כיצד אפשר לעצב את חצר הבית?

חצר הבית שלכם, הגינה, המרפסת או כל מקום חיצוני ופתוח באזור הבית – הוא כזה שקיים בזכות עצמו, תוך שבחללים החיצוניים של הבית ניתן ליהנות מאיכות חיים שכוללת: אירוח משפחה וחברים, יציאה לחצר על מנת לשחק, מקום שבו אפשר לקיים ארוחות משפחתיות, ובנוסף: חלל שמגדיר את הבית שלכם, תוך שהוא מתכתב בצורה נכונה עם עיצוב הבית. אז כיצד אפשר לעצב את חצר הבית? כמה טיפים טובים בהמשך!

ריצוף נכון

השלב הראשון בעיצוב החצר הוא בחירת הריצוף שתרצו שיהיה במקום. חצר הבית יכול להישאר כמקום עם אדמה או חצץ ואבנים שבו תקימו גינה, אך אם תרצו שהמקום יהיה פונקציונלי יותר ושישמש אתכם למגוון מטרות – תוכלו לבחור בפרקט לריצוף הגינה.

כיום ישנם פרקטים במגוון עיצובים וטקסטורות המתאימים לגינה ולחצר, תוך שהם מספקים את המראה הכפרי המושלם.

פרקטים עשויים עצי אורן, איפאה, אירוקו, איטואבה וקמרו, נחשבים סוגי העץ האידיאליים לריצוף הגינה וזאת משום שהם עמידים במים, הם עמידים במפגעי האוויר והם כאלה שניתן להניח עליהם כמעט כל משחק, חפץ, עציץ, או ריהוט גן יוקרתי להשלמת המראה האלגנטי לחצר.

בנוסף תוכלו לבחור לחצר שלכם ריצוף שיש למראה המודרני, או שתוכלו להניח בה דשא חי – מה שפחות מומלץ לאנשים שרוצים לחסוך במים בזמן השקיית החצר.

בחירת צמחים לחצר

לאחר שהחלטתם מה יהיה סוג הריצוף אותו תבחרו, זה הזמן להחליט כיצד הגינה שלכם תראה. אם בחרתם בפרקט לריצוף החצר, תוכלו סביב הריצוף לבחור באדניות גדולות שבהן שיחי גרניום שפורחים כל השנה ואינם זקוקים לתחזוקה. עוד תוכלו לבחור בעצים ננסיים למראה המודרני והמראה הנקי, כמו גם במגוון אדניות עץ להשלמת המראה ההרמוני בחצר.

אם בחרתם בריצוף פראי יותר שכולל חצץ וחלוקי נחל, תוכלו לשלב בחצר שיחי ורד פראיים, עצי לימון, ושיחי יסמין ריחניים למראה הים תיכוני.

ריצוף החצר בשיש או בחצץ יכול להפוך בקלות גם לגינת זן שבה עצים ננסים, עצי פרי ננסיים, תפוזון סיני, לימקווט (לימון ננסי) וקלמונדין, תוך שאתם יכולים לשלב בחצר אגניות מים, מפלים קטנים וליצור לעצמכם פרדס קטן.

ריהוט לחצר

חשוב לרהט את החצר בהתאם לסגנון העיצוב שבחרתם. יתאים למי שמעוניין במראה המודרני ואלגנטי, מחצלות יתאימו לגינת זן, וריהוט עץ מלא או ריהוט אבן יתאימו לחצר הפראית הים תיכונית שמשלבת בתוכה אדמה, אבנים, חלוקי נחל ושיחי פראיים וריחניים.

לסיכום, החצר שלכם יכולה להפוך אתכם לאנשים מאושרים וזאת במידה ותהפכו אותה לכזאת שכיף להיות בה. אז זה הזמן לבחור את הריצוף הנכון לחצר שלכם באמצעות אנשי המקצוע, ולהתאים סביב הריצוף גינה צבעונית, מעוצבת ונפלאה!

התגובות סגורות

דילוג לתוכן