איך לבחור את הפרקט שיתאים למשרד החדש שלכם?

פרקט למשרד

פרקט למשרד

פרקט למשרד הוא ייחודי ומעניק יוקרה ואלגנטיות למשרד. כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר, יש לבחור את הפרקט בקפידה מחברה מקצועית ובעלת ניסיון. המאמר יציע דרכים לבחירת הפרקט המושלם וכיצד להתאימו למשרד שלכם.

יתרונותיו של הפרקט

פרקט הוא ריצפה מעץ שהייתה נפוצה בעבר בארמונות אירופאיים וכיום נפוץ בעיקר בבתים, בצימרים ובאולמות ספורט. חומר הגלם ממנו הוא עשוי בדרך כלל מעץ מלא העמיד לאורך זמן. הוא מעניק תחושה של יוקרה וחמימות נעימה. ויש לו מראה נעים, רך וטבעי. מאוד קל להתקין ולתחזק אותו. הוא קל לניקוי ושומר על טמפרטורת החדר. לאחרונה עושים בו שימוש גם בבתי עסק ובמוסדות ציבוריים.

סוגי הפרקט השונים

ישנם כמה סוגי פרקטים נפוצים: הסוג הפופולרי ביותר הוא עץ מלא המגיע מעצים כמו: אלון, בוק, דובדבן ועוד. הוא אינו מעובד ויש לו מראה טבעי. הסוג השני, עץ רבוד או שכבתי שהשכבות שלו עשויות מעצים שונים. האופייני הוא שכבה עליונה מעץ מלא ושכבה תחתונה מעץ לבן. השכבות מחוברות בדבק ולכן הוא פחות עמיד מפרקט עץ מלא. הסוג השלישי, הפרקט הסינתטי או למינציה עשוי מ- HDF ושכבה שקופה. הוא פחות יפה מהסוגים האחרים, אך זול וקל יותר להתקנה. סוג נוסף הוא פרקט במבוק שהוא חזק, עמיד וקל להתקנה. הסוג האחרון הוא פרקט פולימרי שהוא חדש יחסית ועמיד למים באופן אופטימלי. כל הסוגים קלים לניקוי באמצעות סמרטוט לח.

איך בוחרים פרקט למשרד?

המראה של המשרד שלכם צריך לשדר יוקרה והדר. מקום שהלקוחות והשותפים העסקיים לא ירצו לצאת ממנו. מקום ייצוגי בעל מראה מקצועי, חדשני וחמים. הפרקט צריך להיות מותאם לעיצוב המשרד ולתחום בו הוא עוסק. למשל במשרד קבלת קהל מומלץ להתקין פרקט עץ מלא או עץ שכבתי שהם עמידים לאורך זמן ואינם נשחקים. התאימו את הפרקט לחדר ישיבות עם כסא משרדי רחב, למבואת המשרד וכו' כדי שיקבלו מראה מכובד ואלגנטי. כדאי לבחור בחברה מומלצת ומקצועית עם קטלוג, ובו כל סוגי הפרקט והגוונים השונים שתרצו לשלב במשרד.

איך להתאים את הפרקט לריהוט המשרדי?

בדומה לעיצוב הבית, תכנון משרד מעוצב צריך לשלב ריהוט משרדי המתאים לפרקט ולסגנון המשרד. מומלץ לבחור פרקט בגוון שונה כדי שהריהוט לא ייבלע ברצפה. אם בוחרים בגוון בהיר החלל של המשרד יהיה מרווח ומואר יותר. אם הריהוט כהה הוא יבלוט על גוון בהיר. התאמת גוון הפרקט לריהוט ולכיסאות משמעותית ויש לתת לה דגש. למשל, כיסא כבד בגוון כהה ישתלב יפה בפרקט למינציה עם הדפס סולידי או גוון בהיר. האפקט ייצור רושם בעיקר בשל העובדה שהתאורה במשרד תשפיע על גוון הפרקט. כשהגוון שלו כהה הוא בולע את האור וכשהגוון שלו בהיר הוא מחזיר אור. לפיכך, חשוב לבחור גוון שהוא בהיר ב-2 דרגות יותר מהריהוט המשרדי.

התגובות סגורות

דילוג לתוכן