פי וי סי לחדרי ילדים

PVC  הינו פולימר בשם פוליוויניל כלוריד המשמש לצרכים מגוונים בתעשיות שונות והן לצרכים פרטיים. חומר זה יוצר לראשונה בגרמניה במאה הקודמת הוא אינו חומר טבעי אלא חומר אשר מיוצר באופן סינטטי. קיימת אפשרות לייצר PVC במרקמים שונים ובצורות שונות. נעשה שימוש בחומר זה בענף הבניה, במעבדות רפואיות, בבתי חולים, במשרדים, באולמות ספורט, בחדרי כושר, בענף התעופה ועוד.  ניתן לעשות שימוש בפי וי סי לחדרי ילדים לצורך חיפוי וריצוף.

שפע של יתרונות

לא בכדי שנעשה שימוש כה תדיר בחומר פי וי סי לחדרי ילדים וזאת לאור יתרונותיו הרבים. לחומר זה מגוון יתרונות רחב לרבות: חומר זה קיים במגוון צורות חומר, לרבות גלילים, יריעות, אריחים ולוחות. גמישות PVC  גבוהה  ביותר ולכן קל לעבוד איתו להתקין אותו בהתאם לצורך. יש לו עמידות גבוהה בפני כימיקלים ובפני מים. חומר זה אינו כולל חריצים ולכן לא מתרחשת בו תופעה של חדירה של אבק, ולפיכך קל מאוד לנקות אותו. חומר זה עמיד בדר"כ בפני אש, דבר אשר הופך אותו לבטיחותי מאוד לשימוש] . חומר זה קיים גם מסוג פי וי סי לחדרי ילדים אנטיסטטי, והוא כולל בידוד מפני זרם חשמלי. פי וי סי לחדרי ילדים  עמיד בפני תופעה של שחיקה לאורך זמן. חומר זה מקנה את היכולת ל ריצוף בנראות של פרקט והוא מוצע לרכישה בסגנונות וגומאות מגוונים. כמו כן קל מאוד לתחזק אותו ולנקות אותו.

סוגים שונים של פי וי סי לחדרי ילדים

החומר קיים מסוגים שונים עובדה אשר הופכת אותו מתאים לשימושים וצרכים שונים: פי וי סי לחדרי ילדים בהדפסה דיגיטאלית, המיוצרת על פי לצרכי הלקוח, מגוון דוגמאות הדומות לפרקט, פי וי סי לחדרי ילדים אנטיסטטי אשר נעשה בו שימוש לחיפוי ולקירוי במפעלי אלקטרוניקה ובחדרי מחשב, בדוגמא של אריחים, חומר חיפוי, ציפוי וריצוף המשמש בחדרי כושר, בריכות שחיה ואולמות אירועים. בנוסף ניתן להשתמש בחומר לצורך ריצוף שטחים ציבוריים, מבני ציבור ומסעדות.

פי וי סי לחדרי ילדים לצורך קירוי

כאמור ניתן ליצר מחומר זה מגוון רחב של מוצרים. דוגמא אחת הינה מוצר בשם פלרוף. פלרוף משמש לצורך קירוי של לולים, רפתות, מבני חוף, מחסנים וכיוצא בזה. לחומר זה יתרון של עמידות בפני פגעי מזג האוויר, ולכן הוא כל כך מתאים לצורך קירוי וחיפוי. בנוסף חומר זה משמש במפעלים ומבני תעשיה וזאת לאור העובדה שהוא עמיד בפני אש וכימיקלים. ניתן לרכוש חומר זה במגוון תצורות רחב לרבות משטחים, גלילים, יריעות, צינורות, ריפודים ועוד.

ריצוף באמצעות פי וי סי לחדרי ילדים

בתחילת הדרך שימש חומר זה בעיקר לצורך ריצוף וחיפוי של מבני תעשייה, מעבדות, גני ילדים, אזורי מסחר וכדומה. כיום החל שימוש נרחב בחומר גם במגזר הפרטי. PVC נפוץ בשימוש ושכיח ביותר בתחום הבניה הפרטית, וניתן לראות כי נעשה בו שימוש לצורך ריצוף של חללים פרטיים ולצורך ציפוי פנימי וחיצוני של מבנים. כיום חומר זה קיים במראה דומה למראה של פרקט. מגוון רחב של יתרונות אלו הפכו את פי וי סי לחדרי ילדים  למבוקש ופופולרי בקרב צרכנים רבים.

הכנת הרצפה להתקנה

פי וי סי לחדרי ילדים  הינו חומר שקל מאוד לעבוד איתו. בשביל להתקין רצפה מחומר זה, צריך בשלב ראשון להכין את הרצפה הקיימת. בכדי שהרצפה תהיה מוכנה להדבקה של משטח פי וי סי לחדרי ילדים   צריך להחליק אותה עם חומר מיוחד. חומר זה משמש לטובת יישור הרצפה. באם קיימים חורים משמעותיים ברצפה ניתן לסתום אותם תוך שימוש בגבס, מלט או צלוטיט. לאחר מכן יש להחליק את הרצפה בעזרת נייר ליטוש. לפני שמדביקים לוחות פי וי סי לחדרי ילדים חשוב לוודא שהרצפה יבשה ונקייה לחלוטין מלכלוך.

כיצד להתקין ריצוף עשוי PVC

עבור מי שמעוניין לרצף רצפת חלל בית פרטי, דירה או מבנה מסחרי או תעשייתי, עדיף לרכוש את החומר בצורה של גליל או ביריעות חתוכות. לאחר הכנת הרצפה על פי ההנחיות שניתנו בהסבר הקודם, צריך לחתוך את החומר ע"פ הצרכים שלכם, ולשים את היריעות על הרצפה. בשלב הבא מומלץ לחתוך את השאריות של החומר שנותר ליד המשקופים ולצידי הקירות. כדאי לבצע התקנת רצפת פי וי סי לחדרי ילדים  על יד שני אנשים, בכדי שניתן יהיה להדביק את היריעות באופן מדויק. יש להשתמש בדבק אקרילי לצורך הדבקת היריעות. כדאי למרוח דבק על היריעות, ולהמתין כעשרים דקות ועד חצי שעה טרום הדבקת היריעות על גבי הרצפה. את ההדבקה יש לעשות בזהירות ובאיטיות בכדי שתיווצר רצפה חלקה ללא בליטות או סימני הדבקה. לאחר סיום שלב הדבקת הרצפה ניתן להשתמש בחומר זה גם לצורך ציפוי של הפנלים.

מגוון דוגמאות רחב

פי וי סי לחדרי ילדים הינו חומר מעוצב כדמוי פרקט או טפט וניתן לרכוש אותו במגוון רחב של סגנונות. אפשר למצוא חומר זה במגוון צבעים של פרקט, בעל הדפס צורות גאומטריות שונות, בשלל סגנונות כולל סגנון כפרי, קלאסי, רטרו או סגנון מודרני בגוונים שונים של צבעים, בצבעים חיים ושמחים המתאימים לריצוף חדרי ילדים, בעיצוב של פאזל, הדפסים של ריבועים או פרחים, ובמגוון דוגמאות צבעוניות ללא הדפסים. אחד ההבדלים המשמעויים בין חומר פי וי סי לחדרי ילדים לפרקט למינציה הוא העובדה שהוא אינו מגביל בעיצובו, לאור דוגמאותיו הרבות.