פי וי סי מעוצב

PVC  הינו פולימר בשם פוליוויניל כלוריד משמש בענפים רבים בתעשיה וכמו כן למגוון צרכים פרטיים. חומר זה יוצר לראשונה בגרמניה במאה הקודמת הוא אינו חומר טבעי אלא חומר אשר מיוצר באופן סינטטי. ניתן לייצר PVC במגוון צורות ומרקמים. נעשה שימוש בחומר זה בבתי חולים, בענף התעופה, בחדרי כושר, בענף הבניה, באולמות ספורט,במעבדות וכ'ו.  ניתן לעשות שימוש בפי וי סי מעוצב לצורך חיפוי וריצוף.

אין ספור יתרונות

פי וי סי מעוצב הוא חומר בעל יתרונות רבים ומגוונים, דבר אשר הופך אותו לחומר מועדף לצרכים רבים. לחומר זה מגוון יתרונות רחב לרבות: חומר זה קיים בלוחות, גלילים, אריחים ורצועות. גמישותו של חומר זה גבוהה במיוחד דבר אשר הופך את העבודה עימו לנעימה וקלה. יש לו עמידות גבוהה בפני כימיקלים ובפני מים. חומר זה אינו כולל חריצים ולכן לא מתרחשת בו תופעה של חדירה של אבק, ולפיכך קל מאוד לנקות אותו. אם בהתחלה שימש פי וי סי מעוצב  רק עבור תעשיות שונות, הרי שכיום אין כך הדבר. בעשרות השנים האחרונות נעשה שימוש נרחב בחומר זה גם במגזר הפרטי. פי וי סי מעוצב פופולארי ביותר בשימוש בתחום הבניה הפרטית, וכיום משתמשים בו לצורך ריצוף של חללים פרטיים ולצורך ציפוי פנימי וחיצוני של מבנים. חומר זה מהווה פרקט לכל דבר ועניין. יתרונות אלו ואחרים הפכו את פי וי סי מעוצב  למבוקש ופופולרי בקרב צרכנים רבים.

הכנת הרצפה להתקנה

פי וי סי מעוצב  הינו חומר שקל מאוד לעבוד איתו. בכדי להתקין רצפה אשר עשויה מפי וי סי מעוצב, יש בשלב ראשון להכין את הרצפה הקיימת. בשביל להכין את הרצפה צריך להחליקה בעזרת חומר יעודי. מריחה של חומר זה נועדה לישר את הרצפה. עבור חורים גדולים או סדקים משמעותיים יש לעשות שימוש בצלוטיט, גבס או מלט. בשלב הבא יש לעבור עם נייר ליטוש על הרצפה על מנת להחליק אותה. לפני שמדביקים לוחות פי וי סי מעוצב חשוב לוודא שהרצפה יבשה ונקייה לחלוטין מלכלוך.

שלבים בהתקנת ריצוף פי וי סי מעוצב

באם אתם מעוניינים לרצף רצפת מבנה מסחרי, תעשייתי או בית פרטי או דירה, מומלץ לקנות את החומר בצורת גליל. עם תום שלב הכנת הרצפה בהתאם ל ההנחיות בשלב החלקת הרצפה, צריך לחתוך את החומר על פי הצורך, ולפרוס את יריעותיו על פני שטח הרצפה. בשלב הבא יש לחתוך את החומר שנותר כשארית ליד המשקופים ולצידי הקירות. רצוי לבצע התקנת רצפת פי וי סי מעוצב  על יד שני אנשים, על מנת שהיה אפשר להדביק את היריעות באופן מדויק. כדאי להדביק את היריעות תוך שימוש בדבק אקרילי. יש למרוח את הדבק על היריעות, ואז להמתין זמן של עשרים ועד שלושים דקות טרום הדבקת היריעות על גבי הרצפה.יש להדביק בזהירות ובאיטיות על מנת שתיווצר רצפה חלקה ללא בליטות או סימני הדבקה. ניתן להדביק חומר פי וי סי מעוצב גם על הפנלים, בדוגמא המתאימה לחומר שנעשה בו שימש על גבי הרצפה..

דוגמאות מגוונות

חומר זה הוא חומר בעל מראה המדמה פרקט או טפט מעוצב והוא קיים במגוון רחב של סגנונות. ניתן למצוא חומר זה בגוונים שונים של פרקט, בהדפס של צורות גאומטריות, במגוון סגנונות רחב לרבות סגנון קלאסי, מודרני, כפרי או רטרו בגוונים שונים של צבעים, בהדפסים צבעוניים המתאימים לצורך ריצוף של חדרי ילדים, בצבעים חלקים בכל הגוונים, ובאין ספור דוגמאות נוספות. בשונה מפרקט למינציה אשר מגיע רק בדוגמאות דמוי עץ, פי וי סי מעוצב קיים במגוון צורות ודוגמאות רחב במיוחד.