pvc רעננה

PVC (פוליוויניל כלוריד) הינו חומר מסוג פולימר משמש בענפים רבים בתעשיה וכמו כן למגוון צרכים פרטיים. זהו חומר שמיוצר בצורה סינטטית, והוא החל דרכו במאה הקודמת בגרמניה. ניתן לייצר את חומר זה במגוון צורות ומרקמים. ניתן לראות שימוש בחומר זה בתחום המעבדות, באולמות ספורט, בענף הבניה, בתחום התעופה, במשרדים, חדרי כושר וכדומה.  לרוב יעשה שימוש בחומר pvc רעננה  לצורך ריצוף וחיפוי של רצפות וחללים.

שפע של יתרונות

pvc רעננה הוא חומר בעל יתרונות רבים ומגוונים, דבר אשר הופך אותו לחומר מועדף לצרכים רבים. להלן יתרונותיו השכיחים: PVC קיים במגוון צורות חומר, לרבות גלילים, יריעות, אריחים ולוחות. גמישות PVC  גבוהה  ביותר ולכן קל לעבוד איתו להתקין אותו בהתאם לצורך. יש לו עמידות גבוהה בפני כימיקלים ובפני מים. קל לניקוי ואינו מאפשר חדירת אבק. חומר זה עמיד בדר"כ בפני אש, דבר אשר הופך אותו לבטיחותי מאוד לשימוש] . חומר זה קיים גם מסוג pvc רעננה אנטיסטטי, והוא כולל בידוד מפני זרם חשמלי. pvc רעננה  עמיד בפני תופעה של שחיקה לאורך זמן. הוא מאפשר ריצוף בסגנון של פרקט והוא קיים במגוון דוגמאות וסגנונות. כמו כן קל מאוד לתחזק אותו ולנקות אותו.

סוגים שונים של pvc רעננה

pvc רעננה  ניתן לרכוש מסוגים שונים נתון אשר מקנה לו את היכולת לשמש לצרכים מגוונים: pvc רעננה בסגנון עיצובי של הדפסה דיגיטאלית, בהתאמה אישית לצרכי הלקוח, דוגמאות שונות של פרקט, pvc רעננה אנטיסטטי אשר נעשה בו שימוש לקירוי ולחיפוי במעבדות, חדרי אלקטרוניקה וחדרי מחשב, דמוי אריחים, חומר קירוי, ריצוף או חיפוי המשמש באולמות ספורט, חדרי כושר ובריכות שחיה. כמו כן ניתן להשתמש בחומר לצורך ריצוף מסעדות, מבני ציבור, משטחים מסחריים ועוד.

pvc רעננה לצורך קירוי

פלרוף הוא דוגמא מצוינת לשימוש בpvc רעננה   לצורך קירוי. מוצר זה משמש לקירוי של רפתות, לולים, מחסנים, מבני חוף ועוד. חומר זה עמיד בפני פגעי מזג האוויר וזה הוא יתרונו הגדול. לאור העובדה שחומר זה עמיד בפני כימיקלים ואש, ניתן לעשות בו שימוש גם במפעלים ומבני תעשייה, והוא אינו נשחק או מחליד. ניתן לרכוש חומר זה במגוון תצורות רחב לרבות משטחים, גלילים, יריעות, צינורות, ריפודים ועוד.

מגוון אפשרויות ריצוף

בתחילת הדרך שימש חומר זה בעיקר לצורך ריצוף וחיפוי של מבני תעשייה, מעבדות, גני ילדים, אזורי מסחר וכדומה. בימים אלו מצא גם המגזר הפרטי את חומר זה כמתאים לשימושים רבים ומגוונים. PVC פופולארי ביותר בשימוש בתחום הבניה הפרטית, וניתן לראות כי נעשה בו שימוש לשם חיפוי, קירוי וריצוף של חללים בנכסים פרטיים. כיום חומר זה קיים במראה דומה למראה של פרקט. כל היתרונות הללו הפכו את pvc רעננה  חנוח במיוחד ולכן מבוקש ומועדף בקרב צרכנים רבים.

שלבי הכנת הרצפה לpvc רעננה

pvc רעננה  הינו חומר שקל מאוד לעבוד איתו. בכדי להתקין רצפה אשר עשויה מpvc רעננה, צריך בתור התחלה להכין את הרצפה הקיימת. בכדי שהרצפה תהיה מוכנה להדבקה של משטח pvc רעננה   צריך להחליק אותה עם חומר מיוחד. מטרת מריחת החומר היא ליצור רצפה חלקה וללא חורים. אם ברצפה שלכם יש חורים משמעותיים, מומלץ לסתום אותם עם מלט, גבס או צלוטיט. בשלב הבא יש לעבור עם נייר ליטוש על הרצפה על מנת להחליק אותה. חשוב לנקות היטב את הרצפה לפני שמדביקים עליה את היריעות.

כיצד להתקין ריצוף עשוי PVC

עבור מי שמעוניין לרצף רצפת חלל בית פרטי, דירה או מבנה מסחרי או תעשייתי, עדיף לרכוש את החומר בצורה של גליל או ביריעות חתוכות. לאחר הכנת הרצפה בהתאם ל ההנחיות בשלב החלקת הרצפה, יהיה עליכם לחתוך את החומר בהתאם לגודל הרצוי מבחינתכם, ולהניח את היריעות על גבי הרצפה. אחר כך מומלץ לחתוך את השאריות של החומר שנותר ליד המשקופים ולצידי הקירות. כדאי להתקין את משטח pvc רעננה  בעזרת 2 אנשים, כך שיהיה ניתן להדביק את היריעות באופן מדויק. כדאי לעשות שימוש בדבק מסוג אקרילי. כדאי למרוח את הדבק על היריעות, ולחכות זמן של עשרים ועד שלושים דקות טרום הדבקת היריעות על גבי הרצפה.יש לבצע את שלב ההדבקה באופן זהיר ובאיטיות בשביל שתיווצר רצפה חלקה ללא בליטות או סימני הדבקה. לאחר סיום שלב הדבקת הרצפה ניתן להשתמש בחומר זה גם לצורך ציפוי של הפנלים.

שלל דוגמאות

חומר זה הוא חומר מעוצב כדמוי פרקט או טפט והוא קיים בהרבה מאוד סגנונות. קיימת אפשרות למצוא חומר זה במגוון צבעים של פרקט, בעל הדפס צורות גאומטריות שונות, בסגנון מודרני, בסגנון רטרו, בצעי סגנון כפרי, בגוונים שונים של צבעים, בהדפסים צבעוניים המתאימים לצורך ריצוף של חדרי ילדים, בצבעים חלקים בכל הגוונים, ובאין ספור דוגמאות נוספות. בשונה מפרקט למינציה אשר מגיע רק בדוגמאות דמוי עץ, pvc רעננה קיים במגוון צורות ודוגמאות רחב במיוחד.