ריצוף פי וי סי

PVC   הוא בעצם פולימר בשם פוליוויניל כלוריד אשר נעשה בו שימוש הן לצרכים תעשייתיים והן עבור צרכים פרטיים. חומר זה יוצר לראשונה בגרמניה במאה הקודמת הוא אינו חומר טבעי אלא חומר אשר מיוצר באופן סינטטי. קיימת אפשרות לייצר PVC בצורות שונות ובמרקמים שונים. נעשה שימוש בחומר זה בבתי חולים, בענף התעופה, בחדרי כושר, בענף הבניה, באולמות ספורט,במעבדות וכ'ו.  ניתן לעשות שימוש בריצוף פי וי סי לצורך חיפוי וריצוף.

יתרונות

לא בכדי שנעשה שימוש כה תדיר בחומר ריצוף פי וי סי וזאת לאור יתרונותיו הרבים. לחומר זה מגוון יתרונות רחב לרבות: PVC קיים במגוון צורות חומר, לרבות גלילים, יריעות, אריחים ולוחות. גמישות PVC  גבוהה  ביותר ולכן קל לעבוד איתו להתקין אותו בהתאם לצורך. חומר זה עמיד במים, עמיד בפני כימיקלים. קל לניקוי ואינו מאפשר חדירת אבק. חומר זה עמיד בדר"כ בפני אש, דבר אשר הופך אותו לבטיחותי מאוד לשימוש] . ניתן למצוא חומר זה גם מסוג ריצוף פי וי סי אנטיסטטי, אשר מבודד חשמל ומגן מפני זרם חשמלי. שימוש בחומר זה מבטיח רצפה או חיפוי עמידים לאורך זמן. הוא מאפשר ריצוף בסגנון של פרקט והוא ניתן לרכישה במגוון סגנונות ודוגמאות. בנוסף פשוט וקל לנקות ולתחזק אותו.

ריצוף פי וי סי  מסוגים שונים

ריצוף פי וי סי  ניתן לרכוש מסוגים שונים עובדה אשר הופכת אותו מתאים לשימושים וצרכים שונים: ריצוף פי וי סי בדוגמא של הדפסה דיגיטלית, בהתאמה אישית לצרכי הלקוח, מגוון דוגמאות הדומות לפרקט, ריצוף פי וי סי אנטיסטטי שמשתמשים בו לחיפוי ולקירוי במפעלי אלקטרוניקה ובחדרי מחשב, דמוי אריחים, חומר קירוי, ריצוף או חיפוי המשמש בחדרי כושר, בריכות שחיה ואולמות אירועים. כמו כן ניתן להשתמש בחומר במטרה לרצף מסעדות, מבני ציבור, משטחים מסחריים ועוד.

ריצוף פי וי סי לצורך קירוי

פלרוף הוא דוגמא מצוינת לשימוש בריצוף פי וי סי   לצורך קירוי. פלרוף משמש לצורך קירוי של לולים, רפתות, מבני חוף, מחסנים וכיוצא בזה. לחומר זה יתרון של עמידות בפני פגעי מזג האוויר, ולכן הוא כל כך מתאים לצורך קירוי וחיפוי. חומר זה גם עמיד בפני אש וכימיקלים ולכן משמש לצורך קירוי במפעלי תעשייה מגוונים. אפשר להשיג חומר זה במגוון צורות רחב כגון גלילים, יריעות, ריפודים, אריחים וכדומה.

ריצוף באמצעות ריצוף פי וי סי

בתחילת הדרך שימש חומר זה בעיקר לצורך ריצוף וחיפוי של מבני תעשייה, מעבדות, גני ילדים, אזורי מסחר וכדומה. בימים אלו החל שימוש נרחב בחומר גם במגזר הפרטי. PVC פופולארי ביותר בשימוש בתחום הבניה הפרטית, וכיום משתמשים בו לצורך ריצוף של חללים פרטיים ולצורך ציפוי פנימי וחיצוני של מבנים. חומר זה מהווה פרקט לכל דבר ועניין. כל היתרונות הללו הפכו את ריצוף פי וי סי  חנוח במיוחד ולכן מבוקש ומועדף בקרב צרכנים רבים.

שלבי הכנת הרצפה לריצוף פי וי סי

ריצוף פי וי סי  הינו חומר שקל מאוד לעבוד איתו. על מנת להתקין רצפה אשר עשויה מריצוף פי וי סי, צריך בתור התחלה להכין את הרצפה הקיימת. הכנת הרצפה נעשית על ידי החלקתה בעזרת חומר מיוחד. חומר זה משמש לטובת יישור הרצפה. אם ברצפה שלכם יש חורים משמעותיים, מומלץ לסתום אותם עם מלט, גבס או צלוטיט. בשלב הבא יש לעבור עם נייר ליטוש על הרצפה על מנת להחליק אותה. לפני שמדביקים לוחות ריצוף פי וי סי חשוב לוודא שהרצפה יבשה ונקייה לחלוטין מלכלוך.

התקנת ריצוף פי וי סי

באם אתם מעוניינים לרצף רצפת דירה, בית פרטי, או כל מבנה אחר, מומלץ לקנות את החומר בגליל או בלוחות. בסיום שלב הכנת הרצפה בהתאם ל ההנחיות שצוינו קודם לכן, יש לחתוך את החומר בהתאם לגודל הרצוי מבחינתכם, ולהניח את היריעות על גבי הרצפה. אחר כך צריך לחתוך את שאריות החומר ליד המשקופים ולצידי הקירות. רצוי להתקין את משטח ריצוף פי וי סי  על יד 2 אנשים, על מנת שניתן יהיה להדביק את היריעות בצורה מדויקת. רצוי לעשות שימוש בדבק מסוג אקרילי. כדאי למרוח דבק על היריעות, ולהמתין כעשרים דקות ועד חצי שעה לפני שאתם מדביקים את היריעות על הרצפה.יש להדביק בזהירות ובאיטיות בשביל שתיווצר רצפה חלקה ללא בליטות או סימני הדבקה. לאחר סיום שלב הדבקת הרצפה ניתן להשתמש בחומר זה גם לצורך ציפוי של הפנלים.

מגוון דוגמאות רחב

PVC הוא חומר מעוצב כדמוי פרקט או טפט והוא קיים במגוון רחב של סגנונות. קיימת אפשרות למצוא חומר זה בדוגמאות שונות של פרקט, בעל הדפס צורות גאומטריות שונות, במגוון סגנונות רחב לרבות סגנון קלאסי, מודרני, כפרי או רטרו בצבעים קרים או חמים לפי הצורך, בהדפסים צבעוניים המתאימים לצורך ריצוף של חדרי ילדים, בצבעים חלקים בכל הגוונים, ובאין ספור דוגמאות נוספות. בשונה מפרקט למינציה אשר מגיע רק בדוגמאות דמוי עץ, ריצוף פי וי סי קיים במגוון צורות ודוגמאות רחב במיוחד.