הגורמים המשפיעים על מחירי פרקטים בישראל

פרקט הוא הבחירה האיכותית והטבעית בריצוף הבית, אבל כמה זה עולה לנו?

ריצוף פרקט הוא, באופן ברור למדי לכל מי שמחזיק כזה בביתו, הריצוף האיכותי ביותר שאנחנו יכולים לבקש לבית שלנו. יש משהו בעץ כחומר גלם שמשרה אווירה יוקרתית ואיכותית שקשה מאוד להתחרות איתה עם אבן, שיש, בטון או כל חומר גלם אחר. כשאנחנו מרצפים את חדרי הבית שלנו בריצוף פרקט איכותי אנחנו נהנים מסביבה מעוצבת שנראית טוב עם כמעט כל רהיט ומכשיר, נותנת תחושה ביתית וחמימה רק מעצם ההסתכלות עליה, ואולי חשוב מכל – נעימה למגע וחמימה בתגובה לרגליים היחפות שלנו שדורכות עליה. יש הרבה מאוד דגשים לתחזוקה נכונה של פרקט, לניקיון נכון של פרקט ולבחירה נכונה של פרקט לבית שלנו, אבל הדבר החשוב מכל שכל מי שרוצה פרקט בבית שלו שואל את עצמו הוא כמה זה עולה לנו. כעת חשוב להבין שפרקט הוא באופן יחסי לא בהכרח ריצוף יקר יותר מאופציות אחרות, אך ישנם פרמטרים רבים שמשפיעים על המחיר שלו ויכולים להעלות משמעותית אותו ביחס לסוגי ריצוף אחרים, ובאותה המידה גם להפוך אותו לסוג הריצוף הרווחי ביותר לחדרים מסוימים. עם זאת, בכל מקרה מדובר בסוג הריצוף האיכותי ביותר – וגם זה שיקול שאנחנו תמיד צריכים לקחת.

מה משפיע על מחירי הפרקט בישראל – מסוג הפרקט ועד השטח שלו

  • הדבר הראשון שמשפיע על מחיר הפרקטים בישראל הוא כמובן סוג הפרקט שבו אנחנו בוחרים. ישנם כמה וכמה סוגי פרקט ודמויי פרקט שבהם אנחנו יכולים לבחור כשאנחנו בוחרים ריצוף לחדרי הבית שלנו. לדוגמה, פרקט מעץ מלא או פרקט תלת שכבתי יעלו לנו באופן די ברור לא מעט כסף, שכן מדובר בקורות עץ טבעי של ממש שעברו גילוף והתאמה לריצוף והותקנו בבית שלנו. מצד שני, פרקט למינציה הוא למעשה דמוי פרקט שעשוי בצורה סינטטית כמעט לחלוטין (עם ריכוז עץ אלון קטן יחסית בדרך כלל), ומגיע בקורות דקות יחסית שאותן אנחנו מתקינים על הרצפה הקיימת בחדר שלנו. פרקט למינציה שכזה יעלה לנו באופן משמעותי מאוד פחות מפרקט מעץ מלא, וזה שיקול שרבים מאתנו מקבלים כשהם בוחרים פרקט לבית שלהם.
  • הפרמטר הנוסף שמשפיע על מחיר הפרקט הוא כמובן גודל השטח אותו הפרקט צריך לכסות. באופן ברור למדי, ככל שהשטח גדול יותר נצטרך יותר פרקט, והמחירים של הפרקטים עולים בכפולות של מטר רבוע. בהקשר זה ניתן ורצוי לציין שככל שהפרקט יוקרתי יותר ואנחנו בוחרים בו לחדר גדול יותר, ההשקעה תכפיל את עצמה פי כמה וכמה – אבל בפרקט למינציה פשוט ההבדל בין חדר קטן ובין חדר גדול הוא לא הבדל כל כך משמעותי.
  • עוד פרמטר שמשפיע על מחיר הפרקט הוא אופי ההתקנה, או יותר מדויק מצב הרצפה שעליה אנחנו מתקינים את הפרקט. אם הבנו את הצורך שלנו בפרקט עוד בשלב תכנון ובניית הבית, הרי שמדובר בהוצאה פחות משמעותית של התקנה – מאחר וגם כך אין ריצוף נוכחי. מצד שני, ככל שהרצפה הקיימת משמעותי וקשה יותר לפירוק ולהחלפה מחיר ההתקנה יעלה, וזה שיקול כלכלי שיכול להפוך לרציני מאוד אם בחרנו בפרקט יוקרתי שמצריך אותנו ממש להחליף את הריצוף ולא רק לצפות אותו.

בשביל לבחור בחכמה באופציה הנכונה של פרקט לא צריך לחורר את הארנק שלנו

המסר העיקרי שלנו הוא פשוט – פרקט לא חייב להיות יקר. ניתן לקבל אופציות אסתטיות, איכותיות וביתיות גם בלי לחורר את הכיס, עם סוגים של פרקט שמתאימים לכל בית ושווים לכל נפש. כל מה שצריך לדעת הוא לבחור בשירות הנכון של פרקטים ובסוג הפרקט הנכון לבית שלנו.

בחסות אתר ווד גאלרי – פרקט למינציה

התגובות סגורות

דילוג לתוכן