איך לשפר את השקעות הנדל"ן שלכם על ידי שימוש בפרקטים

השקעות נדל"ן יכולות להניב לכם רווחים יפה ולפתוח לכם דלת להכנסה פסיבית וחיים טובים יותר אולם בהיעדר השקעה נכונה או התנהלות נכונה עם הנכס אתם גם עשויים להפסיד כסף. לכן, חשוב להיצמד לחברת נדל"ן מקצועי ומנוסה בתחום ואף ללמוד כיצד להשביח את הנכס שלכם כדי להעלות את הרווחים עליו. במקרה הגרוע, העלאת ערך הנכס לפחות יכולה לסייע בהחזרת ההשקעה על הנכס ולכן מדובר במהלך מומלץ בכל מקרה.

מהו המושג השבחת נכס?

השבחת הנכס היא למעשה פעולה המעלה את ערך הנכס. יש פעולות יזומות הקשורות אלינו שנוכל לבצע ולהעלות את ערך הנכס ויש פעולות שלא קשורות אלינו אבל נוכל להיות ערים להן ולפיכך לקבל החלטות לגבי ההשקעה שלנו ובכלל היכן להשקיע. לדוגמה: רכישת נכס באזור מתפתח שבו בונים כעת בית חולים, תחנת רכבת, פארק יפה, קניון חדש או כל דבר אחר שיכול לשפר את איכות החיים באזור – יכול להעלות את ערך הנכס. זה מסוג הדברים שבדרך כלל אין לנו שליטה עליהם אבל ניתן להיות ערניים לכך ולהחליט היכן לרכוש. לדוגמה: אם באזור מסוים בעיר נבנה או עתיד להיבנות קניון חדש, כדאי להסתכל בדירות למכירה באזור.

סוג נוסף של השבחת נכס היא השבחה יזומה. כלומר כזו שאנו יוזמים כדי להשביח את הנכס. זה יכול להיות על ידי שיפוץ הדירה, על ידי פיצול חדלים והגדלת כמות החדרים בדירה, על ידי שיפוץ הבניין (לדוגמה באמצעות תמ"א 38) ואפילו על ידי רכישת ריהוט לבית.

כיצד ניתן להשביח נכס?

  • פיצול הדירה – ידוע כי ככל שהדירה גדולה יותר ויש בה יותר חדרים הערך שלה עולה. כאשר מדובר בדירה בבניין וקשה יותר לקשר אישורים להרחבת השטח של הדירה, לעתים ניתן ל"הגדיל" את הדירה על ידי פיצול חדר ל2. דירת 2 חדרים תהפוך לדירת 3 חדרים, דירת 3 חדרים ל4 חדרים וכך הלאה. על אף שהמטראז' של הדירה לא משנה לדירה נוסף חדר וערך הדירה עולה.
  • הוספת חדר/קומה 2 – בבתי קרקע או בבתים שבהם ניתן לקבל אישור להרחבת שטח הדירה כדאי להוסיף חדר או אפילו קומה 2 כדי להעלות משמעותית את ערך הנכס.
  • שיפוץ פנימי – לדוגמה: צביעת הקירות ותיקון לקויים, החלפת תשתיות, ריצוף פרקט חדש, החלפת התריסים והחלונות ועוד.

שימוש בפרקטים ושיפוץ הנכס לצורך השבחה:

ריצוף הדירה יכולה בהחלט להוסיף לערך הדירה. לא מדובר באחד הדברים הראשונים שחושבים עליהם כאשר מבצעים השקעות בנדל"ן אבל כחלק משיפוץ הבית הריצוף יכול להקנות מראה חדש ויוקרתי לבית, להוסיף לאווירה במקום ולשפר משמעותית את תצוגת הדירה למכירה או להשכרה. כמו כן רצפת פרקט איננה זולה ונחשבת בהחלט לשיפור באיכות החיים. על כן גם ערך הנכס עולה בהתאם.

התגובות סגורות

דילוג לתוכן