פי וי סי לשיש

PVC   הוא בעצם פולימר בשם פוליוויניל כלוריד המשמש לצרכים מגוונים בתעשיות שונות והן לצרכים פרטיים. זהו חומר שמיוצר בצורה סינטטית, והוא החל דרכו במאה הקודמת בגרמניה. קיימת אפשרות לייצר PVC במגוון צורות ומרקמים. נעשה שימוש בחומר זה בתחום המעבדות, באולמות ספורט, בענף הבניה, בתחום התעופה, במשרדים, חדרי כושר וכדומה.  לרוב יעשה שימוש בחומר פי וי סי לשיש  לצורך ריצוף וחיפוי של רצפות וחללים.

שפע של יתרונות

כאשר לחומר אחד יש כל כך הרבה יתרונות, הוא מאפשר שימושים רבים ומגוונים. בין יתרונותיו ניתן למנות את הנושאים הבאים: חומר זה קיים בלוחות, גלילים, אריחים ורצועות. גמישותו של חומר זה גבוהה במיוחד דבר אשר הופך את העבודה עימו לנעימה וקלה. PVC  הינו חומר אשר עמיד הן בפני מים והן בפני כימיקלים. החומר עמיד בפני חדירה של אבק וקל במיוחד לנקותו. חומר זה עמיד בדר"כ בפני אש, דבר אשר הופך אותו לבטיחותי מאוד לשימוש] . חומר זה קיים גם מסוג פי וי סי לשיש אנטיסטטי, אשר מבודד חשמל ומגן מפני זרם חשמלי. החומר עמיד בפני שחיקה. חומר זה מקנה את היכולת ל ריצוף בסגנון של פרקט והוא ניתן לרכישה במגוון דוגמאות וסגנונות. כמו כן קל מאוד לתחזק אותו ולנקות אותו.

סוגים שונים של פי וי סי לשיש

החומר קיים מסוגים שונים נתון אשר מקנה לו את היכולת לשמש לצרכים מגוונים: פי וי סי לשיש בסגנון עיצובי של הדפסה דיגיטאלית, המיוצרת על פי לצרכי הלקוח, דמוי פרקט, פי וי סי לשיש אנטיסטטי שמשתמשים בו לחיפוי ולקירוי במפעלי אלקטרוניקה ובחדרי מחשב, דמוי אריחים, חומר חיפוי, ציפוי וריצוף המשמש באולמות ספורט, חדרי כושר ובריכות שחיה. כמו כן ניתן להשתמש בחומר על מנת לרצף מבני ציבור, מסעדות ובתי קפה ושטחים ציבוריים.

פי וי סי לשיש לצורך קירוי

אחת הדוגמאות למוצר אשר עשוי מחומר זה הינו פלרוף. פלרוף משמש לקירוי של מחסנים, קירוי של רפתות או לולים, קירוי אולמות פתוחים, מבני חוף וכדומה. הסיבה שחומר זה מתאים כל כך לקירוי היא בעובדה שהוא עמיד בפני פגעי מזג האוויר השונים. חומר זה גם עמיד בפני אש וכימיקלים ולכן משמש לצורך קירוי במפעלי תעשייה מגוונים. אפשר להשיג חומר זה במגוון צורות רחב כגון גלילים, יריעות, ריפודים, אריחים וכדומה.

מגוון אפשרויות ריצוף

בתחילת הדרך שימש חומר זה בעיקר לצורך ריצוף וחיפוי של מבני תעשייה, מעבדות, גני ילדים, אזורי מסחר וכדומה. בימים אלו החל שימוש נרחב בחומר גם במגזר הפרטי. חומר זה נפוץ בשימוש ושכיח ביותר בתחום הבניה הפרטית, וכיום משתמשים בו לשם חיפוי, קירוי וריצוף של חללים בנכסים פרטיים. חומר זה מהווה פרקט לכל דבר ועניין. מגוון רחב של יתרונות אלו הפכו את פי וי סי לשיש  חנוח במיוחד ולכן מבוקש ומועדף בקרב צרכנים רבים.

שלבי הכנת הרצפה לפי וי סי לשיש

קל מאוד להתקין חומר פי וי סי לשיש. בכדי להתקין רצפה אשר עשויה מפי וי סי לשיש, יש בתור התחלה להכין את הרצפה הקיימת. בשביל להכין את הרצפה צריך להחליקה בעזרת חומר יעודי. מטרת מריחת החומר היא ליצור רצפה חלקה וללא חורים. עבור חורים גדולים או סדקים משמעותיים יש לעשות שימוש בצלוטיט, גבס או מלט. לאחר מריחת שכבה של חומר מחליק על הרצפה, יש להחליק אותה תוך שימוש בנייר ליטוש בינוני ועד גס, לפי המצב של הרצפה. חשוב לנקות היטב את הרצפה לפני שמדביקים עליה את היריעות.

שלבים בהתקנת ריצוף פי וי סי לשיש

כאשר מעוניינים לרצף רצפת חלל בית פרטי, דירה או מבנה מסחרי או תעשייתי, יש לרכוש את החומר בגליל או בלוחות. עם תום שלב הכנת הרצפה על פי ההנחיות שניתנו בהסבר הקודם, יש לחתוך את החומר בהתאם לגודל הרצוי מבחינתכם, ולפרוס את יריעותיו על פני שטח הרצפה. לאחר מכן מומלץ לחתוך את החומר שנותר כשארית לצד הקירות והמשקופים. כדאי להתקין את משטח פי וי סי לשיש  תוך סיוע של שני אנשים, בכדי שיהיה ניתן להדביק את היריעות באופן מדויק. יש להדביק את היריעות תוך שימוש בדבק אקרילי. יש למרוח דבק על היריעות, ואז להמתין למשך 20 דקות ועד 30 דקות לפני הדבקת היריעות על הרצפה. את ההדבקה יש לעשות בזהירות ובאיטיות על מנת שתיווצר רצפה ללא סימני הדבקה או בליטות. לאחר סיום שלב הדבקת הרצפה ניתן להשתמש בחומר זה גם לצורך ציפוי של הפנלים.

מגוון דוגמאות רחב

חומר זה הינו חומר בעל מראה המדמה פרקט או טפט מעוצב וניתן למצוא אותו בהרבה מאוד סגנונות. ניתן למצוא חומר זה בגוונים שונים של פרקט, בעל הדפס צורות גאומטריות שונות, במגוון סגנונות רחב לרבות סגנון קלאסי, מודרני, כפרי או רטרו בצבעים קרים או חמים לפי הצורך, בצבעים חיים ושמחים המתאימים לריצוף חדרי ילדים, בעיצוב של פאזל, הדפסים של ריבועים או פרחים, ובמגוון דוגמאות צבעוניות ללא הדפסים. בשונה מפרקט למינציה אשר מגיע רק בדוגמאות דמוי עץ, פי וי סי לשיש קיים במגוון צורות ודוגמאות רחב במיוחד.