שטיח דשא סינטטי זול

בעשור האחרון התפתח תחום הדשא הסינטטי, בין היתר לאור מצוקת המים בישראל. הביקוש ל שטיח דשא סינטטי זול גבר ולכן התפתחו מגוון מוצרי דשא מלאכותי, שונים זה מזה ברמת האיכות שלהם. קיים שימוש בדשא מלאכותי במגרשי ספורט, גינות פרטיות, שטחים ציבוריים וכדומה. דשא מלאכותי אינו דורש כמעט פעולות אחזקה, לשם אחזקה של דשא מלאכותי לא נדרש כמעט שום דבר, ואין צורך להשקות אותו הופך אותו למוצר מבוקש ויעיל עבור צרכים מגוונים וסוגי אנשים שונים. כדאי לקנות את סוג הדשא אשר יספק מקסימום תועלת ויענה על כלל הצרכים. ישנם מספר פרמטרים אשר מעידים על איכותו ועמידותו של דשא מלאכותי  מחיר הדשא, צפיפות הסיבים, גובה הסיבים, איכות היצור וגוון הדשא.

מידת צפיפות הסיבים של שטיח דשא סינטטי זול

ככול שמשטח שטיח דשא סינטטי זול יהיה בעל סיבים צפופים יותר, כך מדובר על משטח איכותי יותר, אשר יהיה עמיד בפני שחיקה, ויישאר זקוף ורענן גם לאחר שידרכו עליו. נתון זה אמור להיות מצויין על המפרט הטכני של המוצר. אם ברצונכם לרכוש שטיח דשא סינטטי זול למקום בו אמור להיות שימוש מוגבר, מומלץ לקנות דשא בעל צפיפות סיבים גבוהה יותר. למשטחים בהם הדשא הסינטטי צפוי לשמש בעיקר לצרכי נוי, ולא מתוכנן לדרוך או לשבת עליו, אפשר להתפשר להתקין דשא בעל צפיפות סיבים נמוכה יותר

משקל המשטח

ככול שדשא מלאכותי שוקל יותר, כך סביר שמדובר בדשא יותר איכותי. נתון זה מושפע בין היתר מהרמה בה צפופים הסיבים ומאיכות הדשא. גם בשיקול זה יש לבחון את סוג השימוש המתוכנן, ואת המקום בו צפוי הדשא להיות מותקן.

כמה ארוכים הסיבים

קיימים דגמים אשר בהם גובה סיבי הדשא הסינטטי נמוכים לצד דגמים מסוג אחר אשר להם סיבים גבוהים. מומלץ להימנע משטיח דשא סינטטי זול אשר הסיבים שלו קצרים מ- עשרים וחמישה מילימטר, מכיוון שרמת השחיקה שלו גבוהה ביותר. דשא אשר יש בו סיבים לא גבוהים עמיד פחות כאשר דורכים עליו. מאידך, כדאי גם לא לרכוש שטיח דשא סינטטי זול המכיל סיבים גבוהים מ- 45 ס"מ. דשא בעל סיבים גבוהים ישכב ויראה כמו שטיח לאחר שידרכו עליו מספר פעמים בודדות.

גוון הדשא ועיצובו

ספקים של דשא בארץ ובחו"ל מייצרים משטחי דשא מלאכותי בגוונים שונים, כך שכל אחד יכול לבחור את משטח הדשא שתואם בגוונו את טעמו. על מנת לוודא שגוון וסוג הדשא יתאים בעיצובו ליתר החלל, מומלץ להגיע ליצרן ולראות את מראה הדשא בחצר של הספק או באולם התצוגה שלו, וכך לראות כיצד הוא משתלב ליד צמחים אחרים וחפצי דקורציה. אפשר לקנות דשא אשר עשוי מספר גוונים של ירוק או סוג אחר המיוצר מגוון של צבע אחד בלבד. ניתן לרכוש דשא בעיצובים שונים, דשא גזום או דשא בעיצוב פראי.

תחושה ומגע

בדיקה נוספת שחשוב לערוך היא בדיקת מגע. וודאו שהדשא שאתם קונים נעים ורך

איכות חומרי היצור

פרמטר נוסף שמומלץ לבחון בבחירה של  שטיח דשא סינטטי זול מלאכותי הוא מאיזה סוג חומרים הוא מיוצר. כדאי לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר שמכיל מגן קרינה UV, האם קיימים בו חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא עומד בתקני אי רעילות, והאם תהליך היצור שלו נעשה תחת עמידה בתקני בטיחות ואיכות. ניתן ומומלץ לבקש מהספק ש יציג בפניכם אישורים על בגין נושאים אלו ואחרים.

אחריות מוצר

ממש כמו במוצרים אחרים גם יצרני דשא מלאכותי מספקים רמות שונות של אחריות על המוצר. מומלץ לרכוש דשא מלאכותי באם ניתנת עליו אחריות לפחות לתקופה של 5 שנים. מומלץ לבקש בזמן הרכישה אסמכתא המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהבטחה בע"פ.

עלות דשא מלאכותי

רכישת שטיח דשא סינטטי זול טוב ואיכותי עולה לא מעט כסף, אבל מומלצת בהשוואה ל האלטרנטיבה של רכישת דשא שאינו איכותי. דשא איכותי יעלה מחיר גבוה יור באופן חד פעמי, אבל ישמש את בעליו לתקופה של שנים רבות. עלות שטיח דשא סינטטי זול מושפע מכל הפרמטרים אשר מצויינים בכתבה : צפיפות הסיבים, משקל המשטח, אורך הסיבים ואיכות היצור. ניתן למצוא דשא מלאכותי בעלות של 25 ₪ למטר מרובע ועד 250 ₪ לסוג איכותי במיוחד. כדאי שלא להתפתות ולקבל החלטה רק על סמך העלות, מכיוון שעלות נמוכה לרוב תעיד על דשא פחות איכותי ובעל צפיפות סיבים נמוכה. כדאי לרכוש מוצר איכותי שיהיה עמיד לתקופה ממושכת.

שימושים שונים

כאמור שטיח דשא סינטטי זול יכול לשמש למגוון צרכים, ולכן כדאי להתאים את סוג הדשא לצרכים. כיום תעשיית הדשא הסינטטי מייצרת מוצרים רבים אשר יכולים לשמש לכל צורך ולכל מטרה

כיצד להתקין דשא מלאכותי

התקנה של שטיח דשא סינטטי זול אינה דבר פשוט לאדם שאינו מקצועי, ולכן כדאי לפנות לאדם מומחה בהתקנות על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא מלאכותי קיימת אפשרות לבצע התקנה של דשא על משטח בטון או על משטח צמחיה. אם רוצים להתקין דשא מלאכותי על משטח צמחיה מומלץ לעקור לפני ההתקנה את כל הצמחייה ולסלק אבנים בשביל שאפשר יהיה להתקין במקום זה את הדשא.

פעולות תחזוקה

דשא מסוג סינטטי אינו דורש תחזוקה מרובה. לצד זה החלט רצוי מידי פעם לנקות אותו על מנת לאפשר לו להישמר איכותי לאורך זמן. בשביל לנקות שטיח דשא סינטטי זול ניתן להשתמש במגרפה, צינור מים, מפוח עלים ועוד. מומלץ לנקות את הדשא על ידי סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. אם יש חרקים, אפשר לרסס את הדשא עם חומרי הדברה. אם צומחת צמחיה לא רצויה לצד הדשא הסינטטי ניתן לעשות שימוש בחומר קוטל צמחיה.