פי וי סי דמוי עץ

PVC (פוליוויניל כלוריד) הינו חומר מסוג פולימר אשר נעשה בו שימוש הן לצרכים תעשייתיים והן עבור צרכים פרטיים. חומר זה יוצר לראשונה בגרמניה במאה הקודמת הוא אינו חומר טבעי אלא חומר אשר מיוצר באופן סינטטי. קיימת אפשרות לייצר פי וי סי דמוי עץ במרקמים שונים ובצורות שונות. אפשר לראות שימוש בחומר זה בענף הבניה, במעבדות רפואיות, בבתי חולים, במשרדים, באולמות ספורט, בחדרי כושר, בענף התעופה ועוד.  לרוב יעשה שימוש בחומר פי וי סי דמוי עץ  לצורך ריצוף וחיפוי של רצפות וחללים.

יתרונות

פי וי סי דמוי עץ הוא חומר בעל יתרונות רבים ומגוונים, דבר אשר הופך אותו לחומר מועדף לצרכים רבים. בין יתרונותיו ניתן למנות את הנושאים הבאים: PVC קיים במגוון צורות חומר, לרבות גלילים, יריעות, אריחים ולוחות. החומר מאוד גמיש ולכן קל ונוח לעבוד איתו. חומר זה עמיד במים, עמיד בפני כימיקלים. החומר עמיד בפני חדירה של אבק וקל במיוחד לנקותו. חומר זה עמיד בדר"כ בפני אש, דבר אשר הופך אותו לבטיחותי מאוד לשימוש] . אפשר לרכוש חומר זה גם מסוג פי וי סי דמוי עץ אנטיסטטי, אשר כולל בידוד מפני זרם חשמלי. פי וי סי דמוי עץ  עמיד בפני תופעה של שחיקה לאורך זמן. הוא מאפשר ריצוף במראה של פרקט והוא ניתן לרכישה במגוון סגנונות ודוגמאות. יתרה מכך, ניקיונו ותחזוקתו קלים ונוחים במיוחד.

סוגי פי וי סי דמוי עץ

החומר קיים מסוגים שונים עובדה אשר הופכת אותו מתאים לשימושים וצרכים שונים: פי וי סי דמוי עץ בדוגמא של הדפסה דיגיטלית, אשר מותאמת אישית לצרכי הלקוח, דוגמאות שונות של פרקט, פי וי סי דמוי עץ אנטיסטטי המשמש לחיפוי ולקירוי בחדרי מחשב, מעבדות וחדרי אלקטרוניקה, בדוגמא של אריחים, חומר ציפוי וריצוף המשמש לאולמות אירועים, חדרי כושר ואולמות ספורט. כמו כן משתמשים בחומר על מנת לרצף שטחים ציבוריים, מבני ציבור ומסעדות.

פי וי סי דמוי עץ לצורך קירוי

כאמור ניתן ליצר מחומר זה מגוון רחב של מוצרים. דוגמא אחת הינה מוצר בשם פלרוף. מוצר זה משמש לקירוי של רפתות, לולים, מחסנים, מבני חוף ועוד. הסיבה שחומר זה מתאים כל כך לקירוי היא בעובדה שהוא עמיד בפני פגעי מזג האוויר השונים. חומר זה גם עמיד בפני אש וכימיקלים ולכן משמש לצורך קירוי במפעלי תעשייה מגוונים. ניתן לרכוש חומר זה במגוון תצורות רחב לרבות משטחים, גלילים, יריעות, צינורות, ריפודים ועוד.

אפשרויות ריצוף נרחבות

בתחילת הדרך שימש חומר זה בעיקר לצורך ריצוף וחיפוי של מבני תעשייה, מעבדות, גני ילדים, אזורי מסחר וכדומה. בעשרות השנים האחרונות נעשה שימוש נרחב בחומר זה גם במגזר הפרטי. פי וי סי דמוי עץ פופולארי ביותר בשימוש בתחום הבניה הפרטית, וכיום משתמשים בו לצורך ריצוף של חללים פרטיים ולצורך ציפוי פנימי וחיצוני של מבנים. חומר זה מהווה פרקט לכל דבר ועניין. מגוון רחב של יתרונות אלו הפכו את פי וי סי דמוי עץ  למבוקש ופופולרי בקרב צרכנים רבים.

כיצד להכין את הרצפה להדבקה של פי וי סי דמוי עץ

קל מאוד להתקין חומר פי וי סי דמוי עץ. על מנת להתקין רצפה מחומר זה, יש בתור התחלה להכין את הרצפה הקיימת. בכדי שהרצפה תהיה מוכנה להדבקה של משטח פי וי סי דמוי עץ   צריך להחליק אותה עם חומר מיוחד. חומר זה משמש לטובת יישור הרצפה. אם ברצפה שלכם יש חורים משמעותיים, מומלץ לסתום אותם עם מלט, גבס או צלוטיט. לאחר מכן יש להחליק את הרצפה בעזרת נייר ליטוש. לפני שמדביקים לוחות פי וי סי דמוי עץ חשוב לוודא שהרצפה יבשה ונקייה לחלוטין מלכלוך.

התקנת ריצוף פי וי סי

כאשר מעוניינים לרצף רצפת דירה, בית פרטי, או כל מבנה אחר, יש לרכוש את החומר בצורה של גליל או ביריעות חתוכות. עם תום שלב הכנת הרצפה בהתאם ל ההנחיות שצוינו קודם לכן, יש לחתוך את החומר בהתאם לגודל הרצוי מבחינתכם, ולפרוס את יריעותיו על פני שטח הרצפה. אחר כך צריך לחתוך את החומר שנותר כשארית לצד הקירות והמשקופים. כדאי להתקין את משטח פי וי סי דמוי עץ  על יד 2 אנשים, כך שניתן יהיה להדביק את היריעות בצורה מדויקת. יש להשתמש בדבק אקרילי לצורך הדבקת היריעות. מומלץ למרוח את הדבק על היריעות, ואז להמתין כעשרים דקות ועד חצי שעה טרום הדבקת היריעות על גבי הרצפה. את ההדבקה יש לעשות באופן זהיר ובאיטיות בכדי שתיווצר רצפה ללא סימני הדבקה או בליטות. בתום ההדבקה על הרצפה תוכלו לבצע הדבקה גם על הפנלים.

שלל דוגמאות

PVC הינו חומר בעל מראה המדמה פרקט או טפט מעוצב וניתן למצוא אותו בסגנונות רבים ומגוונים. קיימת אפשרות למצוא חומר זה במגוון צבעים של פרקט, בהדפס של צורות גאומטריות, בשלל סגנונות כולל סגנון כפרי, קלאסי, רטרו או סגנון מודרני בגוון כחול או תכלת המתאים במיוחד לריצוף של בריכות שחיה, בהדפסים מיוחדים לטובת ריצוף חדרי ילדים, בעיצוב של פאזל, הדפסים של ריבועים או פרחים, ובמגוון דוגמאות צבעוניות ללא הדפסים. אחד ההבדלים המשמעויים בין חומר פי וי סי דמוי עץ לפרקט למינציה הוא העובדה שהוא אינו מגביל בעיצובו, לאור דוגמאותיו הרבות.