שטיחי פי וי סי מעוצבים

PVC (פוליוויניל כלוריד) הינו חומר מסוג פולימר אשר נעשה בו שימוש הן לצרכים תעשייתיים והן עבור צרכים פרטיים. חומר זה יוצר לראשונה בגרמניה במאה הקודמת הוא אינו חומר טבעי אלא חומר אשר מיוצר באופן סינטטי. קיימת אפשרות לייצר שטיחי פי וי סי מעוצבים במרקמים שונים ובצורות שונות. נעשה שימוש בחומר זה בתחום המעבדות, באולמות ספורט, בענף הבניה, בתחום התעופה, במשרדים, חדרי כושר וכדומה.  שטיחי פי וי סי מעוצבים משמש הן לצורך חיפוי וקירוי והן לצורך יצירת מוצרי בידוד.

שפע של יתרונות

כאשר לחומר אחד יש כל כך הרבה יתרונות, הוא מאפשר שימושים רבים ומגוונים. בין יתרונותיו ניתן למנות את הנושאים הבאים: חומר זה קיים בלוחות, גלילים, אריחים ורצועות. גמישותו של חומר זה גבוהה במיוחד דבר אשר הופך את העבודה עימו לנעימה וקלה. יש לו עמידות גבוהה בפני כימיקלים ובפני מים. חומר זה אינו כולל חריצים ולכן לא מתרחשת בו תופעה של חדירה של אבק, ולפיכך קל מאוד לנקות אותו. חומר זה עמיד בדר"כ בפני אש, דבר אשר הופך אותו לבטיחותי מאוד לשימוש] . אפשר לרכוש חומר זה גם מסוג שטיחי פי וי סי מעוצבים אנטיסטטי, אשר מבודד חשמל ומגן מפני זרם חשמלי. שטיחי פי וי סי מעוצבים  עמיד בפני תופעה של שחיקה לאורך זמן. הוא מאפשר ריצוף בנראות של פרקט והוא קיים בסגנונות וגומאות מגוונים. יתרה מכך, ניקיונו ותחזוקתו קלים ונוחים במיוחד.

שטיחי פי וי סי מעוצבים  מסוגים שונים

שטיחי פי וי סי מעוצבים  ניתן לרכוש מסוגים שונים ולכן משמש למטרות מגוונות: שטיחי פי וי סי מעוצבים בסגנון עיצובי של הדפסה דיגיטאלית, אשר מותאמת אישית לצרכי הלקוח, דוגמאות שונות של פרקט, שטיחי פי וי סי מעוצבים אנטיסטטי שמשתמשים בו לחיפוי ולקירוי במעבדות, חדרי אלקטרוניקה וחדרי מחשב, שטיחי פי וי סי מעוצבים  בדמוי של אריחים, חומר חיפוי, ציפוי וריצוף המשמש באולמות ספורט, חדרי כושר ובריכות שחיה. בנוסף נעשה שימוש בחומר על מנת לרצף שטחים ציבוריים, מבני ציבור ומסעדות.

שטיחי פי וי סי מעוצבים לצורך קירוי

כאמור ניתן ליצר מחומר זה מגוון רחב של מוצרים. דוגמא אחת הינה מוצר בשם פלרוף. פלרוף משמש לקירוי של רפתות, לולים, מחסנים, מבני חוף ועוד. הסיבה שחומר זה מתאים כל כך לקירוי היא בעובדה שהוא עמיד בפני פגעי מזג האוויר השונים. בנוסף חומר זה משמש במפעלים ומבני תעשיה וזאת לאור העובדה שהוא עמיד בפני אש וכימיקלים. ניתן לרכוש חומר זה במגוון תצורות רחב לרבות משטחים, גלילים, יריעות, צינורות, ריפודים ועוד.

מגוון אפשרויות ריצוף

בתחילת הדרך שימש חומר זה בעיקר לצורך ריצוף וחיפוי של מבני תעשייה, מעבדות, גני ילדים, אזורי מסחר וכדומה. כיום החל שימוש נרחב בחומר גם במגזר הפרטי. PVC נפוץ בשימוש ושכיח ביותר בתחום הבניה הפרטית, וניתן לראות כי נעשה בו שימוש לשם חיפוי, קירוי וריצוף של חללים בנכסים פרטיים. כיום חומר זה קיים במראה דומה למראה של פרקט. יתרונות אלו ואחרים הפכו את שטיחי פי וי סי מעוצבים  חנוח במיוחד ולכן מבוקש ומועדף בקרב צרכנים רבים.

שלבי הכנת הרצפה לשטיחי פי וי סי מעוצבים

התקנה של חומר שטיחי פי וי סי מעוצבים קלה ביותר. על מנת להתקין רצפה מחומר זה, יש בשלב ראשון להכין את הרצפה הקיימת. הכנת הרצפה נעשית על ידי החלקתה בעזרת חומר מיוחד. חומר זה משמש לטובת יישור הרצפה. אם ברצפה שלכם יש חורים משמעותיים, מומלץ לסתום אותם עם מלט, גבס או צלוטיט. לאחר מכן יש להחליק את הרצפה בעזרת נייר ליטוש. חשוב לנקות היטב את הרצפה לפני שמדביקים עליה את היריעות.

שלבים בהתקנת ריצוף שטיחי פי וי סי מעוצבים

באם אתם מעוניינים לרצף רצפת דירה, בית פרטי, או כל מבנה אחר, עדיף לרכוש את החומר בגליל או בלוחות. עם תום שלב הכנת הרצפה בהתאם ל ההנחיות בשלב החלקת הרצפה, יש לחתוך את החומר ע"פ הצרכים שלכם, ולשים את היריעות על הרצפה. לאחר מכן מומלץ לחתוך את השאריות של החומר שנותר ליד המשקופים ולצידי הקירות. מומלץ לבצע התקנת רצפת שטיחי פי וי סי מעוצבים  על יד 2 אנשים, בכדי שהיה אפשר להדביק את היריעות באופן מדויק. יש להדביק את היריעות תוך שימוש בדבק אקרילי. יש למרוח את הדבק על היריעות, ואז להמתין למשך 20 דקות ועד 30 דקות לפני שאתם מדביקים את היריעות על הרצפה.יש להדביק לאט ובזהירות על מנת שתיווצר רצפה ללא בליטות או סימנים של הדבקה. ניתן להדביק חומר שטיחי פי וי סי מעוצבים גם על הפנלים, בדוגמא המתאימה לחומר שנעשה בו שימש על גבי הרצפה..

מגוון דוגמאות רחב

PVC הינו חומר דמוי פרקט או טפט וניתן לרכוש אותו בהרבה מאוד סגנונות. קיימת אפשרות למצוא חומר זה בגוונים שונים של פרקט, בהדפס של צורות גאומטריות, במגוון סגנונות רחב לרבות סגנון קלאסי, מודרני, כפרי או רטרו בגוונים שונים של צבעים, בהדפסים מיוחדים לטובת ריצוף חדרי ילדים, בעיצוב של פאזל, הדפסים של ריבועים או פרחים, ובמגוון דוגמאות צבעוניות ללא הדפסים. המגוון הרחב של דוגמאות וצבעים הופך את חומר זה לאטרקטיבי במיוחד.