שטיחי פי וי סי למטבח

PVC  הינו פולימר בשם פוליוויניל כלוריד המשמש לצרכים מגוונים בתעשיות שונות והן לצרכים פרטיים. זהו חומר שמיוצר בצורה סינטטית, והוא החל דרכו במאה הקודמת בגרמניה. קיימת אפשרות לייצר את חומר זה בצורות שונות ובמרקמים שונים. אפשר לראות שימוש בחומר זה בענף הבניה, במעבדות רפואיות, בבתי חולים, במשרדים, באולמות ספורט, בחדרי כושר, בענף התעופה ועוד.  שטיחי פי וי סי למטבח משמש הן לצורך חיפוי וקירוי והן לצורך יצירת מוצרי בידוד.

שפע של יתרונות

לא בכדי שנעשה שימוש כה תדיר בחומר שטיחי פי וי סי למטבח וזאת לאור יתרונותיו הרבים. לחומר זה מגוון יתרונות רחב לרבות: PVC קיים בלוחות, גלילים, אריחים ורצועות. גמישותו של חומר זה גבוהה במיוחד דבר אשר הופך את העבודה עימו לנעימה וקלה. יש לו עמידות גבוהה בפני כימיקלים ובפני מים. חומר זה אינו כולל חריצים ולכן לא מתרחשת בו תופעה של חדירה של אבק, ולפיכך קל מאוד לנקות אותו. חומר זה עמיד בדר"כ בפני אש, דבר אשר הופך אותו לבטיחותי מאוד לשימוש] . ניתן למצוא חומר זה גם מסוג שטיחי פי וי סי למטבח אנטיסטטי, אשר מבודד חשמל ומגן מפני זרם חשמלי. החומר עמיד בפני שחיקה. הוא מאפשר ריצוף בסגנון של פרקט והוא קיים במגוון סגנונות ודוגמאות. בנוסף פשוט וקל לנקות ולתחזק אותו.

סוגי שטיחי פי וי סי למטבח

ניתן לרכוששטיחי פי וי סי למטבח מסוגים שונים ולכן משמש למטרות מגוונות: שטיחי פי וי סי למטבח בסגנון עיצובי של הדפסה דיגיטאלית, המיוצרת על פי לצרכי הלקוח, מגוון דוגמאות הדומות לפרקט, שטיחי פי וי סי למטבח אנטיסטטי המשמש לחיפוי ולקירוי בחדרי מחשב, מעבדות וחדרי אלקטרוניקה, דמוי אריחים, חומר ציפוי וריצוף המשמש לאולמות אירועים, חדרי כושר ואולמות ספורט. בנוסף משתמשים בחומר על מנת לרצף מסעדות, מבני ציבור, משטחים מסחריים ועוד.

קירוי בעזרת PVC

כאמור ניתן ליצר מחומר זה מגוון רחב של מוצרים. דוגמא אחת הינה מוצר בשם פלרוף. מוצר זה משמש לקירוי של רפתות, לולים, מחסנים, מבני חוף ועוד. חומר זה עמיד בפני פגעי מזג האוויר וזה הוא יתרונו הגדול. לאור העובדה שחומר זה עמיד בפני כימיקלים ואש, ניתן לעשות בו שימוש גם במפעלים ומבני תעשייה, והוא אינו נשחק או מחליד. ניתן לרכוש חומר זה במגוון תצורות רחב לרבות משטחים, גלילים, יריעות, צינורות, ריפודים ועוד.

ריצוף באמצעות שטיחי פי וי סי למטבח

בתחילת הדרך שימש חומר זה בעיקר לצורך ריצוף וחיפוי של מבני תעשייה, מעבדות, גני ילדים, אזורי מסחר וכדומה. בימים אלו החל שימוש נרחב בחומר גם במגזר הפרטי. שטיחי פי וי סי למטבח נפוץ בשימוש ושכיח ביותר בתחום הבניה הפרטית, וניתן לראות כי נעשה בו שימוש לשם חיפוי, קירוי וריצוף של חללים בנכסים פרטיים. ניתן לרכוש את חומר זה לשם התקנת של משטח דמוי פרקט. כל היתרונות הללו הפכו את שטיחי פי וי סי למטבח  חנוח במיוחד ולכן מבוקש ומועדף בקרב צרכנים רבים.

שלבי הכנת הרצפה לשטיחי פי וי סי למטבח

שטיחי פי וי סי למטבח  הינו חומר שקל מאוד לעבוד איתו. בשביל להתקין רצפה מחומר זה, יש בתור התחלה להכין את הרצפה הקיימת. הכנת הרצפה נעשית על ידי החלקתה בעזרת חומר מיוחד. מטרת מריחת החומר היא ליצור רצפה חלקה וללא חורים. אם ברצפה שלכם יש חורים משמעותיים, מומלץ לסתום אותם עם מלט, גבס או צלוטיט. בשלב הבא יש לעבור עם נייר ליטוש על הרצפה על מנת להחליק אותה. יש להימנע מהדבקה של יריעות פי וי סי על רצפה מלוכלכת.

שלבים בהתקנת ריצוף שטיחי פי וי סי למטבח

באם אתם מעוניינים לרצף רצפת דירה, בית פרטי, או כל מבנה אחר, יש לרכוש את החומר בצורת גליל. עם תום שלב הכנת הרצפה בהתאם ל ההנחיות שצוינו קודם לכן, יש לחתוך את החומר בהתאם לגודל הרצוי מבחינתכם, ולהניח את היריעות על גבי הרצפה. אחר כך צריך לגזור את השאריות של החומר שנותר ליד המשקופים ולצידי הקירות. מומלץ להתקין את שכבת שטיחי פי וי סי למטבח  תוך סיוע של שני אנשים, על מנת שהיה אפשר להדביק את היריעות בצורה מדויקת. מומלץ להדביק את היריעות תוך שימוש בדבק אקרילי. יש למרוח דבק על היריעות, ולחכות כעשרים דקות ועד חצי שעה לפני הדבקת היריעות על הרצפה.יש לבצע את שלב ההדבקה לאט ובזהירות בכדי שתיווצר רצפה ללא בליטות או סימנים של הדבקה. לאחר סיום שלב הדבקת הרצפה ניתן להשתמש בחומר זה גם לצורך ציפוי של הפנלים.

מגוון דוגמאות רחב

PVC הינו חומר דמוי פרקט או טפט וניתן למצוא אותו במגוון רחב של סגנונות. אפשר למצוא חומר זה בדוגמאות שונות של פרקט, בעל הדפס צורות גאומטריות שונות, בשלל סגנונות כולל סגנון כפרי, קלאסי, רטרו או סגנון מודרני בצבעים קרים או חמים לפי הצורך, בהדפסים מיוחדים לטובת ריצוף חדרי ילדים, בעיצוב של פאזל, הדפסים של ריבועים או פרחים, ובמגוון דוגמאות צבעוניות ללא הדפסים. בשונה מפרקט למינציה אשר מגיע רק בדוגמאות דמוי עץ, שטיחי פי וי סי למטבח קיים במגוון צורות ודוגמאות רחב במיוחד.