היתרונות הגדולים של פרקט פולימרי במטבחים ובחדרי הרחצה

פרקט פולימרי

בשנים האחרונות הוחל בייבוא ארצה של דגמים יוצאי דופן של פרקטים ארצה. מדובר בפרקט באיכות מעולה אשר בנוי מחומר פולימרי בשילוב עם פלסטיק PVC בטיב ייחודי . לאור ההרכב המיוחד שלו הוא מתאים למטבחים ולחדרי רחצה. בבתים רבים התקינו פרקטים של קוויק סטפ בחדרי הילדים, חדרי העבודה, חדרי השינה ובפרוזדורים. במקרים רבים גם הסלון חופה בפרקטים הנעימים והנוחים לתחזוקה. לכן בעלי הנכס רצו להתקין פרקטים מיוחדים גם במטבח ובחדרי השירותים, אך לא היה דגם שהרכבו התאים לכך כמו פרקט פולימרי. 

רק לאחרונה החלו להגיע המשלוחים הימיים הראשונים מבלגיה, של חומר זה אשר הוא חסין למים ולכן האדים במטבח בעת בישול המאכלים השונים, או האדים שנוצרים במקלחת לאור השימוש במים החמים, אינם משפיעים על הפרקט. גם אם ישפכו מים מהאגרטל של משלוחי פרחים ראשון לציון הפרקט לא ישנה את צורתו ולא יופיעו עליו כתמים של המים.  

הפתעה במטבח פרקט פולימרי

מעצבי הפנים נחשפו לאחרונה לחידוש העולמי שהגיע גם לישראל, פרקט פולימרי שמותאם למטבח. מדובר במשטח אשר בתהליך היצור משלבים בתוכו חומרים פולימרים ייחודיים שמאפשרים לפרקט להימצא בסביבה בה יש לחות מרובה או אפילו עם מים. ברוב המקרים מנגבים את המים תוך פרק זמן קצר יחסית ולכן לא ניכרת כל השפעה של המים שעמדו על המשטח.  

הישראלים אוהבים מאד את הפרקטים כיוון שנוח מאד לעמוד עליהם ומכיוון שבמטבח נמצאים פרקי זמן ארוכים לצורך הכנת המזון, ניקוי הכלים ועוד, התחושה בעת העמידה הארוכה היא נעימה ביותר. 

מעבר לכך באופן טבעי רצפת המטבח מתלכלכת די מהר עקב השימוש בחומרי הגלם השונים. היתרון של הפרקט הוא הקלות העצומה בניקוי שלו. מנגבים עם מטלית לחה במעט מים או בתוספת חומר ניקוי ייעודי ותוך דקות כל המרחב יבש ונקי. זהו שינוי משמעותי מול השימוש הקונבנציונלי בדלי הספונג'ה ובמטלית שיש לסחוט, פעולה שלוקחת הרבה יותר זמן מאשר הניקוי הפשוט של הפרקט.  

התקנה של פרקט פולימרי  

גם ההתקנה של פרקט פולימרי היא פשוטה ואנשי המקצוע מבצעים זאת תוך פרק זמן קצר יחסית וללא בלגן או לכלוך בבית להבדיל מהדבקת אריחי קרמיקה. המתקינים מניחים את הסטריפים זה לצד זה ומחברים את השוליים של הסטריפ הימני לסטריפ השמאלי וברגע שנשמע הקליק, הסטריפים מחוברים כיאות. הסיכוי שתהיה ביניהם הפרדה היא אפסית ומשטח העץ יכול להישאר במטבח לאורך שנים רבות.  

בדרך זו אפשר להתקין פרקט זה גם בחדרי הרחצה ובחדרי השירותים, השילוב עם הכלים הסניטריים יוצר נראות אלגנטית ויוקרתית והדיירים נהנים מחדרי רחצה מעוצבים ויפהפיים.  

הפרקט הפולימרי קיים בכמה צבעים מרהיבים ואפשר להתאים את רכישת המשטח לצבעיהם של הכלים הסניטריים בחדרי האמבטיה ולגוונים השולטים בארונות המטבח ובמשטחי העבודה במטבחים ליצירת מראה מושלם.  

התגובות סגורות

דילוג לתוכן