pvc חנות

PVC (פוליוויניל כלוריד) הינו חומר מסוג פולימר המשמש לצרכים מגוונים בתעשיות שונות והן לצרכים פרטיים. זהו חומר שמיוצר בצורה סינטטית, והוא החל דרכו במאה הקודמת בגרמניה. קיימת אפשרות לייצר את חומר זה בצורות שונות ובמרקמים שונים. ניתן לראות שימוש בחומר זה בבתי חולים, בענף התעופה, בחדרי כושר, בענף הבניה, באולמות ספורט,במעבדות וכ'ו.  pvc חנות משמש הן לצורך חיפוי וקירוי והן לצורך יצירת מוצרי בידוד.

שפע של יתרונות

כאשר לחומר אחד יש כל כך הרבה יתרונות, הוא מאפשר שימושים רבים ומגוונים. בין יתרונותיו ניתן למנות את הנושאים הבאים: חומר זה קיים ניתן להשיג חומר זה כמעט בכל צורה, כולל לוחות, יריעות, גלילים ואריחים. גמישות PVC  גבוהה  ביותר ולכן קל לעבוד איתו להתקין אותו בהתאם לצורך. חומר זה עמיד במים, עמיד בפני כימיקלים. קל לניקוי ואינו מאפשר חדירת אבק. חומר זה עמיד בדר"כ בפני אש, דבר אשר הופך אותו לבטיחותי מאוד לשימוש] . אפשר לרכוש חומר זה גם מסוג pvc חנות אנטיסטטי, אשר מבודד חשמל ומגן מפני זרם חשמלי. pvc חנות  עמיד בפני תופעה של שחיקה לאורך זמן. חומר זה מקנה את היכולת ל ריצוף בנראות של פרקט והוא מוצע לרכישה בסגנונות וגומאות מגוונים. כמו כן קל מאוד לתחזק אותו ולנקות אותו.

pvc חנות  מסוגים שונים

pvc חנות  ניתן לרכוש מסוגים שונים ולכן משמש למטרות מגוונות: pvc חנות בדוגמא של הדפסה דיגיטלית, בהתאמה אישית לצרכי הלקוח, דוגמאות שונות של פרקט, pvc חנות אנטיסטטי שמשתמשים בו לקירוי ולחיפוי במעבדות, חדרי אלקטרוניקה וחדרי מחשב, בדוגמא של אריחים, חומר ציפוי וריצוף המשמש לאולמות אירועים, חדרי כושר ואולמות ספורט. כמו כן ניתן להשתמש בחומר על מנת לרצף שטחים ציבוריים, מבני ציבור ומסעדות.

קירוי מבנים שונים

אחת הדוגמאות למוצר אשר עשוי מחומר זה הינו פלרוף. פלרוף משמש לצורך קירוי של רפתות, לולים, מחסנים, מבני חוף ועוד. חומר זה עמיד בפני פגעי מזג האוויר וזה הוא יתרונו הגדול. חומר זה גם עמיד בפני אש וכימיקלים ולכן משמש לצורך קירוי במפעלי תעשייה מגוונים. אפשר להשיג חומר זה במגוון צורות רחב כגון גלילים, יריעות, ריפודים, אריחים וכדומה.

ריצוף באמצעות pvc חנות

בתחילת הדרך שימש חומר זה בעיקר לצורך ריצוף וחיפוי של מבני תעשייה, מעבדות, גני ילדים, אזורי מסחר וכדומה. בעשרות השנים האחרונות החל שימוש נרחב בחומר גם במגזר הפרטי. חומר זה פופולארי ביותר בשימוש בתחום הבניה הפרטית, ונעשה בו שימוש לצורך ריצוף של חללים פרטיים ולצורך ציפוי פנימי וחיצוני של מבנים. ניתן לרכוש את חומר זה לשם התקנת של משטח דמוי פרקט. יתרונות אלו ואחרים הפכו את pvc חנות  למבוקש ופופולרי בקרב צרכנים רבים.

שלבי הכנת הרצפה לpvc חנות

קל מאוד להתקין חומר pvc חנות. בכדי להתקין רצפה אשר עשויה מpvc חנות, יש בתור התחלה להכין את הרצפה הקיימת. בכדי שהרצפה תהיה מוכנה להדבקה של משטח pvc חנות   צריך להחליק אותה עם חומר מיוחד. מטרת מריחת החומר היא ליצור רצפה חלקה וללא חורים. עבור חורים גדולים או סדקים משמעותיים יש לעשות שימוש בצלוטיט, גבס או מלט. בשלב הבא יש לעבור עם נייר ליטוש על הרצפה על מנת להחליק אותה. חשוב לנקות היטב את הרצפה לפני שמדביקים עליה את היריעות.

כיצד להתקין ריצוף עשוי PVC

עבור מי שמעוניין לרצף רצפת מבנה מסחרי, תעשייתי או בית פרטי או דירה, עדיף לרכוש את החומר בגליל או בלוחות. לאחר הכנת הרצפה על פי ההנחיות שצוינו קודם לכן, צריך לחתוך את החומר על פי הצורך, ולשים את היריעות על הרצפה. אחר כך מומלץ לחתוך את שאריות החומר לצד הקירות והמשקופים. כדאי להתקין את משטח pvc חנות  תוך סיוע של 2 אנשים, בכדי שיהיה ניתן להדביק את היריעות באופן מדויק. יש להדביק את היריעות תוך שימוש בדבק אקרילי. יש למרוח את הדבק על היריעות, ולחכות כעשרים דקות ועד חצי שעה טרום הדבקת היריעות על גבי הרצפה.יש להדביק לאט ובזהירות בשביל שתיווצר רצפה ללא סימני הדבקה או בליטות. לאחר סיום שלב הדבקת הרצפה ניתן להשתמש בחומר זה גם לצורך ציפוי של הפנלים.

דוגמאות מגוונות

חומר זה הוא חומר מעוצב כדמוי פרקט או טפט והוא קיים במגוון רחב של סגנונות. ניתן למצוא חומר זה במגוון צבעים של פרקט, בעל הדפס צורות גאומטריות שונות, במגוון סגנונות רחב לרבות סגנון קלאסי, מודרני, כפרי או רטרו בגוונים שונים של צבעים, בהדפסים מיוחדים לטובת ריצוף חדרי ילדים, בצבעים חלקים בכל הגוונים, ובאין ספור דוגמאות נוספות. אחד ההבדלים המשמעויים בין חומר pvc חנות לפרקט למינציה הוא העובדה שהוא אינו מגביל בעיצובו, לאור דוגמאותיו הרבות.