pvc יריעות

PVC   הוא בעצם פולימר בשם פוליוויניל כלוריד אשר נעשה בו שימוש הן לצרכים תעשייתיים והן עבור צרכים פרטיים. זהו חומר שמיוצר בצורה סינטטית, והוא החל דרכו במאה הקודמת בגרמניה. קיימת אפשרות לייצר את חומר זה במרקמים שונים ובצורות שונות. נעשה שימוש בחומר זה בענף הבניה, במעבדות רפואיות, בבתי חולים, במשרדים, באולמות ספורט, בחדרי כושר, בענף התעופה ועוד.  לרוב יעשה שימוש בחומר pvc יריעות  לצורך ריצוף וחיפוי של רצפות וחללים.

יתרונות

לא בכדי שנעשה שימוש כה תדיר בחומר pvc יריעות וזאת לאור יתרונותיו הרבים. בין יתרונותיו ניתן למנות את הנושאים הבאים: חומר זה קיים בלוחות, גלילים, אריחים ורצועות. גמישות PVC  גבוהה  ביותר ולכן קל לעבוד איתו להתקין אותו בהתאם לצורך. יש לו עמידות גבוהה בפני כימיקלים ובפני מים. החומר עמיד בפני חדירה של אבק וקל במיוחד לנקותו. חומר זה עמיד בדר"כ בפני אש, דבר אשר הופך אותו לבטיחותי מאוד לשימוש] . אפשר לרכוש חומר זה גם מסוג pvc יריעות אנטיסטטי, אשר כולל בידוד מפני זרם חשמלי. החומר עמיד בפני שחיקה. חומר זה מקנה את היכולת ל ריצוף בסגנון של פרקט והוא מוצע לרכישה בסגנונות וגומאות מגוונים. כמו כן קל מאוד לתחזק אותו ולנקות אותו.

pvc יריעות  מסוגים שונים

pvc יריעות  ניתן לרכוש מסוגים שונים עובדה אשר הופכת אותו מתאים לשימושים וצרכים שונים: pvc יריעות בדוגמא של הדפסה דיגיטלית, בהתאמה אישית לצרכי הלקוח, מגוון דוגמאות הדומות לפרקט, pvc יריעות אנטיסטטי שמשתמשים בו לקירוי ולחיפוי במפעלי אלקטרוניקה ובחדרי מחשב, בדוגמא של אריחים, חומר חיפוי, ציפוי וריצוף המשמש לאולמות אירועים, חדרי כושר ואולמות ספורט. בנוסף נעשה שימוש בחומר לצורך ריצוף מסעדות, מבני ציבור, משטחים מסחריים ועוד.

קירוי בעזרת PVC

פלרוף הוא דוגמא מצוינת לשימוש בpvc יריעות   לצורך קירוי. פלרוף משמש לצורך קירוי של רפתות, לולים, מחסנים, מבני חוף ועוד. הסיבה שחומר זה מתאים כל כך לקירוי היא בעובדה שהוא עמיד בפני פגעי מזג האוויר השונים. בנוסף חומר זה משמש במפעלים ומבני תעשיה וזאת לאור העובדה שהוא עמיד בפני אש וכימיקלים. ניתן לרכוש חומר זה במגוון תצורות רחב לרבות משטחים, גלילים, יריעות, צינורות, ריפודים ועוד.

ריצוף באמצעות pvc יריעות

בתחילת הדרך שימש חומר זה בעיקר לצורך ריצוף וחיפוי של מבני תעשייה, מעבדות, גני ילדים, אזורי מסחר וכדומה. בימים אלו נעשה שימוש נרחב בחומר זה גם במגזר הפרטי. חומר זה פופולארי ביותר בשימוש בתחום הבניה הפרטית, ונעשה בו שימוש לשם חיפוי, קירוי וריצוף של חללים בנכסים פרטיים. חומר זה מהווה פרקט לכל דבר ועניין. יתרונות אלו ואחרים הפכו את pvc יריעות  חנוח במיוחד ולכן מבוקש ומועדף בקרב צרכנים רבים.

הכנת הרצפה להתקנה

קל מאוד להתקין חומר pvc יריעות. בשביל להתקין רצפה מחומר זה, יש בתור התחלה להכין את הרצפה הקיימת. בשביל להכין את הרצפה צריך להחליקה בעזרת חומר יעודי. מריחה של חומר זה נועדה לישר את הרצפה. באם קיימים חורים משמעותיים ברצפה ניתן לסתום אותם תוך שימוש בגבס, מלט או צלוטיט. לאחר מריחת שכבה של חומר מחליק על הרצפה, יש להחליק אותה תוך שימוש בנייר ליטוש בינוני ועד גס, לפי המצב של הרצפה. לפני שמדביקים לוחות pvc יריעות חשוב לוודא שהרצפה יבשה ונקייה לחלוטין מלכלוך.

שלבים בהתקנת ריצוף pvc יריעות

כאשר מעוניינים לרצף רצפת דירה, בית פרטי, או כל מבנה אחר, מומלץ לקנות את החומר בצורת גליל. לאחר הכנת הרצפה בהתאם ל ההנחיות שניתנו בהסבר הקודם, צריך לחתוך את החומר על פי הצורך, ולשים את היריעות על הרצפה. בשלב הבא מומלץ לגזור את החומר שנותר כשארית לצד הקירות והמשקופים. רצוי לבצע התקנת רצפת pvc יריעות  תוך סיוע של שני אנשים, על מנת שיהיה ניתן להדביק את היריעות באופן מדויק. רצוי להדביק את היריעות תוך שימוש בדבק אקרילי. יש לשים דבק על היריעות, ואז להמתין למשך 20 דקות ועד 30 דקות לפני שאתם מדביקים את היריעות על הרצפה.יש לבצע את שלב ההדבקה בזהירות ובאיטיות בכדי שתיווצר רצפה חלקה ללא בליטות או סימני הדבקה. בתום ההדבקה על הרצפה תוכלו לבצע הדבקה גם על הפנלים.

דוגמאות מגוונות

חומר זה הינו חומר דמוי פרקט או טפט וניתן לרכוש אותו בסגנונות רבים ומגוונים. אפשר למצוא חומר זה במגוון צבעים של פרקט, בעל הדפס צורות גאומטריות שונות, בסגנון מודרני, בסגנון רטרו, בצעי סגנון כפרי, בגוונים שונים של צבעים, בהדפסים מיוחדים לטובת ריצוף חדרי ילדים, בעיצוב של פאזל, הדפסים של ריבועים או פרחים, ובמגוון דוגמאות צבעוניות ללא הדפסים. אחד ההבדלים המשמעויים בין חומר pvc יריעות לפרקט למינציה הוא העובדה שהוא אינו מגביל בעיצובו, לאור דוגמאותיו הרבות.