pvc נהריה

PVC   הוא בעצם פולימר בשם פוליוויניל כלוריד המשמש לצרכים מגוונים בתעשיות שונות והן לצרכים פרטיים. חומר זה יוצר לראשונה בגרמניה במאה הקודמת הוא אינו חומר טבעי אלא חומר אשר מיוצר באופן סינטטי. ניתן לייצר PVC במגוון צורות ומרקמים. אפשר לראות שימוש בחומר זה בענף הבניה, במעבדות רפואיות, בבתי חולים, במשרדים, באולמות ספורט, בחדרי כושר, בענף התעופה ועוד.  לרוב יעשה שימוש בחומר pvc נהריה  לצורך ריצוף וחיפוי של רצפות וחללים.

יתרונות

לא בכדי שנעשה שימוש כה תדיר בחומר pvc נהריה וזאת לאור יתרונותיו הרבים. בין יתרונותיו ניתן למנות את הנושאים הבאים: PVC קיים בלוחות, גלילים, אריחים ורצועות. גמישותו של חומר זה גבוהה במיוחד דבר אשר הופך את העבודה עימו לנעימה וקלה. יש לו עמידות גבוהה בפני כימיקלים ובפני מים. החומר עמיד בפני חדירה של אבק וקל במיוחד לנקותו. חומר זה עמיד בדר"כ בפני אש, דבר אשר הופך אותו לבטיחותי מאוד לשימוש] . אפשר לרכוש חומר זה גם מסוג pvc נהריה אנטיסטטי, והוא כולל בידוד מפני זרם חשמלי. pvc נהריה  עמיד בפני תופעה של שחיקה לאורך זמן. חומר זה מקנה את היכולת ל ריצוף בסגנון של פרקט והוא מוצע לרכישה בסגנונות וגומאות מגוונים. יתרה מכך, ניקיונו ותחזוקתו קלים ונוחים במיוחד.

סוגי pvc נהריה

ניתן לרכושpvc נהריה מסוגים שונים עובדה אשר הופכת אותו מתאים לשימושים וצרכים שונים: pvc נהריה בסגנון עיצובי של הדפסה דיגיטאלית, המיוצרת על פי לצרכי הלקוח, דמוי פרקט, pvc נהריה אנטיסטטי שמשתמשים בו לקירוי ולחיפוי במעבדות, חדרי אלקטרוניקה וחדרי מחשב, דמוי אריחים, חומר ציפוי וריצוף המשמש בחדרי כושר, בריכות שחיה ואולמות אירועים. כמו כן ניתן להשתמש בחומר במטרה לרצף מבני ציבור, מסעדות ובתי קפה ושטחים ציבוריים.

pvc נהריה לצורך קירוי

אחת הדוגמאות למוצר אשר עשוי מחומר זה הינו פלרוף. מוצר זה משמש לקירוי של רפתות, לולים, מחסנים, מבני חוף ועוד. לחומר זה יתרון של עמידות בפני פגעי מזג האוויר, ולכן הוא כל כך מתאים לצורך קירוי וחיפוי. בנוסף חומר זה משמש במפעלים ומבני תעשיה וזאת לאור העובדה שהוא עמיד בפני אש וכימיקלים. כאמור החומר קיים בצורות שונות, וגמישותו מאפשרת ליצור ממנו מוצרים שונים, לרבות לוחות, ריפודים, צינורות, ציפוי רצפות ועוד.

ריצוף באמצעות pvc נהריה

בתחילת הדרך שימש חומר זה בעיקר לצורך ריצוף וחיפוי של מבני תעשייה, מעבדות, גני ילדים, אזורי מסחר וכדומה. בעשרות השנים האחרונות נעשה שימוש נרחב בחומר זה גם במגזר הפרטי. pvc נהריה שכיח ונפוץ בתחום הבניה הפרטית, ונעשה בו שימוש לשם חיפוי, קירוי וריצוף של חללים בנכסים פרטיים. חומר זה מהווה פרקט לכל דבר ועניין. כל היתרונות הללו הפכו את pvc נהריה  למבוקש ופופולרי בקרב צרכנים רבים.

הכנת הרצפה להתקנה

קל מאוד להתקין חומר pvc נהריה. בכדי להתקין רצפה אשר מצופה PVC, יש בתור התחלה להכין את הרצפה הקיימת. בשביל להכין את הרצפה צריך להחליקה בעזרת חומר יעודי. מטרת מריחת החומר היא ליצור רצפה חלקה וללא חורים. עבור חורים גדולים או סדקים משמעותיים יש לעשות שימוש בצלוטיט, גבס או מלט. לאחר מכן יש להחליק את הרצפה בעזרת נייר ליטוש. לפני שמדביקים לוחות pvc נהריה חשוב לוודא שהרצפה יבשה ונקייה לחלוטין מלכלוך.

שלבים בהתקנת ריצוף pvc נהריה

כאשר מעוניינים לרצף רצפת מבנה מסחרי, תעשייתי או בית פרטי או דירה, יש לרכוש את החומר בצורה של גליל או ביריעות חתוכות. עם תום שלב הכנת הרצפה על פי ההנחיות בשלב החלקת הרצפה, יהיה עליכם לחתוך את החומר על פי הצורך, ולשים את היריעות על הרצפה. בשלב הבא יש לגזור את השאריות של החומר שנותר לצד הקירות והמשקופים. רצוי לבצע התקנת רצפת pvc נהריה  בעזרת שני אנשים, על מנת שיהיה ניתן להדביק את היריעות באופן מדויק. רצוי לעשות שימוש בדבק מסוג אקרילי. יש לשים דבק על היריעות, ואז להמתין זמן של עשרים ועד שלושים דקות טרום הדבקת היריעות על גבי הרצפה.יש להדביק באופן זהיר ובאיטיות בשביל שתיווצר רצפה ללא סימני הדבקה או בליטות. בתום ההדבקה על הרצפה תוכלו לבצע הדבקה גם על הפנלים.

דוגמאות מגוונות

חומר זה הוא חומר מעוצב כדמוי פרקט או טפט וניתן לרכוש אותו במגוון רחב של סגנונות. ניתן למצוא חומר זה בדוגמאות שונות של פרקט, בהדפס של צורות גאומטריות, בסגנון מודרני, בסגנון רטרו, בצעי סגנון כפרי, בצבעים קרים או חמים לפי הצורך, בצבעים חיים ושמחים המתאימים לריצוף חדרי ילדים, בעיצוב של פאזל, הדפסים של ריבועים או פרחים, ובמגוון דוגמאות צבעוניות ללא הדפסים. בשונה מפרקט למינציה אשר מגיע רק בדוגמאות דמוי עץ, pvc נהריה קיים במגוון צורות ודוגמאות רחב במיוחד.