טיפים לעיצוב פנים יעיל

במקרים רבים, כאשר אנשים מתחילים פרויקט שיפוץ דירה, הם לא תמיד חושבים על לשלב מעצב פנים במהלכו. בעוד קבלן יכול לעבוד על סמך עיצוב שבלוני מתוך קטלוג, עדיין, אין תחליף לעבודתו היצירתית של מעצב פנים או אדריכל. המלצותיו חשובות בהחלטות כמו איזה סוג וצבע פרקטים כדאי לבחור לחדרי הבית, מה עושים כאשר מדובר בתקציב מוגבל אבל בכל זאת רוצים תוצאות יפות. לפניכם כמה המלצות שיסיעו לכם בכל אשר נוגע לעיצוב פנים בתהליך פרויקט שיפוצים בבית.

בחירת פרקטים

כדי לבחור את הפרקט הנכון חשוב לראות את כל הסוגים וכל הצבעים לא דרך המחשב או קטלוג אלה ע"י עיון בדוגמאות אמתיות. הבדלי הצבע יכולים להיות מעט שונים כאשר בוחרים מקטלוג. כמו כן, חשוב מאוד לדאוג שע"י הבחירה לא נשבר העיצוב הכללי שנבחר לבית בין היתר ביחס לגוון הריצוף. במקרים רבים בעלי בתים בוחרים להתקין פרקטים בחדרים בלבד בעוד שבמסדרון, בסלון ובחדרי האמבטיה והשירותים הם מקפידים על ריצוף רגיל. מעצב פנים מקצועי יידע כיצד לשמור על האיזון הנכון.

הגדלת תחושת המרחב בבית

אם אתם מעוניינים ליצור תחושת מרחב גדולה בבית מבלי לבנות חדרים נוספים, אנו ממליצים על השיטות הבאות:

  • שבירת קירות – זוהי, כמובן, הדרך הטובה ביותר ליצור תחושת מרחב גדולה יותר בבית. בדירה שלכם הסלון והמטבח הם שני חללים נפרדים? אם כן, רצוי לשבור את הקיר. כך החלל הזה יראה הרבה יותר גדול. אם אתם בכל זאת רוצים לשמור על הפרדה כלשהי ביניהם, הקימו מזנון מגבס.
  • קרניזים –   שימוש באלמנטים אלו כשהם משולבים לאורך הקירות כמו למשל בין הסלון למרפסת יוצרים תחושת מרחב הרבה יותר גדולה.
  • מראות –  שמתם לב שתמיד בחנויות קטנות ישנן מראות גדולות? הסיבה היא יצירת אשליה של מרחב גדול יותר על מנת שהלקוח לא ירגיש כלוא. אפשר להשתמש בשיטה זו ליצירת מרחב גדול יותר בכל רחבי הבית. אולם כדי שזה לא יראה מוגזם מידי, חשוב מאוד לעבוד עם מעצב פנים מנוסה.

קווי עיצוב

אם בחרתם יותר מקו עיצוב לבית –  חשוב לעשות זאת בצורה טבעית ומאוזנת. למשל עם בחרתם קו עיצוב מודרני, אנו לא ממליצים לשלב אתו אלמנטים מובהקים של עיצוב קלאסי כמו למשל ספות וינטג'. כאמור, האיזון העיצובי חשוב בכל שלב ושלב בתהליך השיפוץ והתכנון ולכן אנו ממליצים לעבוד על בעל מקצוע שמספק הדמיות לפני שהפרויקט יוצא לדרך.

התגובות סגורות

דילוג לתוכן