עלות pvc

PVC (פוליוויניל כלוריד) הינו חומר מסוג פולימר משמש בענפים רבים בתעשיה וכמו כן למגוון צרכים פרטיים. חומר זה יוצר לראשונה בגרמניה במאה הקודמת הוא אינו חומר טבעי אלא חומר אשר מיוצר באופן סינטטי. אפשר לייצר את חומר זה במגוון צורות ומרקמים. אפשר לראות שימוש בחומר זה בענף הבניה, במעבדות רפואיות, בבתי חולים, במשרדים, באולמות ספורט, בחדרי כושר, בענף התעופה ועוד.  לרוב יעשה שימוש בחומר עלות pvc  לצורך ריצוף וחיפוי של רצפות וחללים.

יתרונות

כאשר לחומר אחד יש כל כך הרבה יתרונות, הוא מאפשר שימושים רבים ומגוונים. לחומר זה מגוון יתרונות רחב לרבות: PVC קיים במגוון צורות חומר, לרבות גלילים, יריעות, אריחים ולוחות. גמישות PVC  גבוהה  ביותר ולכן קל לעבוד איתו להתקין אותו בהתאם לצורך. חומר זה עמיד במים, עמיד בפני כימיקלים. החומר עמיד בפני חדירה של אבק וקל במיוחד לנקותו. חומר זה עמיד בדר"כ בפני אש, דבר אשר הופך אותו לבטיחותי מאוד לשימוש] . ניתן למצוא חומר זה גם מסוג עלות pvc אנטיסטטי, והוא מבודד חשמל ומגן מפני זרם חשמלי. שימוש בחומר זה מבטיח רצפה או חיפוי עמידים לאורך זמן. חומר זה מקנה את היכולת ל ריצוף בנראות של פרקט והוא מוצע לרכישה במגוון דוגמאות וסגנונות. יתרה מכך, ניקיונו ותחזוקתו קלים ונוחים במיוחד.

סוגי עלות pvc

החומר קיים מסוגים שונים עובדה אשר הופכת אותו מתאים לשימושים וצרכים שונים: עלות pvc בדוגמא של הדפסה דיגיטלית, בהתאמה אישית לצרכי הלקוח, מגוון דוגמאות הדומות לפרקט, עלות pvc אנטיסטטי שמשתמשים בו לחיפוי ולקירוי במפעלי אלקטרוניקה ובחדרי מחשב, עלות pvc  בדמוי של אריחים, חומר קירוי, ריצוף או חיפוי המשמש בחדרי כושר, בריכות שחיה ואולמות אירועים. בנוסף נעשה שימוש בחומר במטרה לרצף מבני ציבור, מסעדות ובתי קפה ושטחים ציבוריים.

עלות pvc לצורך קירוי

כאמור ניתן ליצר מחומר זה מגוון רחב של מוצרים. דוגמא אחת הינה מוצר בשם פלרוף. פלרוף משמש לקירוי של מחסנים, קירוי של רפתות או לולים, קירוי אולמות פתוחים, מבני חוף וכדומה. חומר זה עמיד בפני פגעי מזג האוויר וזה הוא יתרונו הגדול. חומר זה גם עמיד בפני אש וכימיקלים ולכן משמש לצורך קירוי במפעלי תעשייה מגוונים. ניתן לרכוש חומר זה במגוון תצורות רחב לרבות משטחים, גלילים, יריעות, צינורות, ריפודים ועוד.

ריצוף באמצעות עלות pvc

בתחילת הדרך שימש חומר זה בעיקר לצורך ריצוף וחיפוי של מבני תעשייה, מעבדות, גני ילדים, אזורי מסחר וכדומה. בעשרות השנים האחרונות נעשה שימוש נרחב בחומר זה גם במגזר הפרטי. חומר זה שכיח ונפוץ בתחום הבניה הפרטית, וניתן לראות כי נעשה בו שימוש לשם חיפוי, קירוי וריצוף של חללים בנכסים פרטיים. כיום חומר זה קיים במראה דומה למראה של פרקט. כל היתרונות הללו הפכו את עלות pvc  חנוח במיוחד ולכן מבוקש ומועדף בקרב צרכנים רבים.

הכנת הרצפה להתקנה

התקנה של חומר עלות pvc קלה ביותר. בשביל להתקין רצפה אשר עשויה מעלות pvc, צריך קודם לכן להכין את הרצפה הקיימת. הכנת הרצפה נעשית על ידי החלקתה בעזרת חומר מיוחד. מטרת מריחת החומר היא ליצור רצפה חלקה וללא חורים. אם ברצפה שלכם יש חורים משמעותיים, מומלץ לסתום אותם עם מלט, גבס או צלוטיט. לאחר מכן יש להחליק את הרצפה בעזרת נייר ליטוש. יש להימנע מהדבקה של יריעות פי וי סי על רצפה מלוכלכת.

התקנת ריצוף פי וי סי

עבור מי שמעוניין לרצף רצפת דירה, בית פרטי, או כל מבנה אחר, מומלץ לקנות את החומר בצורה של גליל או ביריעות חתוכות. בסיום שלב הכנת הרצפה בהתאם ל ההנחיות בשלב החלקת הרצפה, צריך לחתוך את החומר ע"פ הצרכים שלכם, ולפרוס את יריעותיו על פני שטח הרצפה. אחר כך צריך לגזור את השאריות של החומר שנותר ליד המשקופים ולצידי הקירות. מומלץ להתקין את משטח עלות pvc  בעזרת שני אנשים, על מנת שניתן יהיה להדביק את היריעות בצורה מדויקת. מומלץ לעשות שימוש בדבק מסוג אקרילי. כדאי למרוח דבק על היריעות, ואז להמתין זמן של עשרים ועד שלושים דקות לפני הדבקת היריעות על הרצפה. את ההדבקה יש לעשות לאט ובזהירות על מנת שתיווצר רצפה ללא בליטות או סימנים של הדבקה. ניתן להדביק חומר עלות pvc גם על הפנלים, בדוגמא המתאימה לחומר שנעשה בו שימש על גבי הרצפה..

דוגמאות מגוונות

חומר זה הינו חומר בעל מראה המדמה פרקט או טפט מעוצב וניתן לרכוש אותו בהרבה מאוד סגנונות. אפשר למצוא חומר זה במגוון צבעים של פרקט, בעל הדפס צורות גאומטריות שונות, בסגנון מודרני, בסגנון רטרו, בצעי סגנון כפרי, בגוונים שונים של צבעים, בהדפסים צבעוניים המתאימים לצורך ריצוף של חדרי ילדים, בעיצוב של פאזל, הדפסים של ריבועים או פרחים, ובמגוון דוגמאות צבעוניות ללא הדפסים. אחד ההבדלים המשמעויים בין חומר עלות pvc לפרקט למינציה הוא העובדה שהוא אינו מגביל בעיצובו, לאור דוגמאותיו הרבות.