שטיח pvc

PVC   הוא בעצם פולימר בשם פוליוויניל כלוריד אשר נעשה בו שימוש הן לצרכים תעשייתיים והן עבור צרכים פרטיים. חומר זה יוצר לראשונה בגרמניה במאה הקודמת הוא אינו חומר טבעי אלא חומר אשר מיוצר באופן סינטטי. ניתן לייצר PVC בצורות שונות ובמרקמים שונים. אפשר לראות שימוש בחומר זה בענף הבניה, במעבדות רפואיות, בבתי חולים, במשרדים, באולמות ספורט, בחדרי כושר, בענף התעופה ועוד.  לרוב יעשה שימוש בחומר שטיח pvc  לצורך ריצוף וחיפוי של רצפות וחללים.

יתרונות

שטיח pvc הוא חומר בעל יתרונות רבים ומגוונים, דבר אשר הופך אותו לחומר מועדף לצרכים רבים. להלן יתרונותיו השכיחים: חומר זה קיים בלוחות, גלילים, אריחים ורצועות. גמישות PVC  גבוהה  ביותר ולכן קל לעבוד איתו להתקין אותו בהתאם לצורך. חומר זה עמיד במים, עמיד בפני כימיקלים. החומר עמיד בפני חדירה של אבק וקל במיוחד לנקותו. חומר זה עמיד בדר"כ בפני אש, דבר אשר הופך אותו לבטיחותי מאוד לשימוש] . חומר זה קיים גם מסוג שטיח pvc אנטיסטטי, והוא מבודד חשמל ומגן מפני זרם חשמלי. שטיח pvc  עמיד בפני תופעה של שחיקה לאורך זמן. חומר זה מקנה את היכולת ל ריצוף בנראות של פרקט והוא ניתן לרכישה במגוון סגנונות ודוגמאות. כמו כן קל מאוד לתחזק אותו ולנקות אותו.

סוגי שטיח pvc

החומר קיים מסוגים שונים נתון אשר מקנה לו את היכולת לשמש לצרכים מגוונים: שטיח pvc בסגנון עיצובי של הדפסה דיגיטאלית, בהתאמה אישית לצרכי הלקוח, דוגמאות שונות של פרקט, שטיח pvc אנטיסטטי המשמש לקירוי וחיפוי בחדרי מחשב, מעבדות וחדרי אלקטרוניקה, בדוגמא של אריחים, חומר קירוי, ריצוף או חיפוי המשמש לאולמות אירועים, חדרי כושר ואולמות ספורט. כמו כן משתמשים בחומר על מנת לרצף מסעדות, מבני ציבור, משטחים מסחריים ועוד.

שטיח pvc לצורך קירוי

פלרוף הוא דוגמא מצוינת לשימוש בשטיח pvc   לצורך קירוי. מוצר זה משמש לקירוי של לולים, רפתות, מבני חוף, מחסנים וכיוצא בזה. לחומר זה יתרון של עמידות בפני פגעי מזג האוויר, ולכן הוא כל כך מתאים לצורך קירוי וחיפוי. חומר זה גם עמיד בפני אש וכימיקלים ולכן משמש לצורך קירוי במפעלי תעשייה מגוונים. כאמור החומר קיים בצורות שונות, וגמישותו מאפשרת ליצור ממנו מוצרים שונים, לרבות לוחות, ריפודים, צינורות, ציפוי רצפות ועוד.

אפשרויות ריצוף נרחבות

בתחילת הדרך שימש חומר זה בעיקר לצורך ריצוף וחיפוי של מבני תעשייה, מעבדות, גני ילדים, אזורי מסחר וכדומה. בימים אלו החל שימוש נרחב בחומר גם במגזר הפרטי. שטיח pvc פופולארי ביותר בשימוש בתחום הבניה הפרטית, ונעשה בו שימוש לצורך ריצוף של חללים פרטיים ולצורך ציפוי פנימי וחיצוני של מבנים. חומר זה מהווה פרקט לכל דבר ועניין. מגוון רחב של יתרונות אלו הפכו את שטיח pvc  למבוקש ופופולרי בקרב צרכנים רבים.

כיצד להכין את הרצפה להדבקה של שטיח pvc

קל מאוד להתקין חומר שטיח pvc. בכדי להתקין רצפה אשר עשויה משטיח pvc, יש בתור התחלה להכין את הרצפה הקיימת. הכנת הרצפה נעשית על ידי החלקתה בעזרת חומר מיוחד. חומר זה משמש לטובת יישור הרצפה. אם ברצפה שלכם יש חורים משמעותיים, מומלץ לסתום אותם עם מלט, גבס או צלוטיט. בשלב הבא יש לעבור עם נייר ליטוש על הרצפה על מנת להחליק אותה. חשוב לנקות היטב את הרצפה לפני שמדביקים עליה את היריעות.

כיצד להתקין ריצוף עשוי PVC

עבור מי שמעוניין לרצף רצפת דירה, בית פרטי, או כל מבנה אחר, עדיף לרכוש את החומר בצורת גליל. בסיום שלב הכנת הרצפה על פי ההנחיות שצוינו קודם לכן, יש לחתוך את החומר על פי הצורך, ולשים את היריעות על הרצפה. לאחר מכן מומלץ לגזור את שאריות החומר לצד הקירות והמשקופים. כדאי להתקין את שכבת שטיח pvc  תוך סיוע של 2 אנשים, כך שניתן יהיה להדביק את היריעות באופן מדויק. כדאי להשתמש בדבק אקרילי לצורך הדבקת היריעות. מומלץ למרוח את הדבק על היריעות, ולהמתין כעשרים דקות ועד חצי שעה טרום הדבקת היריעות על גבי הרצפה. את ההדבקה יש לעשות בזהירות ובאיטיות בכדי שתיווצר רצפה ללא סימני הדבקה או בליטות. ניתן להדביק חומר שטיח pvc גם על הפנלים, בדוגמא המתאימה לחומר שנעשה בו שימש על גבי הרצפה..

דוגמאות מגוונות

PVC הינו חומר דמוי פרקט או טפט וניתן לרכוש אותו בסגנונות רבים ומגוונים. ניתן למצוא חומר זה במגוון צבעים של פרקט, בעל הדפס צורות גאומטריות שונות, בשלל סגנונות כולל סגנון כפרי, קלאסי, רטרו או סגנון מודרני בגוונים שונים של צבעים, בהדפסים מיוחדים לטובת ריצוף חדרי ילדים, בצבעים חלקים בכל הגוונים, ובאין ספור דוגמאות נוספות. בשונה מפרקט למינציה אשר מגיע רק בדוגמאות דמוי עץ, שטיח pvc קיים במגוון צורות ודוגמאות רחב במיוחד.