פי וי סי פולימרי

PVC  הינו פולימר בשם פוליוויניל כלוריד משמש בענפים רבים בתעשיה וכמו כן למגוון צרכים פרטיים. זהו חומר שמיוצר בצורה סינטטית, והוא החל דרכו במאה הקודמת בגרמניה. קיימת אפשרות לייצר את חומר זה במרקמים שונים ובצורות שונות. נעשה שימוש בחומר זה בתחום המעבדות, באולמות ספורט, בענף הבניה, בתחום התעופה, במשרדים, חדרי כושר וכדומה.  ניתן לעשות שימוש בפי וי סי פולימרי לצורך חיפוי וריצוף.

שפע של יתרונות

לא בכדי שנעשה שימוש כה תדיר בחומר פי וי סי פולימרי וזאת לאור יתרונותיו הרבים. להלן יתרונותיו השכיחים: חומר זה קיים ניתן להשיג חומר זה כמעט בכל צורה, כולל לוחות, יריעות, גלילים ואריחים. גמישותו של חומר זה גבוהה במיוחד דבר אשר הופך את העבודה עימו לנעימה וקלה. PVC  הינו חומר אשר עמיד הן בפני מים והן בפני כימיקלים. קל לניקוי ואינו מאפשר חדירת אבק. חומר זה עמיד בדר"כ בפני אש, דבר אשר הופך אותו לבטיחותי מאוד לשימוש] . ניתן למצוא חומר זה גם מסוג פי וי סי פולימרי אנטיסטטי, והוא כולל בידוד מפני זרם חשמלי. פי וי סי פולימרי  עמיד בפני תופעה של שחיקה לאורך זמן. הוא מאפשר ריצוף בנראות של פרקט והוא מוצע לרכישה בסגנונות וגומאות מגוונים. יתרה מכך, ניקיונו ותחזוקתו קלים ונוחים במיוחד.

סוגים שונים של פי וי סי פולימרי

פי וי סי פולימרי  ניתן לרכוש מסוגים שונים ולכן משמש למטרות מגוונות: פי וי סי פולימרי בהדפסה דיגיטאלית, אשר מותאמת אישית לצרכי הלקוח, מגוון דוגמאות הדומות לפרקט, פי וי סי פולימרי אנטיסטטי אשר נעשה בו שימוש לחיפוי ולקירוי בחדרי מחשב, מעבדות וחדרי אלקטרוניקה, פי וי סי פולימרי  בדמוי של אריחים, חומר חיפוי, ציפוי וריצוף המשמש לאולמות אירועים, חדרי כושר ואולמות ספורט. בנוסף ניתן להשתמש בחומר על מנת לרצף שטחים ציבוריים, מבני ציבור ומסעדות.

קירוי בעזרת PVC

פלרוף הוא דוגמא מצוינת לשימוש בפי וי סי פולימרי   לצורך קירוי. פלרוף משמש לצורך קירוי של רפתות, לולים, מחסנים, מבני חוף ועוד. לחומר זה יתרון של עמידות בפני פגעי מזג האוויר, ולכן הוא כל כך מתאים לצורך קירוי וחיפוי. חומר זה גם עמיד בפני אש וכימיקלים ולכן משמש לצורך קירוי במפעלי תעשייה מגוונים. כאמור החומר קיים בצורות שונות, וגמישותו מאפשרת ליצור ממנו מוצרים שונים, לרבות לוחות, ריפודים, צינורות, ציפוי רצפות ועוד.

ריצוף באמצעות פי וי סי פולימרי

בתחילת הדרך שימש חומר זה בעיקר לצורך ריצוף וחיפוי של מבני תעשייה, מעבדות, גני ילדים, אזורי מסחר וכדומה. בעשרות השנים האחרונות נעשה שימוש נרחב בחומר זה גם במגזר הפרטי. חומר זה שכיח ונפוץ בתחום הבניה הפרטית, וניתן לראות כי נעשה בו שימוש לצורך ריצוף של חללים פרטיים ולצורך ציפוי פנימי וחיצוני של מבנים. כיום חומר זה קיים במראה דומה למראה של פרקט. כל היתרונות הללו הפכו את פי וי סי פולימרי  חנוח במיוחד ולכן מבוקש ומועדף בקרב צרכנים רבים.

כיצד להכין את הרצפה להדבקה של פי וי סי פולימרי

התקנה של חומר פי וי סי פולימרי קלה ביותר. בשביל להתקין רצפה אשר מצופה PVC, יש קודם לכן להכין את הרצפה הקיימת. בשביל להכין את הרצפה צריך להחליקה בעזרת חומר יעודי. חומר זה משמש לטובת יישור הרצפה. אם ברצפה שלכם יש חורים משמעותיים, מומלץ לסתום אותם עם מלט, גבס או צלוטיט. לאחר מכן יש להחליק את הרצפה בעזרת נייר ליטוש. יש להימנע מהדבקה של יריעות פי וי סי על רצפה מלוכלכת.

התקנת ריצוף פי וי סי

עבור מי שמעוניין לרצף רצפת דירה, בית פרטי, או כל מבנה אחר, יש לרכוש את החומר בצורה של גליל או ביריעות חתוכות. עם תום שלב הכנת הרצפה בהתאם ל ההנחיות שצוינו קודם לכן, יהיה עליכם לחתוך את החומר ע"פ הצרכים שלכם, ולהניח את היריעות על גבי הרצפה. בשלב הבא צריך לחתוך את שאריות החומר ליד המשקופים ולצידי הקירות. מומלץ להתקין את משטח פי וי סי פולימרי  על יד שני אנשים, בכדי שניתן יהיה להדביק את היריעות בצורה מדויקת. מומלץ לעשות שימוש בדבק מסוג אקרילי. כדאי למרוח את הדבק על היריעות, ולהמתין זמן של עשרים ועד שלושים דקות לפני הדבקת היריעות על הרצפה.יש להדביק לאט ובזהירות בכדי שתיווצר רצפה חלקה ללא בליטות או סימני הדבקה. בתום ההדבקה על הרצפה תוכלו לבצע הדבקה גם על הפנלים.

מגוון דוגמאות רחב

חומר זה הינו חומר בעל מראה המדמה פרקט או טפט מעוצב והוא קיים במגוון רחב של סגנונות. אפשר למצוא חומר זה בדוגמאות שונות של פרקט, בהדפס של צורות גאומטריות, בשלל סגנונות כולל סגנון כפרי, קלאסי, רטרו או סגנון מודרני בגוון כחול או תכלת המתאים במיוחד לריצוף של בריכות שחיה, בהדפסים מיוחדים לטובת ריצוף חדרי ילדים, בעיצוב של פאזל, הדפסים של ריבועים או פרחים, ובמגוון דוגמאות צבעוניות ללא הדפסים. המגוון הרחב של דוגמאות וצבעים הופך את חומר זה לאטרקטיבי במיוחד.