שטיח פי וי סי גדול

PVC  הינו פולימר בשם פוליוויניל כלוריד משמש בענפים רבים בתעשיה וכמו כן למגוון צרכים פרטיים. זהו חומר שמיוצר בצורה סינטטית, והוא החל דרכו במאה הקודמת בגרמניה. קיימת אפשרות לייצר את חומר זה בצורות שונות ובמרקמים שונים. אפשר לראות שימוש בחומר זה בתחום המעבדות, באולמות ספורט, בענף הבניה, בתחום התעופה, במשרדים, חדרי כושר וכדומה.  לרוב יעשה שימוש בחומר שטיח פי וי סי גדול  לצורך ריצוף וחיפוי של רצפות וחללים.

יתרונות

כאשר לחומר אחד יש כל כך הרבה יתרונות, הוא מאפשר שימושים רבים ומגוונים. להלן יתרונותיו השכיחים: PVC קיים בלוחות, גלילים, אריחים ורצועות. גמישותו של חומר זה גבוהה במיוחד דבר אשר הופך את העבודה עימו לנעימה וקלה. PVC  הינו חומר אשר עמיד הן בפני מים והן בפני כימיקלים. חומר זה אינו כולל חריצים ולכן לא מתרחשת בו תופעה של חדירה של אבק, ולפיכך קל מאוד לנקות אותו. חומר זה עמיד בדר"כ בפני אש, דבר אשר הופך אותו לבטיחותי מאוד לשימוש] . חומר זה קיים גם מסוג שטיח פי וי סי גדול אנטיסטטי, אשר כולל בידוד מפני זרם חשמלי. החומר עמיד בפני שחיקה. חומר זה מקנה את היכולת ל ריצוף במראה של פרקט והוא מוצע לרכישה במגוון דוגמאות וסגנונות. כמו כן קל מאוד לתחזק אותו ולנקות אותו.

סוגים שונים של שטיח פי וי סי גדול

שטיח פי וי סי גדול  ניתן לרכוש מסוגים שונים נתון אשר מקנה לו את היכולת לשמש לצרכים מגוונים: שטיח פי וי סי גדול בהדפסה דיגיטאלית, בהתאמה אישית לצרכי הלקוח, דוגמאות שונות של פרקט, שטיח פי וי סי גדול אנטיסטטי שמשתמשים בו לחיפוי ולקירוי במפעלי אלקטרוניקה ובחדרי מחשב, בדוגמא של אריחים, חומר ציפוי וריצוף המשמש באולמות ספורט, חדרי כושר ובריכות שחיה. כמו כן משתמשים בחומר לצורך ריצוף מסעדות, מבני ציבור, משטחים מסחריים ועוד.

שטיח פי וי סי גדול לצורך קירוי

אחת הדוגמאות למוצר אשר עשוי מחומר זה הינו פלרוף. מוצר זה משמש לצורך קירוי של לולים, רפתות, מבני חוף, מחסנים וכיוצא בזה. לחומר זה יתרון של עמידות בפני פגעי מזג האוויר, ולכן הוא כל כך מתאים לצורך קירוי וחיפוי. חומר זה גם עמיד בפני אש וכימיקלים ולכן משמש לצורך קירוי במפעלי תעשייה מגוונים. כאמור החומר קיים בצורות שונות, וגמישותו מאפשרת ליצור ממנו מוצרים שונים, לרבות לוחות, ריפודים, צינורות, ציפוי רצפות ועוד.

מגוון אפשרויות ריצוף

בתחילת הדרך שימש חומר זה בעיקר לצורך ריצוף וחיפוי של מבני תעשייה, מעבדות, גני ילדים, אזורי מסחר וכדומה. בימים אלו מצא גם המגזר הפרטי את חומר זה כמתאים לשימושים רבים ומגוונים. שטיח פי וי סי גדול פופולארי ביותר בשימוש בתחום הבניה הפרטית, וכיום משתמשים בו לשם חיפוי, קירוי וריצוף של חללים בנכסים פרטיים. חומר זה מהווה פרקט לכל דבר ועניין. יתרונות אלו ואחרים הפכו את שטיח פי וי סי גדול  חנוח במיוחד ולכן מבוקש ומועדף בקרב צרכנים רבים.

כיצד להכין את הרצפה להדבקה של שטיח פי וי סי גדול

שטיח פי וי סי גדול  הינו חומר שקל מאוד לעבוד איתו. בכדי להתקין רצפה מחומר זה, צריך קודם לכן להכין את הרצפה הקיימת. בשביל להכין את הרצפה צריך להחליקה בעזרת חומר יעודי. חומר זה משמש לטובת יישור הרצפה. אם ברצפה שלכם יש חורים משמעותיים, מומלץ לסתום אותם עם מלט, גבס או צלוטיט. בשלב הבא יש לעבור עם נייר ליטוש על הרצפה על מנת להחליק אותה. לפני שמדביקים לוחות שטיח פי וי סי גדול חשוב לוודא שהרצפה יבשה ונקייה לחלוטין מלכלוך.

כיצד להתקין ריצוף עשוי PVC

באם אתם מעוניינים לרצף רצפת מבנה מסחרי, תעשייתי או בית פרטי או דירה, מומלץ לקנות את החומר בצורת גליל. לאחר הכנת הרצפה על פי ההנחיות שצוינו קודם לכן, יש לחתוך את החומר על פי הצורך, ולשים את היריעות על הרצפה. בשלב הבא יש לגזור את השאריות של החומר שנותר לצד הקירות והמשקופים. רצוי לבצע התקנת רצפת שטיח פי וי סי גדול  על יד 2 אנשים, כך שניתן יהיה להדביק את היריעות בצורה מדויקת. רצוי לעשות שימוש בדבק מסוג אקרילי. כדאי למרוח דבק על היריעות, ולחכות זמן של עשרים ועד שלושים דקות לפני הדבקת היריעות על הרצפה.יש לבצע את שלב ההדבקה בזהירות ובאיטיות בשביל שתיווצר רצפה ללא בליטות או סימנים של הדבקה. לאחר סיום שלב הדבקת הרצפה ניתן להשתמש בחומר זה גם לצורך ציפוי של הפנלים.

מגוון דוגמאות רחב

חומר זה הוא חומר דמוי פרקט או טפט וניתן לרכוש אותו במגוון רחב של סגנונות. ניתן למצוא חומר זה במגוון צבעים של פרקט, בעל הדפס צורות גאומטריות שונות, במגוון סגנונות רחב לרבות סגנון קלאסי, מודרני, כפרי או רטרו בגוונים שונים של צבעים, בהדפסים מיוחדים לטובת ריצוף חדרי ילדים, בעיצוב של פאזל, הדפסים של ריבועים או פרחים, ובמגוון דוגמאות צבעוניות ללא הדפסים. בשונה מפרקט למינציה אשר מגיע רק בדוגמאות דמוי עץ, שטיח פי וי סי גדול קיים במגוון צורות ודוגמאות רחב במיוחד.