הדרך הנכונה לייצר תחושה כפרית בבית

למרות שמרבית האוכלוסייה גרה בערים, גדולות או קטנות, נדמה שהרצון לחיות חיים כפריים, שקטים ושלווים לא עזב אותנו מעולם. לכן אנחנו מחפשים ליצור לעצמנו רגעים או פינות שמזכירות תחושה כפרית, שקטה, שלווה, בלי העומס והלחץ שמוכרים לנו החיים העירוניים.

דוגמא טובה לכך היא האופן בו אנחנו מעצבים את הבית שלנו. לא מעט בתים בעיר, בין אם מדובר בבתים פרטיים או דירות בבנייני מגורים, מעוצבים בסגנון כפרי, בין אם באופן מלא ובין אם באופן חלקי.

כך למשל, אנשים רבים בוחרים להתקין מטבח כפרי שמהווה את גולת הכותרת של העיצוב הכפרי, מדובר במטבח עץ מלא, קטן, אינטימי, מעוצב בסגנון מיוחד ומרשים. אך המטבח איננו האלמנט היחידי שיכול להעניק לנו תחושה כפרית, גם אם מדובר בדירה בלב העיר או באחד מפרווריה.

לצד מטבח כפרי, הרי שאנחנו יכולים למצוא גם אלמנטים כמו פרקטים וחיפוי רצפה שונים שיכולים לייצר תחושה כפרית. מדובר על פרקטים מעץ מלא כמובן, בצבעים שונים, בין אם מדובר על צבעים כהים או בהירים, באופן טבעי הם ינועו על המנעד של גוונים שונים של חום. לצד פרקטים אפשר למצוא גם חיפויים אחרים שיכולים לספק תחושה כפרית, אך אין ספק שהם מהווים את האלמנט העיקרי והטוב ביותר עבורנו.

לפני שנסביר כיצד בוחרים פרקט מתאים למטבח ובכלל, חשוב לומר, בין אם אנחנו מתקינים מטבח כפרי או כל אלמנט אחר שנועד לספק לנו תחושה כפרית, חשוב מאוד שאנחנו נבחן את העניין בין אם זה מההיבט של העיצוב ובין אם זה מההיבט הפרקטי, כיצד אנחנו נוכל להשתמש ולהיעזר באותו אלמנט, כיצד נוכל לעבוד איתו.

פקרט ביתי

כיצד בוחרים פרקט בצורה נכונה

באופן טבעי אם אנחנו רוצים לבחור פרקט לבית בכלל ולמטבח כפרי בפרט, אנחנו צריכים להתייחס למספר מאפיינים.

הראשון שבהם, הוא סוג הפרקט. כאמור, חשוב מאוד שזה יהיה פרקט אמיתי, פרקט מעץ מלא, למרות שהוא נחשב יקר יותר הרי שהוא עמיד, חזק, ומספק תחושה אמיתית של כפר בבית. אנחנו יכולים למצוא פרקטים מסוגי עצים שונים. אנחנו יכולים לבחור מביניהם מה הכי מתאים לנו.

המאפיין השני שאנחנו צריכים להתייחס זה העיצוב והסגנון. מן הסתם, ישנם פרקטים שהצבע שלהם או הסגנון שלהם איננו מתאים בהכרח למבנה בעיצוב כפרי, אלא יותר למבנה בעיצוב מודרני. לכן חשוב גם להתקין פרקט שמתאים לסוג העיצוב שאנחנו רוצים לייצר במבנה, ואם אנחנו מתכוונים להתקין אותו במטבח, אז בפרט לחלל זה.

המאפיין השלישי, עמידות ואיכות. אנשים רבים נמנעים מלהתקין פרקט בבית ובפרט במטבח, מחשש שהוא לא יחזיק מעמד. אך כיום אנחנו יכולים למצוא פרקטים איכותיים, חזקים, והם יכולים לעמוד גם בתנאי השימוש במטבח, אין בעיה להשתמש בהם ולשמור עליהם. כל מה שצריך, זה לבחור פרקט איכותי וחזק.

התגובות סגורות

דילוג לתוכן