סוגי דשא סינטטי מומלצים

בעת האחרונה התפתח תחום הדשא הסינטטי, בין היתר לאור מצוקת המים בישראל. הביקוש ל סוגי דשא סינטטי מומלצים התגבר ולכן התפתחו מגוון מוצרי דשא מלאכותי, שונים זה מזה ברמת האיכות שלהם. קיים שימוש בדשא מלאכותי בשטחים ציבוריים, גינות פרטיות, מגרשי ספורט וכיוצא בזה. העובדה שאין כמעט צורך לבצע פעולות אחזקה לסוגי דשא סינטטי מומלצים, והוא מייתר את השימוש להשקיה הופך את הדשא המלאכותי למוצר מבוקש ומוביל עבור לקוחות שונים וצרכים מגוונים. חשוב לרכוש את סוג המוצר אשר יספק מענה בצורה הטובה ביותר לצרכים. קיימים כמה פרמטרים שעשויים להעיד על איכות  מחיר הדשא, צפיפות הסיבים, גובה הסיבים, איכות היצור וגוון הדשא.

צפיפות הסיבים של סוגי דשא סינטטי מומלצים

דשא מלאכותי סינטטי אשר הסיבים שלו צפופים הינו דשא איכותי יותר, אשר יחזיק מעמד לאורך זמן גם אחרי שידרכו עליו. פרט זה אמור להיות מצויין על המפרט הטכני של המוצר. במידה וברצונכם להתקין סוגי דשא סינטטי מומלצים לאזור בו אמור להיות שימוש משמעותי, מומלץ להתקין דשא בעל צפיפות סיבים גבוהה יותר. לאזורים בהם הדשא המלאכותי אמור לשמש לצרכי נוי, ולא מתוכנן לדרוך או לשבת עליו, אפשר להתפשר לקנות דשא בעל צפיפות סיבים נמוכה יותר

משקל של משטח דשא

ככול שדשא מסוג מלאכותי הינו בעל משקל גבוה יותר, כך סביר שמדובר בדשא איכותי יותר. פרמטר זה מושפע מצפיפות הסיבים ומאיכות הדשא. גם בשיקול זה יש לבחון את סוג השימוש המתוכנן, ואת המקום בו צפוי הדשא להיות מותקן.

אורך הסיבים

יש דגמים בהם גובה סיבי הדשא הסינטטי נמוכים ויש דגמים מסוג אחר אשר בהם גובה הסיבים גדול יותר. מומלץ להימנע מדשא מסוג סינטטי אשר סיביו באורך נמוך מ- 25 מילימטר, לאור העובדה שרמת השחיקה שלו גבוהה ביותר. דשא בעל סיבים שאינם גבוהים עמיד פחות כאשר דורכים עליו. לעומת זאת, כדאי גם לא לרכוש סוגי דשא סינטטי מומלצים שבו הסיבים גבוהים מ- ארבעים וחמישה מילימטר. דשא בעל סיבים בגובה כזה ישתטח כאשר ילכו או ישבו עליו.

עיצוב וגוון של דשא מלאכותי

ספקים של דשא בארץ ובחו"ל מייצרים דשא מלאכותי בגוונים ובצבעים שונים שונים, כך שכל אחד יכול לבחור את משטח הדשא שתואם בגוונו את טעמו. בכדי לבחון שגוון וסוג הדשא יתאים בסגנון שלו, רצוי להגיע ליצרן ולבחון את מראה הדשא באולם התצוגה או בחצר, וכך לבחון כיצד הוא משתלב ליד צמחיה טבעית ואביזרי גינה דקורטיביים אחרים. יש דשא אשר עשוי מכמה גוונים של ירוק לעומת סוג אחר המיוצר מגוון בודד. כמו כן ניתן לבחור בין עיצובים שונים של דשא: גזום או פראי.

מגע ותחושה

רגע לפני שאתם רוכשים דשא מלאכותי מומלץ לגעת בו ולוודא כי מגעו נעים ורך

איכות תהליך היצור

נושא נוסף שכדאי לבחון כאשר בוחרים  סוגי דשא סינטטי מומלצים מלאכותי הוא איכות החומרים ממנו הוא מיוצר. יש לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר הכולל מגן קרינה UV, האם קיימים בו חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא מספק צרכי אי רעילות, והאם תהליך היצור נעשה תחת עמידה בתקני בטיחות ואיכות. כדאי ביותר לבקש מהספק ש יציג בפניכם אישורים על כל נושאים אלו ואחרים.

אחריות מוצר

בדומה למוצרים אחרים גם יש לדרוש מהספקים השונים אחריות על הדשא שרכשתם. כדאי לקנות סוגי דשא סינטטי מומלצים כאשר ניתנת עליו אחריות לפחות לתקופה של 5 שנים. מומלץ לבקש בזמן הרכישה מסמך המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהבטחת אחריות שניתנת בעל פה.

כמה עולה דשא מלאכותי

רכישה של סוגי דשא סינטטי מומלצים טוב ואיכותי עולה לא מעט כסף, אבל מומלצת בניגוד ל האלטרנטיבה של רכישת דשא מסוג פחות אכותי. דשא איכותי יעלה סכום גבוה יותר באופן חד פעמי, אבל ישמש את בעליו לתקופה של שנים רבות. מחירו של דשא מלאכותי מושפע מכל הפרמטרים אשר מצויינים בכתבה : צפיפות הסיבים, משקל המשטח, אורך הסיבים ואיכות היצור. ניתן למצוא דשא מוסג סינטטי במחיר של עשרים וחמישה שקלים למ"ר ועד 250 שקלים לסוג איכותי במיוחד. כדאי שלא להתפתות ולבחור רק על בסיס העלות, מכיוון שעלות נמוכה לרוב תעיד על דשא באיכות ירודה ובעל צפיפות סיבים נמוכה. כדאי לרכוש דשא מסוג איכותי שיאריך ימים למשך תקופה ארוכה.

אופי השימוש

סוגי דשא סינטטי מומלצים יכול לשמש לצרכים שונים, ולכן כדאי להתאים את סוג הדשא לצרכים. כיום דשא מסוג סינטטי מיוצר כך שיוכל להתאים לצרכים רבים

התקנת דשא מלאכותי

התקנה של סוגי דשא סינטטי מומלצים אינה קלה במיוחד לאדם שאינו מקצועי, ולכן יש לפנות לאדם מומחה בהתקנות על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא מלאכותי ניתן להתקין על משטח בטון או על צמחיה. במידה והכוונה לבצע התקנה על משטח צמחיה מומלץ לעקור לפני ההתקנה את כל הצמחייה ולסלק אבנים על מנת שאפשר יהיה להתקין על שטח זה את הדשא.

כיצד לתחזק דשא מלאכותי

דשא מסוג סינטטי כלל אינו דורש תחזוקה מרובה. יחד עם זאת חשוב כן פעם כמה זמן לנקות אותו בשביל לאפשר לו להיות יפה ונעים לשימוש. בכדי לנקות סוגי דשא סינטטי מומלצים קיימת אפשרות לעשות שימוש במפוח עלים,צינור מים, מגרפה ועוד. חשוב לנקות את הדשא בעזרת סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. אם יש חרקים, ניתן בהחלט לרסס את הדשא עם חומרי הדברה. במידה ו צומחת צמחיה לא רצויה ליד הדשא הסינטטי אפשר לעשות שימוש בחומר קוטל צמחיה.