איך לבחור עיצוב פנים שמתאים לבית עם פרקט

פרקט מהווה כיום את הבסיס הכי אסתטי ויפה לעיצוב הבית. לא מעט אנשים בוחרים בו לחדרי השינה בבית, לסלון של הבית, לחדרי אורחים ועוד. יש לו ללא ספק יש מגוון יתרונות שונים הנוגעים הן לעיצוב והן לפונקציונאליות וכמובן שחשוב לבחור את הסוד הרלוונטי לכל חלל בבית בקפידה, על מנת שהוא יעניק את המראה הרצוי ובד בבד יחזיק מעמד בצורה הטובה ביותר לאורך זמן רב מבלי להיפגם או להינזק באופן כלשהו. אם החלטתם ללכת על פרקט לביתכם, במאמר הבא תקבלו את כל הטיפים לעיצוב הבית שלכם, בהתאם אליו. המטרה היא ליצור חלל הרמוני ועל כן חשוב להתאים את העיצוב לאווירה שהפרקט יוצר בבית, למראה שהוא יוצר ולסגנון העיצוב שהוא שייך אליו.

עיצוב בית עם פרקט בצורה הטובה ביותר

השידוך המוצלח ביותר לרצפת עץ מעוצבת כפרקט הוא עציצים. אתם יכולים לבחור בשילוב של דקל גדול ודרמטי אשר תציבו בפינה מיוחדת של הבית או אסופה של עציצי נוי אשר מתכתבים עם הסגנון הסקנדינבי של צמחי בית שונים ומיוחדים. אתם יכולים לשלב גם עצבי תיבול על החלון או נוף עצים שיציץ מהבחוץ. כך או כך, אם יש לכם פרקט, כדאי מאוד שתשלבו אתו צמחים ירוקים. הצבע הירוד משלים את גווני החום של הרצפה המדוברת.

כדאי מאוד לשלב פרטי טקסטיל כגון: וילונות או כריות נוי בעיצובים גיאומטריים, ספה אשר מרופדת במעוינים או בפסים, הדפסים לקירות או אפילו טפט מיוחד. הטרנד הגיאומטרי פופולארי מאוד כבר שנים רבות והחיבור שלו לפרקט הוא בנקודת הרוגע שכן, הוא מרגיע את ההדפסים הדרמטיים, משלים אותם ומספק שקט אל מול הצורות. יחד נוצר מראה נעים לעין ומאוזן.

דבר נוסף שכדאי לשלב בעיצוב הוא קירות לבנים וצילומים בשחור לבן, כאשר רצוי שהצילומים הללו יהיו במסגרת עץ בהירה או מסגרת עץ שחורה. מדובר על השידוך הנקי ביותר, מודרני ונעים לעין. תמונות הן ללא ספק אלמנטים עיצוביים עם ערך מוסף חשוב והן מספקות הזדמנות ליצירתיות. ניתן להדפיס כיום גם תמונות גדולות של המשפחה בשחור לבן וליצור פן עיצובי ייחודי ביותר.

בכל הנוגע לחיפוי קירות בבית, כדאי מאוד לבחור בלבנים חומות או אדומות. החיבור הזה יכול להפוך את החדר שבו מצוי הפרקט לחדר שמעניק תחושת בית אמיתית. כדאי לשלב את החיבור המוצלח הזה בחדרים הגדולים יותר של הבית כמו המטבח או הסלון, אך הוא בהחלט יכול לעמוד גם בזכות עצמו בקיר הלובי, בכניסה לבית או אפילו מאחורי המיטה בחדר השינה.

בחירת ריהוט

אם יש לכם פרקט בחדר הסלון, כדאי מאוד שתבחרו את הריהוט שיתאים לו ביותר. אתם יכולים לבחור בספות דרמטיות שיכולות להיות בצבעים שלא מצפים ואפילו אפשר לבחור בספה בריפוד קטיפה או מזנונים יוקרתיים עם ריפוד ייחודי. ספות דרמטיות יכולות להשלים את הלוק של חדר עם ריצוף פרקט, כאשר הוא שומר על איפור ומרכך את המראה הדרמטי של הספה ובד בבד, גם מעניק לה את הבמה. השילוב המדובר פשוט מושלם ובעיקר בחדרים גדולים שבהם יש מקום לעשות רושם באמצעות ריהוט שכזה. מעבר לכך, אפשר לבחור בריהוט שייצור אווירה כפרית משלימה לפרקט לרבות ריהוט מעץ, בגווני חום ושמנת. כמובן שאפשר לבחור גם שולחן עץ או שולחן שמשולב בו עץ והכל צריך להיות תואם מבחינת הגוונים והסגנון לפרקט המצוי בכל חדר.​

התגובות סגורות

דילוג לתוכן