שטיח דשא סינטטי למרפסת

בעת האחרונה התפתח תחום הדשא הסינטטי, בין היתר בגלל מצוקת המים בישראל. הביקוש ל שטיח דשא סינטטי למרפסת התגבר ולכן התפתחו מגוון מוצרי דשא מלאכותי, שונים זה מזה ברמת האיכות שלהם. השימוש בדשא מלאכותי בשטחים ציבוריים, גינות פרטיות, מגרשי ספורט וכיוצא בזה. העובדה שאין כמעט צורך לבצע פעולות אחזקה לשטיח דשא סינטטי למרפסת, ואין צורך להשקות אותו הופך אותו למוצר פופולארי ויעיל עבור לקוחות שונים וצרכים מגוונים. מומלץ לקנות את סוג המוצר אשר יהלום בצורה הטובה ביותר את הצרכים. קיימים כמה פרמטרים שעשויים להעיד על איכות  צפיפות הסיבים, משקל המשטח, גובה הסיבים, איכות תהליך היצור, ומחיר המוצר.

צפיפות הסיבים של שטיח דשא סינטטי למרפסת

דשא מלאכותי סינטטי אשר הסיבים שלו צפופים הינו איכותי יותר מזה שסיביו אינו צפופים. פרט זה אמור להופיע במסגרת המפרט הטכני של המוצר. אם מטרתכם הינה לרכוש דשא מלאכותי למיקום בו אמור להיות שימוש בהיקף גבוה, כדאי להתקין דשא אשר סיביו צפופים במיוחד. לאזורים בהם הדשא הסינטטי צפוי לשמש בעיקר לצרכי נוי, ואין תכנון לדרוך עליו או לשבת עליו בקביעות, אפשר להתפשר לקנות דשא בעל צפיפות סיבים נמוכה יותר

כמה שוקל המשטח

ככול שדשא מלאכותי הינו בעל משקל גבוה יותר, כך ניתן להניח שמדובר בדשא באיכות גבוהה יותר. נתון זה מושפע מרמת הצפיפות של הסיבים ומאיכות הדשא. כאמור מומלץ לבחור את סוג הדשא בהתאם לשימוש הצפוי לו.

האורך של סיבי הדשא הסינטטי

קיימים דגמים אשר בהם גובה סיבים נמוכים וניתן למצא דגמים מסוג אחר אשר להם סיבים גבוהים. מומלץ להימנע מדשא מסוג סינטטי אשר הסיבים שלו קצרים מ- 25 מילימטר, לאור העובדה שרמת השחיקה שלו גבוהה מאוד. דשא מלאכותי עם סיבים לא גבוהים עמיד פחות כאשר דורכים עליו. לעומת זאת, חשוב גם להימנע מרכישת שטיח דשא סינטטי למרפסת בעל סיבים גבוהים מ- 45 ס"מ. דשא בעל סיבים גבוהים ישכב ויראה כמו שטיח לאחר שידרכו עליו מספר פעמים בודדות.

גוון הדשא ועיצובו

ספקים של דשא בארץ ובחו"ל מייצרים שטיח דשא סינטטי למרפסת בגוונים שונים, כך שכל אחד יכול לקנות את משטח הדשא שתואם בגוונו את טעמו. על מנת לוודא שגוון וסוג הדשא יתאים לעיצוב הכולל, מומלץ להגיע ליצרן ולבחון כיצד נראה הדשא בחצר של הספק או באולם התצוגה שלו, וכך לראות כיצד הוא משתלב ליד צמחיה טבעית ואביזרי גינה דקורטיביים אחרים. אפשר לקנות דשא אשר עשוי מספר גוונים של ירוק או סוג אחר המיוצר מגוון אחד של צבע. ניתן לרכוש דשא בעיצובים שונים, דשא גזום או דשא בעיצוב פראי.

מגע ותחושה

בדיקה נוספת שחשוב לערוך היא בדיקת מגע. וודאו שהדשא שאתם קונים נעים ורך

איכות חומרי היצור

שיקול נוסף שחשוב לבחון רגע לפני שרוכשים  שטיח דשא סינטטי למרפסת מלאכותי הוא מאיזה סוג חומרים הוא מיוצר. מומלץ לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר שיש בו מגן קרינה UV, האם הדשא כולל חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא עומד בתקני אי רעילות, והאם יצורו נעשה תחת עמידה בתקני איכות ובטיחות. ניתן ומומלץ לבקש מהספק ש יציג בפניכם אישורים על כל נושאים אלו ואחרים.

אחריות מוצר

ממש כמו במוצרים אחרים גם יש לדרוש מהספקים השונים אחריות על הדשא שרכשתם. מומלץ לרכוש שטיח דשא סינטטי למרפסת אם ניתנת עליו אחריות לתקופה של מינימום 5 שנים. מומלץ לבקש בעת הרכישה אסמכתא המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהצהרה על האחריות עם ניתנת בעל פה.

עלות דשא מלאכותי

רכישה של שטיח דשא סינטטי למרפסת איכותי ועמיד עולה לא מעט כסף, אך מומלצת בניגוד ל האלטרנטיבה של רכישת דשא שאינו איכותי. דשא איכותי יעלה סכום גבוה יותר באופן חד פעמי, אבל ישמש את בעליו לתקופה של שנים רבות. טווח המחירים של שטיח דשא סינטטי למרפסת מושפע מכל הפרמטרים אשר מצויינים בכתבה : איכות היצור, משקל המשטח, צפיפות הסיבים ואורכם. ניתן למצוא דשא מלאכותי במחיר של עשרים וחמישה שקלים למ"ר ועד 250 שקלים לסוג איכותי במיוחד. כדאי שלא להתפתות ולקבל החלטה רק על סמך העלות, מכיוון שמחיר זול במיוחד לרוב תעיד על דשא פחות איכותי ובעל צפיפות סיבים נמוכה. חשוב לקנות דשא איכותי שיאריך ימים למשך תקופה ארוכה.

שימושים שונים

כאמור שטיח דשא סינטטי למרפסת יכול לשמש לצרכים שונים ומגוונים, ולכן כדאי להתאים את סוג הדשא לצרכים. כיום דשא מסוג סינטטי מיוצר כך שיוכל להתאים לצרכים רבים

כיצד להתקין דשא מלאכותי

התקנה של שטיח דשא סינטטי למרפסת אינה קלה במיוחד לאדם שאינו מקצועי, ולכן כדאי לפנות לגורם מקצועי על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא מלאכותי ניתן להתקין על משטח בטון או על משטח צמחיה. אם רוצים להתקין דשא מלאכותי על משטח צמחיה יש לעקור לפני ההתקנה את כל הצמחייה ולסלק אבנים על מנת שיהיה אפשרי להתקין במקום זה את הדשא.

תחזוקה

דשא מלאכותי כלל אינו מצריך תחזוקה מרובה. לצד זה חשוב כן מידי פעם לנקות אותו על מנת לאפשר לו להישמר איכותי לאורך זמן. בכדי לנקות שטיח דשא סינטטי למרפסת אפשר להשתמש במגרפה, צינור מים, מפוח עלים ועוד. כדאי לנקות את הדשא באמצעות סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. אם מגיעים חרקים, אפשר לרסס אותו בחומרים מדברים רגילים. במצב בו צומחת צמחיה לא רצויה לצד הדשא הסינטטי קיימת אפשרות לעשות שימוש בחומר קוטל צמחיה.