מחיר מר דשא סינטטי

בשנים האחרונות התפתחה תעשיית הדשא הסינטטי, בין היתר לאור מצוקת המים בישראל. הצורך ב מחיר מר דשא סינטטי גבר ולכן התפתחו מגוון מוצרי דשא מלאכותי, שונים זה מזה ברמת האיכות שלהם. קיים שימוש בדשא מלאכותי בשטחים ציבוריים, גינות פרטיות, מגרשי ספורט וכיוצא בזה. העובדה שאין כמעט צורך לבצע פעולות אחזקה למחיר מר דשא סינטטי, והוא מייתר את השימוש להשקיה הופך את הדשא המלאכותי למוצר פופולארי ויעיל עבור מגוון צרכים ושימושים. כדאי לבחור את סוג הדשא אשר יהלום בצורה הטובה ביותר את הצרכים. איכות דשא מלאכותי נמדדת על ידי מספר פרמטרים  משקל הדשא, צפיפות הסיבים של הדשא, איכות היצור, גובה הסיבים, גוון וצבע הדשא ומחיר הדשא.

צפיפות הסיבים של מחיר מר דשא סינטטי

דשא מלאכותי סינטטי אשר הסיבים שלו צפופים הינו דשא איכותי יותר, אשר יחזיק מעמד לאורך זמן גם אחרי שידרכו עליו. נושא זה אמור להיות מצויין על המפרט הטכני של המוצר. אם מטרתכם הינה לרכוש מחיר מר דשא סינטטי לאזור בו אמור להיות שימוש מוגבר, יש להתקין דשא שיש לו סיבים בצפיפות גבוהה. למשטחים בהם הדשא המלאכותי צפוי לשמש בעיקר לצרכי נוי, ואין תכנון לדרוך עליו או לשבת עליו בקביעות, ניתן להתפשר לקנות דשא בעל צפיפות סיבים נמוכה יותר

כמה שוקל המשטח

ככול שדשא מלאכותי שוקל יותר, כך ניתן להעריך שמדובר בדשא יותר איכותי. נושא זה מושפע מצפיפות הסיבים ומאיכות הדשא. אם יש צורך בדשא שיחזיק לאורך זמן מומלץ לבחור בדשא כבד יותר.

האורך של סיבי הדשא הסינטטי

קיימים דגמים בהם גובה סיבי הדשא הסינטטי נמוכים לצד דגמים מסוג אחר אשר מכילים סיבים יותר גבוהים. כדאי להימנע מדשא מלאכותי אשר בו הסיבים קצרים מ- עשרים וחמישה מילימטר, לאור העובדה שרמת השחיקה שלו גבוהה ביותר. משטח דשא בעל סיבים נמוכים פחות עמיד כאשר דורכים עליו. מאידך, חשוב גם לא לרכוש מחיר מר דשא סינטטי המכיל סיבים גבוהים מ- 45 ס"מ. דשא בעל סיבים גבוהים ישכב ויראה כמו שטיח לאחר שידרכו עליו מספר פעמים בודדות.

עיצוב הדשא וצבעו

ספקי דשא מלאכותי הן בארץ והן בחו"ל מייצרים מחיר מר דשא סינטטי בגוונים ובצבעים שונים שונים, כך שכל אחד יכול לבחור את משטח הדשא שתואם בגוונו את טעמו. בשביל לבדוק שגוון וסוג הדשא יתאים בסגנון שלו, כדאי להגיע ליצרן ולבדוק איך נראה הדשא באולם התצוגה או בחצר, וכך לוודא כיצד הוא משתלב ליד אביזרים דקורטיביים אחרים ולצד צמחייה טבעית. יש דשא אשר עשוי גוונים שונים של ירוק לצד סוג אחר המיוצר מגוון אחד של צבע. קיים שוני גם בעיצוב של משטחי דשא שונים. יש דשא גזום לעומת דשא בעיצוב יותר פראי.

מגע ותחושה

רגע לפני שאתם רוכשים דשא מלאכותי מומלץ לגעת בו ולוודא כי מגעו נעים ורך

איכות חומרי היצור

נושא נוסף שמומלץ לבחון כאשר בוחרים  מחיר מר דשא סינטטי מלאכותי הוא מאילו חומרים הוא מיוצר. יש לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר שיש בו מגן קרינה UV, האם הדשא כולל חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא עומד בתקני אי רעילות, והאם תהליך היצור נעשה תחת עמידה בתקני בטיחות ואיכות. כדאי ביותר לבקש מהיצרן כי יציג בפניכם אישורים על בגין הנושאים שצויינו.

אחריות מוצר

ממש כמו במוצרים אחרים גם חשוב לבדוק כמה שנות אחריות ניתנות על מחיר מר דשא סינטטי. כדאי לקנות דשא מלאכותי באם ניתנת עליו אחריות לפחות לתקופה של 5 שנים. כדאי לבקש בשעת הרכישה מסמך המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהבטחה בע"פ.

מחיר דשא סינטטי

קניית מחיר מר דשא סינטטי איכותי ועמיד עולה לא מעט כסף, אבל מומלצת בהשוואה ל האלטרנטיבה של רכישת דשא לא איכותי. דשא איכותי יעלה יותר באופן חד פעמי, אבל ישמש את בעליו לתקופה ארוכה. עלות דשא מלאכותי מושפע מכל הפרמטרים אשר מצויינים בכתבה : אורך הסיבים, צפיפותם, משקל המשטח ואיכות היצור. אפשר לרכוש מחיר מר דשא סינטטי בעלות של 25 ₪ למטר מרובע ועד 250 שקלים לסוג איכותי במיוחד. חשוב שלא להתפתות ולקבל החלטה רק על סמך העלות, מכיוון שמחיר זול במיוחד לרוב תעיד על דשא בעל איכות לא טובה מספיק ובעל צפיפות סיבים נמוכה. כדאי לקנות מוצר איכותי שיהיה עמיד לתקופה ממושכת.

אופי השימוש

מחיר מר דשא סינטטי יכול לשמש לצרכים שונים ומגוונים, ולכן מומלץ להתאים את סוג הדשא שנרכש לצורך הספציפי. כיום תעשיית הדשא הסינטטי מייצרת מוצרים רבים אשר יכולים לשמש לכל צורך ולכל מטרה

התקנה של מחיר מר דשא סינטטי

התקנת מחיר מר דשא סינטטי אינה דבר פשוט לאדם שאינו מקצועי, ולכן יש לפנות לאיש מקצוע על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא מלאכותי ניתן לבצע התקנה על משטח צמחיה או בטון. אם רוצים להתקין דשא מלאכותי על משטח צמחיה חייבים לעקור טרום ההתקנה את הצמחיה כולה ולסלק אבנים בכדי שאפשר יהיה להתקין במקום זה את הדשא.

תחזוקה

דשא מלאכותי לא דורש תחזוקה מרובה. יחד עם זאת חשוב כן מידי פעם לנקות אותו על מנת לאפשר לו להישמר איכותי לאורך זמן. על מנת לנקות מחיר מר דשא סינטטי קיימת אפשרות להשתמש במפוח עלים,צינור מים, מגרפה ועוד. חשוב לנקות את הדשא באמצעות סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. במידה וקיימים חרקים, ניתן בהחלט לרסס אותו עם חומרי הדברה. במידה ו צומחת צמחיה לא רצויה לצד הדשא המלאכותי אפשר להיעזר בחומר קוטל צמחיה.