משטחי פי וי סי

PVC   הוא בעצם פולימר בשם פוליוויניל כלוריד משמש בענפים רבים בתעשיה וכמו כן למגוון צרכים פרטיים. חומר זה יוצר לראשונה בגרמניה במאה הקודמת הוא אינו חומר טבעי אלא חומר אשר מיוצר באופן סינטטי. קיימת אפשרות לייצר משטחי פי וי סי במרקמים שונים ובצורות שונות. ניתן לראות שימוש בחומר זה בבתי חולים, בענף התעופה, בחדרי כושר, בענף הבניה, באולמות ספורט,במעבדות וכ'ו.  משטחי פי וי סי משמש הן לצורך חיפוי וקירוי והן לצורך יצירת מוצרי בידוד.

שפע של יתרונות

משטחי פי וי סי הוא חומר בעל יתרונות רבים ומגוונים, דבר אשר הופך אותו לחומר מועדף לצרכים רבים. לחומר זה מגוון יתרונות רחב לרבות: חומר זה קיים בלוחות, גלילים, אריחים ורצועות. החומר מאוד גמיש ולכן קל ונוח לעבוד איתו. חומר זה עמיד במים, עמיד בפני כימיקלים. החומר עמיד בפני חדירה של אבק וקל במיוחד לנקותו. חומר זה עמיד בדר"כ בפני אש, דבר אשר הופך אותו לבטיחותי מאוד לשימוש] . ניתן למצוא חומר זה גם מסוג משטחי פי וי סי אנטיסטטי, אשר כולל בידוד מפני זרם חשמלי. משטחי פי וי סי  עמיד בפני תופעה של שחיקה לאורך זמן. הוא מאפשר ריצוף בסגנון של פרקט והוא ניתן לרכישה במגוון דוגמאות וסגנונות. יתרה מכך, ניקיונו ותחזוקתו קלים ונוחים במיוחד.

משטחי פי וי סי  מסוגים שונים

ניתן לרכושמשטחי פי וי סי מסוגים שונים עובדה אשר הופכת אותו מתאים לשימושים וצרכים שונים: משטחי פי וי סי בהדפסה דיגיטאלית, המיוצרת על פי לצרכי הלקוח, מגוון דוגמאות הדומות לפרקט, משטחי פי וי סי אנטיסטטי שמשתמשים בו לחיפוי ולקירוי בחדרי מחשב, מעבדות וחדרי אלקטרוניקה, בדוגמא של אריחים, חומר חיפוי, ציפוי וריצוף המשמש לאולמות אירועים, חדרי כושר ואולמות ספורט. כמו כן ניתן להשתמש בחומר במטרה לרצף מסעדות, מבני ציבור, משטחים מסחריים ועוד.

קירוי מבנים שונים

פלרוף הוא דוגמא מצוינת לשימוש במשטחי פי וי סי   לצורך קירוי. מוצר זה משמש לצורך קירוי של מחסנים, קירוי של רפתות או לולים, קירוי אולמות פתוחים, מבני חוף וכדומה. חומר זה עמיד בפני פגעי מזג האוויר וזה הוא יתרונו הגדול. לאור העובדה שחומר זה עמיד בפני כימיקלים ואש, ניתן לעשות בו שימוש גם במפעלים ומבני תעשייה, והוא אינו נשחק או מחליד. אפשר להשיג חומר זה במגוון צורות רחב כגון גלילים, יריעות, ריפודים, אריחים וכדומה.

מגוון אפשרויות ריצוף

בתחילת הדרך שימש חומר זה בעיקר לצורך ריצוף וחיפוי של מבני תעשייה, מעבדות, גני ילדים, אזורי מסחר וכדומה. בעשרות השנים האחרונות מצא גם המגזר הפרטי את חומר זה כמתאים לשימושים רבים ומגוונים. חומר זה פופולארי ביותר בשימוש בתחום הבניה הפרטית, וכיום משתמשים בו לשם חיפוי, קירוי וריצוף של חללים בנכסים פרטיים. חומר זה מהווה פרקט לכל דבר ועניין. מגוון רחב של יתרונות אלו הפכו את משטחי פי וי סי  למבוקש ופופולרי בקרב צרכנים רבים.

הכנת הרצפה להתקנה

משטחי פי וי סי  הינו חומר שקל מאוד לעבוד איתו. בשביל להתקין רצפה אשר עשויה ממשטחי פי וי סי, יש בתור התחלה להכין את הרצפה הקיימת. הכנת הרצפה נעשית על ידי החלקתה בעזרת חומר מיוחד. חומר זה משמש לטובת יישור הרצפה. עבור חורים גדולים או סדקים משמעותיים יש לעשות שימוש בצלוטיט, גבס או מלט. בשלב הבא יש לעבור עם נייר ליטוש על הרצפה על מנת להחליק אותה. חשוב לנקות היטב את הרצפה לפני שמדביקים עליה את היריעות.

כיצד להתקין ריצוף עשוי PVC

כאשר מעוניינים לרצף רצפת דירה, בית פרטי, או כל מבנה אחר, עדיף לרכוש את החומר בצורה של גליל או ביריעות חתוכות. עם תום שלב הכנת הרצפה בהתאם ל ההנחיות שצוינו קודם לכן, יש לחתוך את החומר בהתאם לגודל הרצוי מבחינתכם, ולשים את היריעות על הרצפה. בשלב הבא צריך לגזור את החומר שנותר כשארית ליד המשקופים ולצידי הקירות. כדאי להתקין את שכבת משטחי פי וי סי  תוך סיוע של שני אנשים, בכדי שהיה אפשר להדביק את היריעות באופן מדויק. יש להשתמש בדבק אקרילי לצורך הדבקת היריעות. יש למרוח דבק על היריעות, ולהמתין למשך 20 דקות ועד 30 דקות טרום הדבקת היריעות על גבי הרצפה. את ההדבקה יש לעשות בזהירות ובאיטיות בשביל שתיווצר רצפה ללא בליטות או סימנים של הדבקה. לאחר סיום שלב הדבקת הרצפה ניתן להשתמש בחומר זה גם לצורך ציפוי של הפנלים.

מגוון דוגמאות רחב

חומר זה הינו חומר דמוי פרקט או טפט וניתן למצוא אותו בסגנונות רבים ומגוונים. אפשר למצוא חומר זה בגוונים שונים של פרקט, בהדפס של צורות גאומטריות, במגוון סגנונות רחב לרבות סגנון קלאסי, מודרני, כפרי או רטרו בצבעים קרים או חמים לפי הצורך, בצבעים חיים ושמחים המתאימים לריצוף חדרי ילדים, בצבעים חלקים בכל הגוונים, ובאין ספור דוגמאות נוספות. המגוון הרחב של דוגמאות וצבעים הופך את חומר זה לאטרקטיבי במיוחד.