pvc קשיח

PVC  הינו פולימר בשם פוליוויניל כלוריד משמש בענפים רבים בתעשיה וכמו כן למגוון צרכים פרטיים. זהו חומר שמיוצר בצורה סינטטית, והוא החל דרכו במאה הקודמת בגרמניה. ניתן לייצר את חומר זה במרקמים שונים ובצורות שונות. נעשה שימוש בחומר זה בתחום המעבדות, באולמות ספורט, בענף הבניה, בתחום התעופה, במשרדים, חדרי כושר וכדומה.  לרוב יעשה שימוש בחומר pvc קשיח  לצורך ריצוף וחיפוי של רצפות וחללים.

שפע של יתרונות

לא בכדי שנעשה שימוש כה תדיר בחומר pvc קשיח וזאת לאור יתרונותיו הרבים. לחומר זה מגוון יתרונות רחב לרבות: PVC קיים ניתן להשיג חומר זה כמעט בכל צורה, כולל לוחות, יריעות, גלילים ואריחים. החומר מאוד גמיש ולכן קל ונוח לעבוד איתו. PVC  הינו חומר אשר עמיד הן בפני מים והן בפני כימיקלים. קל לניקוי ואינו מאפשר חדירת אבק. חומר זה עמיד בדר"כ בפני אש, דבר אשר הופך אותו לבטיחותי מאוד לשימוש] . חומר זה קיים גם מסוג pvc קשיח אנטיסטטי, אשר כולל בידוד מפני זרם חשמלי. pvc קשיח  עמיד בפני תופעה של שחיקה לאורך זמן. חומר זה מקנה את היכולת ל ריצוף בנראות של פרקט והוא קיים במגוון סגנונות ודוגמאות. בנוסף פשוט וקל לנקות ולתחזק אותו.

סוגי pvc קשיח

pvc קשיח  ניתן לרכוש מסוגים שונים נתון אשר מקנה לו את היכולת לשמש לצרכים מגוונים: pvc קשיח בהדפסה דיגיטאלית, בהתאמה אישית לצרכי הלקוח, דמוי פרקט, pvc קשיח אנטיסטטי אשר נעשה בו שימוש לקירוי ולחיפוי במעבדות, חדרי אלקטרוניקה וחדרי מחשב, בדוגמא של אריחים, חומר חיפוי, ציפוי וריצוף המשמש בחדרי כושר, בריכות שחיה ואולמות אירועים. כמו כן ניתן להשתמש בחומר על מנת לרצף מבני ציבור, מסעדות ובתי קפה ושטחים ציבוריים.

קירוי מבנים שונים

אחת הדוגמאות למוצר אשר עשוי מחומר זה הינו פלרוף. פלרוף משמש לצורך קירוי של לולים, רפתות, מבני חוף, מחסנים וכיוצא בזה. חומר זה עמיד בפני פגעי מזג האוויר וזה הוא יתרונו הגדול. בנוסף חומר זה משמש במפעלים ומבני תעשיה וזאת לאור העובדה שהוא עמיד בפני אש וכימיקלים. אפשר להשיג חומר זה במגוון צורות רחב כגון גלילים, יריעות, ריפודים, אריחים וכדומה.

ריצוף באמצעות pvc קשיח

בתחילת הדרך שימש חומר זה בעיקר לצורך ריצוף וחיפוי של מבני תעשייה, מעבדות, גני ילדים, אזורי מסחר וכדומה. בעשרות השנים האחרונות מצא גם המגזר הפרטי את חומר זה כמתאים לשימושים רבים ומגוונים. חומר זה פופולארי ביותר בשימוש בתחום הבניה הפרטית, וניתן לראות כי נעשה בו שימוש לצורך ריצוף של חללים פרטיים ולצורך ציפוי פנימי וחיצוני של מבנים. ניתן לרכוש את חומר זה לשם התקנת של משטח דמוי פרקט. יתרונות אלו ואחרים הפכו את pvc קשיח  חנוח במיוחד ולכן מבוקש ומועדף בקרב צרכנים רבים.

שלבי הכנת הרצפה לpvc קשיח

pvc קשיח  הינו חומר שקל מאוד לעבוד איתו. על מנת להתקין רצפה אשר מצופה PVC, צריך קודם לכן להכין את הרצפה הקיימת. הכנת הרצפה נעשית על ידי החלקתה בעזרת חומר מיוחד. מריחה של חומר זה נועדה לישר את הרצפה. באם קיימים חורים משמעותיים ברצפה ניתן לסתום אותם תוך שימוש בגבס, מלט או צלוטיט. לאחר מכן יש להחליק את הרצפה בעזרת נייר ליטוש. לפני שמדביקים לוחות pvc קשיח חשוב לוודא שהרצפה יבשה ונקייה לחלוטין מלכלוך.

שלבים בהתקנת ריצוף pvc קשיח

כאשר מעוניינים לרצף רצפת מבנה מסחרי, תעשייתי או בית פרטי או דירה, מומלץ לקנות את החומר בגליל או בלוחות. עם תום שלב הכנת הרצפה על פי ההנחיות שצוינו קודם לכן, יהיה עליכם לחתוך את החומר בהתאם לגודל הרצוי מבחינתכם, ולפרוס את יריעותיו על פני שטח הרצפה. אחר כך יש לחתוך את החומר שנותר כשארית ליד המשקופים ולצידי הקירות. מומלץ להתקין את שכבת pvc קשיח  על יד שני אנשים, כך שהיה אפשר להדביק את היריעות בצורה מדויקת. רצוי לעשות שימוש בדבק מסוג אקרילי. כדאי לשים דבק על היריעות, ואז להמתין זמן של עשרים ועד שלושים דקות לפני הדבקת היריעות על הרצפה.יש לבצע את שלב ההדבקה בזהירות ובאיטיות בשביל שתיווצר רצפה ללא סימני הדבקה או בליטות. לאחר סיום שלב הדבקת הרצפה ניתן להשתמש בחומר זה גם לצורך ציפוי של הפנלים.

שלל דוגמאות

pvc קשיח הוא חומר דמוי פרקט או טפט והוא קיים בהרבה מאוד סגנונות. אפשר למצוא חומר זה בגוונים שונים של פרקט, בעל הדפס צורות גאומטריות שונות, בסגנון מודרני, בסגנון רטרו, בצעי סגנון כפרי, בגוון כחול או תכלת המתאים במיוחד לריצוף של בריכות שחיה, בהדפסים צבעוניים המתאימים לצורך ריצוף של חדרי ילדים, בצבעים חלקים בכל הגוונים, ובאין ספור דוגמאות נוספות. אחד ההבדלים המשמעויים בין חומר pvc קשיח לפרקט למינציה הוא העובדה שהוא אינו מגביל בעיצובו, לאור דוגמאותיו הרבות.