עלות דשא סינטטי כולל התקנה

בעת האחרונה התפתחה תעשיית הדשא הסינטטי, בין היתר לאור מצוקת המים בישראל. הצורך ב עלות דשא סינטטי כולל התקנה גבר ולכן התפתחו מגוון מוצרי דשא מלאכותי, שונים זה מזה ברמת האיכות שלהם. ניתן לראות שימוש בדשא מלאכותי במגרשי ספורט, גינות פרטיות, שטחים ציבוריים וכדומה. העובדה שאין כמעט צורך לבצע פעולות אחזקה לעלות דשא סינטטי כולל התקנה, ואין צורך להשקות אותו הופך אותו למוצר מבוקש ויעיל עבור לקוחות שונים וצרכים מגוונים. מומלץ לרכוש את סוג המוצר אשר יספק מענה בצורה הטובה ביותר לצרכים. איכות דשא מלאכותי נמדדת על ידי מספר פרמטרים  משקל הדשא, צפיפות הסיבים של הדשא, איכות היצור, גובה הסיבים, גוון וצבע הדשא ומחיר הדשא.

צפיפות הסיבים של עלות דשא סינטטי כולל התקנה

דשא מלאכותי סינטטי אשר הסיבים שלו צפופים הינו איכותי יותר מזה שסיביו אינו צפופים. נושא זה אמור להופיע במסגרת המפרט הטכני של המוצר. אם אתם רוצים לקנות דשא מלאכותי לאזור בו צפוי להיות שימוש מוגבר, מומלץ להתקין דשא שיש לו סיבים בצפיפות גבוהה. לאזורים בהם הדשא המלאכותי צפוי לשמש לצרכי נוי, ולא מתוכנן לדרוך או לשבת עליו, אפשר להתפשר להתקין דשא בעל צפיפות סיבים נמוכה יותר

משקל המשטח

ככול שדשא מסוג מלאכותי הינו בעל משקל גבוה יותר, כך ניתן להעריך שמדובר בדשא יותר איכותי. נושא זה מושפע בין היתר מהרמה בה צפופים הסיבים ומאיכות הדשא. כאמור מומלץ לבחור את סוג הדשא בהתאם לשימוש הצפוי לו.

כמה ארוכים הסיבים

יש דגמים אשר בהם גובה סיבים נמוכים לצד דגמים אחרים אשר בהם גובה הסיבים גדול יותר. מומלץ להימנע מדשא מסוג סינטטי אשר סיביו באורך נמוך מ- 25 מ"מ, לנוכח העובדה שרמת השחיקה שלו גבוהה מאוד. משטח דשא בעל סיבים לא גבוהים עמיד פחות כאשר דורכים עליו. מצד שני, מומלץ גם להימנע מרכישת עלות דשא סינטטי כולל התקנה שבו הסיבים גבוהים מ- ארבעים וחמישה מילימטר. דשא עם סיבים גבוהים מ- 45 מ"מ יראה כמו שטיח לאחר מספר פעמים שידרכו עליו.

עיצוב וגוון של דשא מלאכותי

ספקי דשא מלאכותי הן בארץ והן בחו"ל מייצרים דשא מלאכותי בכמה וכמה גוונים שונים, כך שכל אחד יכול לרכוש את משטח הדשא שתואם בגוונו את טעמו. בכדי לבדוק שגוון וסוג הדשא יתאים לעיצוב הכולל, מומלץ להגיע ליצרן ולבחון כיצד נראה הדשא כאשר הוא מותקן לצד חפצים נוספים, וכך לבחון כיצד הוא משתלב ליד צמחים אחרים וחפצי דקורציה. ניתן לרכוש דשא אשר עשוי מכמה גוונים של ירוק לעומת סוג אחר המיוצר מגוון אחד של צבע. קיים שוני גם בעיצוב של משטחי דשא שונים. יש דשא גזום לעומת דשא בעיצוב יותר פראי.

מגע ותחושה

בדיקה נוספת שחשוב לערוך היא בדיקת מגע. וודאו שהדשא שאתם קונים נעים ורך

איכות תהליך היצור

נושא נוסף שמומלץ לבחון בבחירה של  עלות דשא סינטטי כולל התקנה מלאכותי הוא מאיזה סוג חומרים הוא מיוצר. מומלץ לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר אשר יש בו מגן קרינה UV, האם הדשא כולל חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא מספק צרכי אי רעילות, והאם תהליך היצור שלו נעשה תחת עמידה בתקני בטיחות ואיכות. ניתן ומומלץ לבקש מהספק ש יציג בפניכם אישורים על כל נושאים אלו ואחרים.

רמת האחריות על המוצר

כמו מוצרים אחרים גם יש לדרוש מהספקים השונים אחריות על הדשא שרכשתם. מומלץ לקנות דשא מלאכותי אם ניתנת עליו אחריות מינימום לתקופה של חמש שנים. מומלץ לבקש בעת הרכישה אסמכתא המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהבטחה בע"פ.

מחיר דשא סינטטי

קניית עלות דשא סינטטי כולל התקנה איכותי ועמיד עולה לא מעט כסף, אבל מומלצת בהשוואה ל האלטרנטיבה של רכישת דשא שאינו איכותי. דשא איכותי יעלה מחיר גבוה יור באופן חד פעמי, מאידך ישמש את רוכשו לתקופה ארוכה. מחירו של עלות דשא סינטטי כולל התקנה מושפע מכל הפרמטרים שצוינו : צפיפות הסיבים, משקל המשטח, אורך הסיבים ואיכות היצור. ניתן למצוא עלות דשא סינטטי כולל התקנה בעלות של 25 ₪ למטר מרובע ועד מאתיים וחמישים ₪ לסוג איכותי במיוחד. מומלץ שלא להתפתות ולבחור רק תוך הסתמכות המחיר, מכיוון שמחיר נמוך לרוב תעיד על דשא בעל איכות לא טובה מספיק ובעל צפיפות סיבים נמוכה. כדאי לקנות דשא מסוג איכותי שיאריך ימים למשך תקופה ארוכה.

אופי השימוש

דשא מלאכותי יכול לשמש לצרכים שונים, ולכן חשוב להתאים את סוג הדשא שנרכש לצורך הספציפי. כיום תעשיית הדשא הסינטטי מייצרת מוצרים רבים אשר יכולים לשמש לכל צורך ולכל מטרה

התקנה של עלות דשא סינטטי כולל התקנה

התקנה של עלות דשא סינטטי כולל התקנה אינה דבר פשוט לאדם שאינו מקצועי, ולכן מומלץ לפנות לאדם מומחה בהתקנות על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא מלאכותי קיימת אפשרות להתקין על משטח בטון או על משטח צמחיה. במידה והכוונה לבצע התקנה על משטח צמחיה יש לעקור קודם לכן את הצמחיה ולסלק אבנים בכדי שיהיה אפשרי להתקין במקום זה את הדשא.

פעולות תחזוקה

עלות דשא סינטטי כולל התקנה אינו מצריך תחזוקה מרובה. יחד עם זאת חשוב כן מעת לעת לנקות אותו בכדי לאפשר לו להיות יפה ונעים לשימוש. בכדי לנקות עלות דשא סינטטי כולל התקנה ניתן לעשות שימוש בצינור מים, מגרפת עלים, מטאטא כביש, שואב או מפוח עלים. מומלץ לנקות את הדשא על ידי סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. אם מגיעים חרקים, רצוי לרסס את הדשא הסינטטי בעזרת חומרי הדברה. במצב בו צומחת צמחיה לא רצויה ליד הדשא המלאכותי קיימת אפשרות לעשות שימוש בחומר קוטל צמחיה.