האם פרקט וריצוף מעלים את ערך הדירה?

פרקט הוא אחד הדברים שיכולים להעלות לכם את הערך של הדירה, מכיוון שלפרקט יש נוכחות עיצובית בתוך החדר ומאוד קל לתחזק אותו. אם תתייעצו עם כל בעל מקצוע שעוסק בשמאות מקרקעין, הוא יוכל להגיד לכם מה באמת ישפיע לכם על הערך של הדירה, כמובן חוץ מפרטים הגיוניים כמו המיקום הגיאוגרפי או הגודל של הדירה. מסתבר שהפרטים הקטנים הם אלה שעושים את ההבדל בערך הדירה. אז היום נדבר על האם פרקט וריצוף מעלים את ערך הדירה? ואיך זה קורה? מסוקרנים? אז קדימה, מתחילים.

איך לימודי נדלן יכולים לעזור לכם להבין מהו ערך הדירה?

בעזרת נדלן לימודים תוכלו לדעת להעריך את הערך של הדירה אותה אתם מעוניינים למכור או לקנות. בלימודי נדל"ן יש חלק שלומדים על שמאות מקרקעין. בחלק הזה תלמדו כי שמאי מקרקעין הוא הבן אדם היחיד שמוסמך מבחינת החוק להעריך ולקבוע את שווי של ערך הדירה שלכם. זוהי הסיבה שהוא אחד מבעלי המקצוע החשובים ביותר בשוק הנדל"ן ובסוגים רבים של עסקות מכירה, תכנון ובנייה. שמאי מקרקעין יהיה מעורב בהרבה תחומים כמו הפשרה של קרקעות, הפקעות, משכנתאות, היטלי השבחה, מיסוי מקרקעין, הערכות של נכסים ממשלתיים וגם של נכסים פרטיים, ועוד הרבה אחרים. בעקבות כל התפקידים הללו, שמאי מקרקעין חייב להיות מאוד בקיא ובעל ידע רב בכל ההיבטים הכלכליים, ההנדסיים, המשפטיים וגם התכנוניים, ולשלב בין עבודת שטח לבין עבודת משרד.

איך פרקט יעלה את שווי הדירה?

אם החלטתם להחליף את הריצוף הרגיל בפרקט, עשיתם צעד ראשון להעלאה של ערך הדירה שלכם. כך לדוגמה, אם קניתם דירה בתוך בניין דירות ורק אתם החלטתם להחליף את הריצוף בפרקט, כנראה שרק על הדירה שלכם יהיה אפשר לדרוש מחיר יותר גבוה במקרה של מכירה או דמי שכירות יותר גבוהים במקרה של שכירות. עוד סיבה שבגינה הפרקט מעלה את ערך הדירה שלכם היא התכונות שלו. הרבה מאוד אנשים יעדיפו רצפה מפרקט על פני רצפה עם ריצוף של אריח רגיל, מה שגורם לייצור של ביקוש עבור הנכס שלכם וייצור של תחרות. ברגע שגם קונים וגם שוכרים נכנסים לתחרות עבור נכס מסוים, אוטומטית הערך של אותו נכס או של אותה דירה עולה בצורה משמעותית. לכן אם אתם מתלבטים לגבי החלפת הריצוף בפרקט, הפסיקו להתלבט ולכו להחליף. רק טוב ייצא לכם מכך.

איך תבחרו את הפרקט ואת העיצוב שמתאיים לדירה שלכם?

כדאי להגדיר את מסגרת התקציב עוד לפני שבוחרים פרקט. אם רוצים לשדרג את ערך הנכס, אפשר לקבל כמה הצעות מחיר שונות ולהכריע ביניהן.

מלבד המחיר, פרקט בוחרים לפי המפרט שלו. בסופו של דבר, המפרט הוא זה שקובע כמה זמן הפרקט יחזיק מעמד, בכמה אחוזים הוא יעלה את הערך של הנכס ומה יחשבו עליו קונים פוטנציאליים.​

התגובות סגורות

דילוג לתוכן