שטיח דשא סינטטי מחיר

בעת האחרונה התפתח תחום הדשא הסינטטי, בין היתר עקב מצוקת המים בארץ. הביקוש ל שטיח דשא סינטטי מחיר גבר ולכן התפתחו מגוון מוצרי דשא מלאכותי, שונים אחד מהשני ברמת האיכות שלהם. השימוש בדשא מלאכותי במגרשי ספורט, גינות פרטיות, שטחים ציבוריים וכדומה. דשא מלאכותי אינו דורש כמעט פעולות אחזקה, לשם אחזקה של דשא מלאכותי לא נדרש כמעט שום דבר, לצד העובדה שאין צורך לדאוג ולהשקות אותו הופך את הדשא המלאכותי למוצר מבוקש ומוביל עבור לקוחות שונים וצרכים מגוונים. מומלץ לקנות את סוג הדשא אשר יהלום בצורה הטובה ביותר את הצרכים. איכות דשא מלאכותי נמדדת על ידי מספר פרמטרים  מחיר הדשא, צפיפות הסיבים, גובה הסיבים, איכות היצור וגוון הדשא.

רמת הצפיפות של הסיבים בשטיח דשא סינטטי מחיר

דשא מלאכותי סינטטי אשר הסיבים שלו צפופים הינו איכותי יותר מזה שסיביו אינו צפופים. נתון זה אמור להופיע במסגרת המפרט הטכני של המוצר. אם ברצונכם לקנות שטיח דשא סינטטי מחיר למיקום בו צפוי להיות שימוש מוגבר, יש לקנות דשא שיש לו סיבים בצפיפות גבוהה. למקומות בהם הדשא המלאכותי צפוי לשמש יותר לנוי, ואין תכנון לדרוך עליו או לשבת עליו בקביעות, אפשר להתפשר להתקין דשא אשר סיביו פחות צפופים

משקל המשטח

ככול שדשא מסוג מלאכותי הינו בעל משקל גבוה יותר, כך סביר שמדובר בדשא באיכות גבוהה יותר. פרמטר זה מושפע בין היתר מהרמה בה צפופים הסיבים ומאיכות הדשא. כאמור מומלץ לבחור את סוג הדשא בהתאם לשימוש הצפוי לו.

כמה ארוכים הסיבים

קיימים דגמים אשר בהם גובה סיבי הדשא הסינטטי נמוכים ויש דגמים מסוג אחר אשר מכילים סיבים יותר גבוהים. חשוב להימנע משטיח דשא סינטטי מחיר אשר סיביו קצרים מ- 25 מילימטר, לאור העובדה שרמת השחיקה שלו גבוהה במיוחד. משטח דשא בעל סיבים לא גבוהים עמיד פחות כאשר דורכים עליו. מצד שני, מומלץ גם להימנע מרכישת שטיח דשא סינטטי מחיר המכיל סיבים גבוהים מ- ארבעים וחמישה מילימטר. דשא עם סיבים גבוהים מ- 45 מ"מ יראה כמו שטיח לאחר מספר פעמים שידרכו עליו.

עיצוב הדשא וצבעו

ספקים של דשא בארץ ובחו"ל מייצרים משטחי דשא מלאכותי בגוונים שונים, כך שכל אחד יכול לקנות את משטח הדשא בהתאם לטעם ולסגנון האהוב. בכדי לוודא שגוון וסוג הדשא יתאים בסגנון שלו, מומלץ להגיע ליצרן ולראות את מראה הדשא בחצר של הספק או באולם התצוגה שלו, וכך לראות כיצד הוא משתלב ליד צמחיה טבעית ואביזרי גינה דקורטיביים אחרים. ניתן לרכוש דשא אשר עשוי מכמה גוונים של ירוק או סוג אחר המיוצר מגוון בודד. ניתן לרכוש דשא בעיצובים שונים, דשא גזום או דשא בעיצוב פראי.

תחושה ומגע

בדיקה נוספת שחשוב לערוך היא בדיקת מגע. וודאו שהדשא שאתם קונים נעים ורך

איכות חומרי היצור

שיקול נוסף שכדאי לבחון רגע לפני שרוכשים  שטיח דשא סינטטי מחיר מלאכותי הוא איכות החומרים ממנו הוא מיוצר. יש לבדוק האם הדשא מיוצר מחומר שיש בו מגן קרינה UV, האם קיימים בו חומרים מעקבי בעירה, האם הדשא מספק צרכי אי רעילות, והאם תהליך היצור נעשה תחת עמידה בתקני בטיחות ואיכות. ניתן ומומלץ לבקש מהספק כי יציג בפניכם אישורים על בגין נושאים אלו ואחרים.

אחריות מוצר

כמו מוצרים אחרים גם חשוב לבדוק כמה שנות אחריות ניתנות על שטיח דשא סינטטי מחיר. מומלץ לרכוש שטיח דשא סינטטי מחיר כאשר ניתנת עליו אחריות לפחות לתקופה של 5 שנים. מומלץ לבקש בשעת הרכישה מסמך המעיד על אחריות, ולא להסתפק בהצהרה על האחריות עם ניתנת בעל פה.

מחיר דשא סינטטי

רכישה של שטיח דשא סינטטי מחיר טוב ואיכותי עולה לא מעט כסף, אך מומלצת בניגוד ל האלטרנטיבה של רכישת דשא שאינו איכותי. דשא איכותי יעלה יותר באופן חד פעמי, מאידך ישמש את רוכשו לתקופה של שנים רבות. מחירו של משטח דשא מסוג סינטטי מושפע מכל הפרמטרים אשר מצויינים בכתבה : איכות היצור, משקל המשטח, צפיפות הסיבים ואורכם. ניתן למצוא דשא מוסג סינטטי במחיר של 25 ₪ למטר מרובע ועד 250 ₪ לסוג איכותי במיוחד. מומלץ שלא להתפתות ולבחור רק על בסיס העלות, מכיוון שמחיר נמוך לרוב תעיד על דשא באיכות ירודה ובעל צפיפות סיבים נמוכה. כדאי לקנות דשא מסוג איכותי שיחזיק מעמד ויוכל לשמש אתכם לתקופה של שנים רבות.

אופי השימוש

דשא מלאכותי יכול לשמש למגוון צרכים, ולכן כדאי להתאים את סוג הדשא שנרכש לצורך הספציפי. כיום תעשיית הדשא הסינטטי מייצרת מוצרים רבים אשר יכולים לשמש לכל צורך ולכל מטרה

התקנת דשא מלאכותי

התקנת שטיח דשא סינטטי מחיר אינה קלה במיוחד לאדם שאינו מקצועי, ולכן מומלץ לפנות לגורם מקצועי על מנת שיגיע ויתקין את הדשא. דשא מסוג זה אפשר להתקין על משטח בטון או על צמחיה. במידה והכוונה לבצע התקנה על משטח צמחיה מומלץ לעקור קודם לכן את כל הצמחייה ולסלק אבנים בכדי שאפשר יהיה להתקין במקום זה את הדשא.

כיצד לתחזק דשא מלאכותי

דשא מלאכותי לא דורש תחזוקה מרובה. לצד זה החלט רצוי מידי פעם לנקות אותו בשביל לאפשר לו להישמר איכותי לאורך זמן. בשביל לנקות שטיח דשא סינטטי מחיר ניתן להשתמש בצינור מים, מגרפת עלים, מטאטא כביש, שואב או מפוח עלים. מומלץ לנקות את הדשא באמצעות סירוק שנעשה נגד כיוון הסיבים. במידה וקיימים חרקים, ניתן בהחלט לרסס אותו עם חומרי הדברה. במצב בו צומחת צמחיה לא רצויה על הדשא הסינטטי אפשר להיעזר בחומר קוטל צמחיה.