין הנושאים שצויינו.

כמה אחריות קיימת למוצר

בדומה למוצרים אחרים גם חשוב לבדוק כמה שנות אחריות ניתנות על מחיר להתקנת דשא סינטטי. מומלץ לרכוש דשא מלאכותי באם ניתנת עליו אחריות לתקופה של מינימום 5 שנים. מומלץ לבקש בזמן הרכישה טופס המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהצהרה על האחריות עם ניתנת בעל פה.

עלות דשא מלאכותי

רכישת מחיר להתקנת דשא סינטטי טוב ואיכותי עולה לא מעט כסף, אבל מומלצת על פני האלטרנטיבה של רכישת דשא לא איכותי. דשא איכותי יעלה מחיר גבוה יור באופן חד פעמי, אבל ישמש את בעליו לתקופה של שנים רבות. טווח המחירים של דשא מלאכותי מושפע מכל הפרמטרים שכתבנו עליהם : אורך הסיבים, צפיפותם, משקל המשטח ואיכות היצור. אפשר לרכוש דשא מלאכותי במחיר של עשרים וחמישה שקלים למ"ר ועד מאתיים וחמישים ₪ לסוג איכותי במיוחד. כדאי שלא להתפתות ולבחור רק תוך הסתמכות המחיר, מכיוון שמחיר נמוך לרוב תעיד על דשא בעל איכות לא טובה מספיק ובעל צפיפות סיבים נמוכה. כדאי לקנות דשא איכותי שיחזיק מעמד ויוכל לשמש אתכם לתקופה של שנים רבות.

שימושים שונים

מחיר להתקנת דשא סינטטי יכול לשמש למגוון צרכים, ולכן חשוב להתאים את סוג הדשא לצרכים. כיום דשא מסוג סינטטי מיוצר כך שיוכל להתאים לצרכים רבים

התקנה של מחיר להתקנת דשא סינטטי

התקנת מחיר להתקנת דשא סינטטי אינה קלה במיוחד לאדם שאינו מקצועי, ולכן כדאי לפנות לאיש מקצוע על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא מסוג זה קיימת אפשרות לבצע התקנה של דשא על משטח בטון או על משטח צמחיה. במידה והכוונה לבצע התקנה על משטח צמחיה יש לעקור קודם לכן את כל הצמחייה ולסלק אבנים בכדי שניתן יהיה להתקין על שטח זה את הדשא.

תחזוקה

דשא מלאכותי לא דורש תחזוקה מרובה. יחד עם זאת כן חשוב מעת לעת לנקות אותו על מנת לאפשר לו להיות יפה ונעים לשימוש. בשביל לנקות מחיר להתקנת דשא סינטטי אפשר לעשות שימוש בצינור מים, מגרפת עלים, מטאטא כביש, שואב או מפוח עלים. כדאי לנקות את הדשא בעזרת סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. אם יש חרקים, רצוי לרסס את הדשא עם חומרי הדברה. אם צומחת צמחיה לא רצויה על הדשא הסינטטי אפשר להשתמש בחומר קוטל צמחיה.