פי וי סי לחדר אמבטיה

PVC (פוליוויניל כלוריד) הינו חומר מסוג פולימר משמש בענפים רבים בתעשיה וכמו כן למגוון צרכים פרטיים. חומר זה יוצר לראשונה בגרמניה במאה הקודמת הוא אינו חומר טבעי אלא חומר אשר מיוצר באופן סינטטי. קיימת אפשרות לייצר PVC בצורות שונות ובמרקמים שונים. ניתן לראות שימוש בחומר זה בענף הבניה, במעבדות רפואיות, בבתי חולים, במשרדים, באולמות ספורט, בחדרי כושר, בענף התעופה ועוד.  לרוב יעשה שימוש בחומר פי וי סי לחדר אמבטיה  לצורך ריצוף וחיפוי של רצפות וחללים.

יתרונות

כאשר לחומר אחד יש כל כך הרבה יתרונות, הוא מאפשר שימושים רבים ומגוונים. להלן יתרונותיו השכיחים: חומר זה קיים ניתן להשיג חומר זה כמעט בכל צורה, כולל לוחות, יריעות, גלילים ואריחים. גמישותו של חומר זה גבוהה במיוחד דבר אשר הופך את העבודה עימו לנעימה וקלה. חומר זה עמיד במים, עמיד בפני כימיקלים. החומר עמיד בפני חדירה של אבק וקל במיוחד לנקותו. חומר זה עמיד בדר"כ בפני אש, דבר אשר הופך אותו לבטיחותי מאוד לשימוש] . ניתן למצוא חומר זה גם מסוג פי וי סי לחדר אמבטיה אנטיסטטי, והוא מבודד חשמל ומגן מפני זרם חשמלי. פי וי סי לחדר אמבטיה  עמיד בפני תופעה של שחיקה לאורך זמן. הוא מאפשר ריצוף במראה של פרקט והוא קיים במגוון סגנונות ודוגמאות. בנוסף פשוט וקל לנקות ולתחזק אותו.

פי וי סי לחדר אמבטיה  מסוגים שונים

החומר קיים מסוגים שונים עובדה אשר הופכת אותו מתאים לשימושים וצרכים שונים: פי וי סי לחדר אמבטיה בדוגמא של הדפסה דיגיטלית, המיוצרת על פי לצרכי הלקוח, דוגמאות שונות של פרקט, פי וי סי לחדר אמבטיה אנטיסטטי שמשתמשים בו לחיפוי ולקירוי בחדרי מחשב, מעבדות וחדרי אלקטרוניקה, בדוגמא של אריחים, חומר ציפוי וריצוף המשמש בחדרי כושר, בריכות שחיה ואולמות אירועים. בנוסף ניתן להשתמש בחומר לצורך ריצוף מסעדות, מבני ציבור, משטחים מסחריים ועוד.

קירוי בעזרת PVC

אחת הדוגמאות למוצר אשר עשוי מחומר זה הינו פלרוף. מוצר זה משמש לקירוי של לולים, רפתות, מבני חוף, מחסנים וכיוצא בזה. חומר זה עמיד בפני פגעי מזג האוויר וזה הוא יתרונו הגדול. בנוסף חומר זה משמש במפעלים ומבני תעשיה וזאת לאור העובדה שהוא עמיד בפני אש וכימיקלים. כאמור החומר קיים בצורות שונות, וגמישותו מאפשרת ליצור ממנו מוצרים שונים, לרבות לוחות, ריפודים, צינורות, ציפוי רצפות ועוד.

ריצוף באמצעות פי וי סי לחדר אמבטיה

בתחילת הדרך שימש חומר זה בעיקר לצורך ריצוף וחיפוי של מבני תעשייה, מעבדות, גני ילדים, אזורי מסחר וכדומה. בעשרות השנים האחרונות נעשה שימוש נרחב בחומר זה גם במגזר הפרטי. חומר זה שכיח ונפוץ בתחום הבניה הפרטית, וכיום משתמשים בו לצורך ריצוף של חללים פרטיים ולצורך ציפוי פנימי וחיצוני של מבנים. כיום חומר זה קיים במראה דומה למראה של פרקט. כל היתרונות הללו הפכו את פי וי סי לחדר אמבטיה  חנוח במיוחד ולכן מבוקש ומועדף בקרב צרכנים רבים.

כיצד להכין את הרצפה להדבקה של פי וי סי לחדר אמבטיה

קל מאוד להתקין חומר פי וי סי לחדר אמבטיה. בשביל להתקין רצפה אשר מצופה PVC, יש בשלב ראשון להכין את הרצפה הקיימת. בכדי שהרצפה תהיה מוכנה להדבקה של משטח פי וי סי לחדר אמבטיה   צריך להחליק אותה עם חומר מיוחד. מריחה של חומר זה נועדה לישר את הרצפה. באם קיימים חורים משמעותיים ברצפה ניתן לסתום אותם תוך שימוש בגבס, מלט או צלוטיט. בשלב הבא יש לעבור עם נייר ליטוש על הרצפה על מנת להחליק אותה. חשוב לנקות היטב את הרצפה לפני שמדביקים עליה את היריעות.

כיצד להתקין ריצוף עשוי PVC

באם אתם מעוניינים לרצף רצפת דירה, בית פרטי, או כל מבנה אחר, עדיף לרכוש את החומר בגליל או בלוחות. לאחר הכנת הרצפה בהתאם ל ההנחיות שניתנו בהסבר הקודם, יהיה עליכם לחתוך את החומר בהתאם לגודל הרצוי מבחינתכם, ולהניח את היריעות על גבי הרצפה. אחר כך מומלץ לגזור את השאריות של החומר שנותר לצד הקירות והמשקופים. מומלץ לבצע התקנת רצפת פי וי סי לחדר אמבטיה  תוך סיוע של שני אנשים, בכדי שיהיה ניתן להדביק את היריעות באופן מדויק. רצוי להדביק את היריעות תוך שימוש בדבק אקרילי. יש למרוח את הדבק על היריעות, ואז להמתין כעשרים דקות ועד חצי שעה טרום הדבקת היריעות על גבי הרצפה.יש להדביק בזהירות ובאיטיות על מנת שתיווצר רצפה חלקה ללא בליטות או סימני הדבקה. בתום ההדבקה על הרצפה תוכלו לבצע הדבקה גם על הפנלים.

מגוון דוגמאות רחב

חומר זה הינו חומר בעל מראה המדמה פרקט או טפט מעוצב והוא קיים בהרבה מאוד סגנונות. אפשר למצוא חומר זה במגוון צבעים של פרקט, בהדפס של צורות גאומטריות, במגוון סגנונות רחב לרבות סגנון קלאסי, מודרני, כפרי או רטרו בגוונים שונים של צבעים, בצבעים חיים ושמחים המתאימים לריצוף חדרי ילדים, בעיצוב של פאזל, הדפסים של ריבועים או פרחים, ובמגוון דוגמאות צבעוניות ללא הדפסים. בשונה מפרקט למינציה אשר מגיע רק בדוגמאות דמוי עץ, פי וי סי לחדר אמבטיה קיים במגוון צורות ודוגמאות רחב במיוחד.