התאמת פרקט לעיצוב הבית ושמירה על ניקיון ותחזוקת הרצפה

אם אתם נמצאים בתהליך של בנייה או שיפוץ בית, אתם בוודאי יודעים כי אחת הפעולות שנעשות על מנת להקנות לבית מראה נקי, מסוגנן ומרהיב היא שימוש בפרקטים לריצוף הרצפה, כאשר באמצעות לוחות פרקט ניתן לרהט כל חלל בבית החל מהסלון, המטבח חדרי שינה, מסדרונות, מדרגות ועוד.

עם זאת כאשר אתם בוחרים את הפרקט המתאים ביותר לעיצוב שלכם – חשוב שתבצעו בחירה נכונה בזמן שאתם יודעים כי ישנם שני סוגים של ריצוף מסוג זה, כאשר האחד הינו ריצוף באמצעות לוחות עץ מלא והשני הינו באמצעות לוחות סינטטיים.

אבל כיצד מבצעים התאמה של הריצוף הנכון לעיצוב הבית? הנה כמה טיפים טובים:

כדי לעצב את הבית יש לבצע בראשית בחירה של סוג הפרקט המתאים לסגנון העיצוב הכולל כמו גם שיש לבחור את החומרים המתאימים לתקציב שלכם. לדוגמא: אם הבית מעוצב בעיצוב כפרי: חשוב לשים לב כי אתם בוחרים בפרקט עץ מלא או פרקט סינטטי המשווה מראה של עץ ככל שניתן, שיאפשר עיצוב מסיבי ונכון יותר למראה המבוקש. לעיצוב המודרני והחדשני ניתן להשתמש בפרקט סינטטי שנראה בוהק יותר ומתאים למראה של חלל מודרני.

עוד חשוב להתאים את צבע הפרקט לעיצוב. כיום ישנם שלל צבעים של לוחות ריצוף ביניהם צבעי בהירים, אפורים, לבנים, חומים, שחורים, ואף כאלה בגווני עץ טבעי ולכן יש להתייעץ עם המומחים בתחום להתאמת הצבע המתאים ביותר לעיצוב שלכם וכזה שישכתב בצורה טובה עם שאר הריהוט בבית.

לבסוף יש לשים את הדגש על מרקם הפרקט כאשר כיום ישנן מידות שונות של ברק על הלוחות כמו גם שישנם כאלה שמעוצבים בטקסטורת עץ בולטת במיוחד שמתאימה לעיצוב הגס והכפרי. בחרו את הטקסטורה המתאימה שתשתלב בצורה הרמונית עם העיצוב הכללי.

תחזוקה וניקון פרקט

חשוב לדעת כי לאחר שהתקנתם את הריצוף בבית, יש לבצע תחזוקה וניקיון נכונים של הרצפה וזאת על ידי מניעה של הרטבת יתר של הפרקט כדי שלא יתנפח תוך ניקוי המשטחים בהתאם להוראות יצרן הפרקט.

בנוסף כדי לחדש את הפרקטים ולנקות אותם בצורה יסודית על ידי חברה מומחית אחת לתקופה, יש לפנות אל חברות המתמחות ב פוליש וניקיון על מנת לשמר ולתחזק את הרצפות.

התגובות סגורות

דילוג לתוכן