מחיר למ ר דשא סינטטי

בעשור האחרון התפתח תחום הדשא הסינטטי, בין היתר לאור מצוקת המים בישראל. הצורך ב מחיר למ ר דשא סינטטי עלה ולכן התפתחו מוצרי דשא מלאכותי מגוונים, שונים אחד מהשני ברמת האיכות שלהם. ניתן לראות שימוש בדשא מלאכותי בגינות פרטיות, מגרשי ספורט, שטחים ציבוריים ועוד. דשא מלאכותי אינו דורש כמעט פעולות אחזקה, לשם אחזקה של דשא מלאכותי לא נדרש כמעט שום דבר, ואין צורך להשקות אותו הופך את הדשא הסינטטי למוצר פופולארי ויעיל עבור צרכים מגוונים וסוגי אנשים שונים. מומלץ לקנות את סוג המוצר אשר יספק מענה בצורה הטובה ביותר לצרכים. איכות דשא מלאכותי נמדדת על ידי מספר פרמטרים  מחיר הדשא, צפיפות הסיבים, גובה הסיבים, איכות היצור וגוון הדשא.

רמת הצפיפות של הסיבים במחיר למ ר דשא סינטטי

דשא מלאכותי סינטטי אשר הסיבים שלו צפופים הינו דשא איכותי יותר, אשר יחזיק מעמד לאורך זמן גם אחרי שידרכו עליו. פרט זה אמור להיות כתתוב במסמך המפרט הטכני של המוצר. אם אתם רוצים לקנות דשא מלאכותי למקום בו צפוי להיות שימוש בהיקף גבוה, יש לרכוש דשא שיש לו סיבים בצפיפות גבוהה. למקומות בהם הדשא הסינטטי אמור לשמש בעיקר לצרכי נוי, ולא מתוכנן לדרוך או לשבת עליו, ניתן להתפשר להתקין דשא בעל צפיפות סיבים נמוכה יותר

משקל המשטח

ככול שדשא מלאכותי הינו בעל משקל גבוה יותר, כך ניתן להעריך שמדובר בדשא באיכות גבוהה יותר. נושא זה מושפע מרמת הצפיפות של הסיבים ומאיכות הדשא. אם יש צורך בדשא שיחזיק לאורך זמן מומלץ לבחור בדשא כבד יותר.

האורך של סיבי הדשא הסינטטי

ניתן למצוא דגמים אשר בהם גובה סיבים נמוכים וניתן למצא דגמים מסוג אחר אשר מכילים סיבים יותר גבוהים. כדאי להימנע מדשא מסוג סינטטי אשר סיביו קצרים מ- 25 מילימטר, לאור העובדה שרמת השחיקה שלו גבוהה במיוחד. דשא עם סיבים שאינם גבוהים עמיד פחות כאשר יושבים או דורכים עליו. מאידך, כדאי גם להימנע מרכישת מחיר למ ר דשא סינטטי שבו הסיבים גבוהים מ- 45 ס"מ. דשא עם סיבים גבוהים מ- 45 מ"מ יראה כמו שטיח לאחר מספר פעמים שידרכו עליו.

עיצוב וגוון של דשא מלאכותי

יצרנים שונים בארץ ובחו"ל מייצרים מחיר למ ר דשא סינטטי בגוונים שונים, כך שכל אחד יכול לבחור את משטח הדשא שתואם בגוונו את טעמו. בשביל לבחון שגוון וסוג הדשא יתאים בסגנון שלו, מומלץ להגיע ליצרן ולבחון כיצד נראה הדשא כאשר הוא מותקן לצד חפצים נוספים, וכך לבחון כיצד הוא משתלב ליד אביזרים דקורטיביים אחרים ולצד צמחייה טבעית. יש דשא אשר עשוי מספר גוונים של ירוק או סוג אחר המיוצר מגוון של צבע אחד בלבד. קיים שוני גם בעיצוב של משטחי דשא שונים. יש דשא גזום לעומת דשא בעיצוב יותר פראי.

מגע ותחושה

רגע לפני שאתם רוכשים דשא מלאכותי מומלץ לגעת בו ולוודא כי מגעו נעים ורך

איכות חומרי היצור

פרמטר נוסף שכדאי לבחון כאשר בוחרים  מחיר למ ר דשא סינטטי מלאכותי הוא מאיזה סוג חומרים הוא מיוצר. כדאי לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר אשר יש בו מגן קרינה UV, האם קיימים בו חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא עומד בתקני אי רעילות, והאם תהליך היצור נעשה תחת עמידה בתקני איכות ובטיחות. מומלץ מאוד לבקש מהספק ש יציג בפניכם אישורים על בגין הנושאים שצויינו.

כמה אחריות קיימת למוצר

כמו מוצרים אחרים גם חשוב לבדוק כמה שנות אחריות ניתנות על מחיר למ ר דשא סינטטי. מומלץ לקנות מחיר למ ר דשא סינטטי כאשר ניתנת עליו אחריות לפחות לתקופה של 5 שנים. יש לבקש בעת הרכישה אסמכתא המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהבטחה בע"פ.

מחיר דשא סינטטי

רכישה של מחיר למ ר דשא סינטטי איכותי ועמיד עולה לא מעט כסף, אבל מומלצת על פני האלטרנטיבה של רכישת דשא לא איכותי. דשא איכותי יעלה מחיר גבוה יור באופן חד פעמי, אבל ישמש את מי שיקנה אותו לתקופה ממושכת במיוחד. עלות דשא מלאכותי מושפע מכל הפרמטרים שצוינו : צפיפות הסיבים, משקל המשטח, אורך הסיבים ואיכות היצור. אפשר לרכוש דשא מלאכותי בעלות של עשרים שקלים למ"ר ועד 250 ₪ לסוג איכותי במיוחד. חשוב שלא להתפתות ולבחור רק על בסיס העלות, מכיוון שמחיר נמוך לרוב תעיד על דשא פחות איכותי ובעל צפיפות סיבים נמוכה. כדאי לקנות מוצר איכותי שיאריך ימים למשך תקופה ארוכה.

אופי השימוש

דשא מלאכותי יכול לשמש לצרכים שונים ומגוונים, ולכן מומלץ להתאים את סוג הדשא לצרכים. כיום דשא מסוג סינטטי מיוצר כך שיוכל להתאים לצרכים רבים

התקנת דשא מלאכותי

התקנה של מחיר למ ר דשא סינטטי אינה דבר פשוט לאדם שאינו מקצועי, ולכן מומלץ לפנות לאיש מקצוע על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא מלאכותי אפשר לבצע התקנה של דשא על משטח בטון או על משטח צמחיה. במידה ומדובר בהתקנה על משטח צמחיה חייבים לעקור טרום ההתקנה את הצמחיה כולה ולסלק אבנים בכדי שניתן יהיה להתקין במקום זה את הדשא.

פעולות תחזוקה

דשא מלאכותי אינו דורש תחזוקה מרובה. כמו כן חשוב כן מידי פעם לנקות אותו בשביל לאפשר לו להישמר איכותי לאורך זמן. בכדי לנקות מחיר למ ר דשא סינטטי קיימת אפשרות להשתמש בצינור מים, מגרפת עלים, מטאטא כביש, שואב או מפוח עלים. מומלץ לנקות את הדשא באמצעות סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. במידה וקיימים חרקים, אפשר לרסס את הדשא בחומרים מדברים רגילים. במצב בו צומחת צמחיה לא רצויה ליד הדשא הסינטטי אפשר להיעזר בחומר קוטל צמחיה.