פי וי סי לחדר כושר

PVC   הוא בעצם פולימר בשם פוליוויניל כלוריד המשמש לצרכים מגוונים בתעשיות שונות והן לצרכים פרטיים. זהו חומר שמיוצר בצורה סינטטית, והוא החל דרכו במאה הקודמת בגרמניה. קיימת אפשרות לייצר פי וי סי לחדר כושר במגוון צורות ומרקמים. ניתן לראות שימוש בחומר זה בענף הבניה, במעבדות רפואיות, בבתי חולים, במשרדים, באולמות ספורט, בחדרי כושר, בענף התעופה ועוד.  ניתן לעשות שימוש בפי וי סי לחדר כושר לצורך חיפוי וריצוף.

אין ספור יתרונות

לא בכדי שנעשה שימוש כה תדיר בחומר פי וי סי לחדר כושר וזאת לאור יתרונותיו הרבים. לחומר זה מגוון יתרונות רחב לרבות: PVC קיים בלוחות, גלילים, אריחים ורצועות. גמישות PVC  גבוהה  ביותר ולכן קל לעבוד איתו להתקין אותו בהתאם לצורך. חומר זה עמיד במים, עמיד בפני כימיקלים. קל לניקוי ואינו מאפשר חדירת אבק. בטיחותי מאוד לעשות שימוש בחומר זה מפני שהוא עמיד בדרך כלל בפני אש. כיום נעשה שימוש נרחב בחומר זה גם במגזר הפרטי. PVC שכיח ונפוץ בתחום הבניה הפרטית, וניתן לראות כי נעשה בו שימוש לשם חיפוי, קירוי וריצוף של חללים בנכסים פרטיים. כיום חומר זה קיים במראה דומה למראה של פרקט. מגוון רחב של יתרונות אלו הפכו את פי וי סי לחדר כושר  למבוקש ופופולרי בקרב צרכנים רבים.

שלבי הכנת הרצפה לפי וי סי לחדר כושר

התקנה של חומר פי וי סי לחדר כושר קלה ביותר. על מנת להתקין רצפה מחומר זה, צריך בתור התחלה להכין את הרצפה הקיימת. הכנת הרצפה נעשית על ידי החלקתה בעזרת חומר מיוחד. חומר זה משמש לטובת יישור הרצפה. באם קיימים חורים משמעותיים ברצפה ניתן לסתום אותם תוך שימוש בגבס, מלט או צלוטיט. לאחר מכן יש להחליק את הרצפה בעזרת נייר ליטוש. יש להימנע מהדבקה של יריעות פי וי סי על רצפה מלוכלכת.

שלבים בהתקנת ריצוף פי וי סי לחדר כושר

כאשר מעוניינים לרצף רצפת דירה, בית פרטי, או כל מבנה אחר, עדיף לרכוש את החומר בצורת גליל. בסיום שלב הכנת הרצפה בהתאם ל ההנחיות שצוינו קודם לכן, יש לחתוך את החומר ע"פ הצרכים שלכם, ולשים את היריעות על הרצפה. לאחר מכן מומלץ לגזור את שאריות החומר ליד המשקופים ולצידי הקירות. כדאי להתקין את משטח פי וי סי לחדר כושר  על יד שני אנשים, על מנת שיהיה ניתן להדביק את היריעות בצורה מדויקת. רצוי לעשות שימוש בדבק מסוג אקרילי. מומלץ למרוח את הדבק על היריעות, ולחכות כעשרים דקות ועד חצי שעה לפני הדבקת היריעות על הרצפה.יש לבצע את שלב ההדבקה בזהירות ובאיטיות על מנת שתיווצר רצפה ללא סימני הדבקה או בליטות. ניתן להדביק חומר פי וי סי לחדר כושר גם על הפנלים, בדוגמא המתאימה לחומר שנעשה בו שימש על גבי הרצפה..

דוגמאות מגוונות

פי וי סי לחדר כושר הינו חומר מעוצב כדמוי פרקט או טפט וניתן למצוא אותו בהרבה מאוד סגנונות. ניתן למצוא חומר זה במגוון צבעים של פרקט, בהדפס של צורות גאומטריות, בשלל סגנונות כולל סגנון כפרי, קלאסי, רטרו או סגנון מודרני בצבעים קרים או חמים לפי הצורך, בהדפסים צבעוניים המתאימים לצורך ריצוף של חדרי ילדים, בצבעים חלקים בכל הגוונים, ובאין ספור דוגמאות נוספות. בשונה מפרקט למינציה אשר מגיע רק בדוגמאות דמוי עץ, פי וי סי לחדר כושר קיים במגוון צורות ודוגמאות רחב במיוחד.