pvc מעוצב

PVC (פוליוויניל כלוריד) הינו חומר מסוג פולימר אשר נעשה בו שימוש הן לצרכים תעשייתיים והן עבור צרכים פרטיים. חומר זה יוצר לראשונה בגרמניה במאה הקודמת הוא אינו חומר טבעי אלא חומר אשר מיוצר באופן סינטטי. ניתן לייצר את חומר זה במרקמים שונים ובצורות שונות. ניתן לראות שימוש בחומר זה בענף הבניה, במעבדות רפואיות, בבתי חולים, במשרדים, באולמות ספורט, בחדרי כושר, בענף התעופה ועוד.  לרוב יעשה שימוש בחומר pvc מעוצב  לצורך ריצוף וחיפוי של רצפות וחללים.

אין ספור יתרונות

כאשר לחומר אחד יש כל כך הרבה יתרונות, הוא מאפשר שימושים רבים ומגוונים. להלן יתרונותיו השכיחים: חומר זה קיים במגוון צורות חומר, לרבות גלילים, יריעות, אריחים ולוחות. גמישות PVC  גבוהה  ביותר ולכן קל לעבוד איתו להתקין אותו בהתאם לצורך. חומר זה עמיד במים, עמיד בפני כימיקלים. החומר עמיד בפני חדירה של אבק וקל במיוחד לנקותו. חומר זה עמיד בדר"כ בפני אש, דבר אשר הופך אותו לבטיחותי מאוד לשימוש] . חומר זה קיים גם מסוג pvc מעוצב אנטיסטטי, אשר כולל בידוד מפני זרם חשמלי. שימוש בחומר זה מבטיח רצפה או חיפוי עמידים לאורך זמן. חומר זה מקנה את היכולת ל ריצוף בסגנון של פרקט והוא ניתן לרכישה במגוון דוגמאות וסגנונות. בנוסף פשוט וקל לנקות ולתחזק אותו.

pvc מעוצב  מסוגים שונים

pvc מעוצב  ניתן לרכוש מסוגים שונים עובדה אשר הופכת אותו מתאים לשימושים וצרכים שונים: pvc מעוצב בסגנון עיצובי של הדפסה דיגיטאלית, בהתאמה אישית לצרכי הלקוח, דמוי פרקט, pvc מעוצב אנטיסטטי שמשתמשים בו לקירוי ולחיפוי במפעלי אלקטרוניקה ובחדרי מחשב, בדוגמא של אריחים, חומר קירוי, ריצוף או חיפוי המשמש באולמות ספורט, חדרי כושר ובריכות שחיה. כמו כן נעשה שימוש בחומר במטרה לרצף מבני ציבור, מסעדות ובתי קפה ושטחים ציבוריים.

קירוי מבנים שונים

כאמור ניתן ליצר מחומר זה מגוון רחב של מוצרים. דוגמא אחת הינה מוצר בשם פלרוף. מוצר זה משמש לצורך קירוי של רפתות, לולים, מחסנים, מבני חוף ועוד. לחומר זה יתרון של עמידות בפני פגעי מזג האוויר, ולכן הוא כל כך מתאים לצורך קירוי וחיפוי. בנוסף חומר זה משמש במפעלים ומבני תעשיה וזאת לאור העובדה שהוא עמיד בפני אש וכימיקלים. כאמור החומר קיים בצורות שונות, וגמישותו מאפשרת ליצור ממנו מוצרים שונים, לרבות לוחות, ריפודים, צינורות, ציפוי רצפות ועוד.

מגוון אפשרויות ריצוף

בתחילת הדרך שימש חומר זה בעיקר לצורך ריצוף וחיפוי של מבני תעשייה, מעבדות, גני ילדים, אזורי מסחר וכדומה. בימים אלו החל שימוש נרחב בחומר גם במגזר הפרטי. חומר זה שכיח ונפוץ בתחום הבניה הפרטית, ונעשה בו שימוש לשם חיפוי, קירוי וריצוף של חללים בנכסים פרטיים. חומר זה מהווה פרקט לכל דבר ועניין. יתרונות אלו ואחרים הפכו את pvc מעוצב  למבוקש ופופולרי בקרב צרכנים רבים.

שלבי הכנת הרצפה לpvc מעוצב

התקנה של חומר pvc מעוצב קלה ביותר. בכדי להתקין רצפה אשר מצופה PVC, צריך קודם לכן להכין את הרצפה הקיימת. הכנת הרצפה נעשית על ידי החלקתה בעזרת חומר מיוחד. מריחה של חומר זה נועדה לישר את הרצפה. אם ברצפה שלכם יש חורים משמעותיים, מומלץ לסתום אותם עם מלט, גבס או צלוטיט. בשלב הבא יש לעבור עם נייר ליטוש על הרצפה על מנת להחליק אותה. חשוב לנקות היטב את הרצפה לפני שמדביקים עליה את היריעות.

כיצד להתקין ריצוף עשוי PVC

באם אתם מעוניינים לרצף רצפת חלל בית פרטי, דירה או מבנה מסחרי או תעשייתי, יש לרכוש את החומר בצורת גליל. עם תום שלב הכנת הרצפה בהתאם ל ההנחיות בשלב החלקת הרצפה, יהיה עליכם לחתוך את החומר על פי הצורך, ולפרוס את יריעותיו על פני שטח הרצפה. לאחר מכן צריך לגזור את החומר שנותר כשארית ליד המשקופים ולצידי הקירות. מומלץ לבצע התקנת רצפת pvc מעוצב  בעזרת שני אנשים, על מנת שניתן יהיה להדביק את היריעות באופן מדויק. יש להשתמש בדבק אקרילי לצורך הדבקת היריעות. כדאי לשים דבק על היריעות, ולחכות כעשרים דקות ועד חצי שעה טרום הדבקת היריעות על גבי הרצפה. את ההדבקה יש לעשות בזהירות ובאיטיות בכדי שתיווצר רצפה חלקה ללא בליטות או סימני הדבקה. ניתן להדביק חומר pvc מעוצב גם על הפנלים, בדוגמא המתאימה לחומר שנעשה בו שימש על גבי הרצפה..

דוגמאות מגוונות

חומר זה הוא חומר דמוי פרקט או טפט וניתן למצוא אותו בהרבה מאוד סגנונות. ניתן למצוא חומר זה בדוגמאות שונות של פרקט, בעל הדפס צורות גאומטריות שונות, במגוון סגנונות רחב לרבות סגנון קלאסי, מודרני, כפרי או רטרו בצבעים קרים או חמים לפי הצורך, בהדפסים מיוחדים לטובת ריצוף חדרי ילדים, בעיצוב של פאזל, הדפסים של ריבועים או פרחים, ובמגוון דוגמאות צבעוניות ללא הדפסים. המגוון הרחב של דוגמאות וצבעים הופך את חומר זה לאטרקטיבי במיוחד.