pvc ריצוף

PVC  הינו פולימר בשם פוליוויניל כלוריד המשמש לצרכים מגוונים בתעשיות שונות והן לצרכים פרטיים. זהו חומר שמיוצר בצורה סינטטית, והוא החל דרכו במאה הקודמת בגרמניה. ניתן לייצר pvc ריצוף בצורות שונות ובמרקמים שונים. אפשר לראות שימוש בחומר זה בבתי חולים, בענף התעופה, בחדרי כושר, בענף הבניה, באולמות ספורט,במעבדות וכ'ו.  לרוב יעשה שימוש בחומר pvc ריצוף  לצורך ריצוף וחיפוי של רצפות וחללים.

אין ספור יתרונות

לא בכדי שנעשה שימוש כה תדיר בחומר pvc ריצוף וזאת לאור יתרונותיו הרבים. לחומר זה מגוון יתרונות רחב לרבות: PVC קיים ניתן להשיג חומר זה כמעט בכל צורה, כולל לוחות, יריעות, גלילים ואריחים. גמישותו של חומר זה גבוהה במיוחד דבר אשר הופך את העבודה עימו לנעימה וקלה. יש לו עמידות גבוהה בפני כימיקלים ובפני מים. חומר זה אינו כולל חריצים ולכן לא מתרחשת בו תופעה של חדירה של אבק, ולפיכך קל מאוד לנקות אותו. חומר זה עמיד בדר"כ בפני אש, דבר אשר הופך אותו לבטיחותי מאוד לשימוש] . אפשר לרכוש חומר זה גם מסוג pvc ריצוף אנטיסטטי, והוא מבודד חשמל ומגן מפני זרם חשמלי. pvc ריצוף  עמיד בפני תופעה של שחיקה לאורך זמן. הוא מאפשר ריצוף בסגנון של פרקט והוא ניתן לרכישה במגוון סגנונות ודוגמאות. יתרה מכך, ניקיונו ותחזוקתו קלים ונוחים במיוחד.

סוגים שונים של pvc ריצוף

החומר קיים מסוגים שונים עובדה אשר הופכת אותו מתאים לשימושים וצרכים שונים: pvc ריצוף בדוגמא של הדפסה דיגיטלית, אשר מותאמת אישית לצרכי הלקוח, דמוי פרקט, pvc ריצוף אנטיסטטי שמשתמשים בו לקירוי ולחיפוי בחדרי מחשב, מעבדות וחדרי אלקטרוניקה, בדוגמא של אריחים, חומר ציפוי וריצוף המשמש באולמות ספורט, חדרי כושר ובריכות שחיה. בנוסף ניתן להשתמש בחומר על מנת לרצף מסעדות, מבני ציבור, משטחים מסחריים ועוד.

קירוי בעזרת PVC

פלרוף הוא דוגמא מצוינת לשימוש בpvc ריצוף   לצורך קירוי. פלרוף משמש לקירוי של רפתות, לולים, מחסנים, מבני חוף ועוד. לחומר זה יתרון של עמידות בפני פגעי מזג האוויר, ולכן הוא כל כך מתאים לצורך קירוי וחיפוי. בנוסף חומר זה משמש במפעלים ומבני תעשיה וזאת לאור העובדה שהוא עמיד בפני אש וכימיקלים. אפשר להשיג חומר זה במגוון צורות רחב כגון גלילים, יריעות, ריפודים, אריחים וכדומה.

אפשרויות ריצוף נרחבות

בתחילת הדרך שימש חומר זה בעיקר לצורך ריצוף וחיפוי של מבני תעשייה, מעבדות, גני ילדים, אזורי מסחר וכדומה. כיום מצא גם המגזר הפרטי את חומר זה כמתאים לשימושים רבים ומגוונים. pvc ריצוף נפוץ בשימוש ושכיח ביותר בתחום הבניה הפרטית, וכיום משתמשים בו לשם חיפוי, קירוי וריצוף של חללים בנכסים פרטיים. ניתן לרכוש את חומר זה לשם התקנת של משטח דמוי פרקט. כל היתרונות הללו הפכו את pvc ריצוף  למבוקש ופופולרי בקרב צרכנים רבים.

הכנת הרצפה להתקנה

קל מאוד להתקין חומר pvc ריצוף. על מנת להתקין רצפה אשר עשויה מpvc ריצוף, צריך בשלב ראשון להכין את הרצפה הקיימת. בכדי שהרצפה תהיה מוכנה להדבקה של משטח pvc ריצוף   צריך להחליק אותה עם חומר מיוחד. חומר זה משמש לטובת יישור הרצפה. עבור חורים גדולים או סדקים משמעותיים יש לעשות שימוש בצלוטיט, גבס או מלט. לאחר מכן יש להחליק את הרצפה בעזרת נייר ליטוש. יש להימנע מהדבקה של יריעות פי וי סי על רצפה מלוכלכת.

כיצד להתקין ריצוף עשוי PVC

באם אתם מעוניינים לרצף רצפת דירה, בית פרטי, או כל מבנה אחר, עדיף לרכוש את החומר בצורת גליל. עם תום שלב הכנת הרצפה על פי ההנחיות בשלב החלקת הרצפה, יש לחתוך את החומר על פי הצורך, ולהניח את היריעות על גבי הרצפה. בשלב הבא מומלץ לגזור את שאריות החומר ליד המשקופים ולצידי הקירות. רצוי להתקין את משטח pvc ריצוף  בעזרת 2 אנשים, על מנת שהיה אפשר להדביק את היריעות באופן מדויק. רצוי לעשות שימוש בדבק מסוג אקרילי. מומלץ למרוח דבק על היריעות, ולהמתין זמן של עשרים ועד שלושים דקות טרום הדבקת היריעות על גבי הרצפה. את ההדבקה יש לעשות לאט ובזהירות על מנת שתיווצר רצפה ללא בליטות או סימנים של הדבקה. בתום ההדבקה על הרצפה תוכלו לבצע הדבקה גם על הפנלים.

שלל דוגמאות

PVC הוא חומר מעוצב כדמוי פרקט או טפט והוא קיים בסגנונות רבים ומגוונים. קיימת אפשרות למצוא חומר זה בדוגמאות שונות של פרקט, בהדפס של צורות גאומטריות, בשלל סגנונות כולל סגנון כפרי, קלאסי, רטרו או סגנון מודרני בגוון כחול או תכלת המתאים במיוחד לריצוף של בריכות שחיה, בצבעים חיים ושמחים המתאימים לריצוף חדרי ילדים, בעיצוב של פאזל, הדפסים של ריבועים או פרחים, ובמגוון דוגמאות צבעוניות ללא הדפסים. המגוון הרחב של דוגמאות וצבעים הופך את חומר זה לאטרקטיבי במיוחד.