שילוב מנצח – כיצד לבחור ולשלב בין הפרקט בבית לדק בגינה

שילוב של עץ בעיצוב הבית הפך בשנים האחרונות לטרנדי ואופנתי במיוחד. העץ כחומר גלם מתכתב עם אסכולות העיצוב המודרניות ומאפשר לשווע לבית מראה יוקרתי אך מינימליסטי וטבעי. גם בעיצוב הגינה והחצר נעשה שימוש נרחב בעץ, בעיקר לבניית דקים שונים, אך גם להקמה של פרגולות ואזורי ישיבה המבוססים על עץ. לכן, יותר ויותר ישראלים ניצבים מול השאלה – "כיצד לשלב בין הדק בגינה לפרקט שבתוך הבית?" על מנת לענות על השאלה הזו, הרכבנו עבורכם את המדריך המלא שיסייע לכם לעשות את זה נכון.

 

הרצפה המושלמת – פרקט לבית

הפרקט הוא למעשה חיפוי עץ לרצפה, מעבר לתרומה הניכרת שהוא מוסיף לעיצוב הבית, הוא גם נושא עימו מספר של יתרונות בולטים נוספים. בין היתר, הפרקט מבודד את הרצפה מחום\קור, בימי החורף הוא נעים יותר למגע בהשוואה לרצפה רגילה ובימי הקיץ הוא מסייע לשמור על טמפרטורת בית נמוכה יותר. יתרון נוסף של הפרקט הוא העמידות שלו לאורך זמן, בתחזוקה נכונה של רצפת הפרקט תוכלו לשמור על מראה איכותי ויוקרתי גם שנים רבות לאחר ההתקנה. בניגוד למיתוס, תיקון פרקט נחשב לפשוט יחסית בשל לוחות העץ המודולריות שמרכיבות אותו. במקרה של פגיעה נקודתית ניתן להחליף לוח עץ ספציפי ולהחזיר את הרצפה למצבה התקין.

 

הגינה המושלמת – דק לחצר

הדק הוא חיפוי עץ או חיפוי של חומר סינטטי לאזור החצר או המרפסת, לעיתים מותקן הדק תוך יצירת הגבהה מסויימת ולעיתים כמשטח חיפוי הצמוד לקרקע. ישנם סוגים שונים של עצים מהם עושים שימוש לבניית דק, אך לכולם תכונות של עמידות בפני תנאי מזג אוויר, היווצרות של ריקבון ופטריות ועמידות בפני חרקים מזיקים. יש לבחור בחוכמה את החומר ממנו תבנו את הדק שלכם, בהתאם לפרמטרים משתנים כמו מזג האוויר באזורכם, האפקט העיצובי שתרצו להשיג וכמובן מסגרת התקציב הנתונה לכם.  כיום יותר ויותר אנשים רוכשים דק סינטטי לו יכולות עמידות גבוהות במיוחד, דבר החוסך את הצורך בתחזוקה הקיים בדק מסוג עץ. לכל דק סינטטי מחיר שונה הנגזר מסוג החומר, העובי שלו, הצבע וכמובן האחריות המגיעה איתו.

 

שילוב נכון של דק ופרקט

מאחר ומדובר בשני אלמנטים בולטים המבוססים על עץ, חשוב לשלבם בצורה נכונה בעיצוב החלל שלכם. שילוב נכון יכלול בין היתר התחשבות במאפיינים הבאים:

  • סוג העץ – סוג העץ שמתאים לרצפת הפרקט בתוך הבית וסוג העץ שמתאים לדק בגינה עשויים להיות שונים. אך חשוב שתהה התאמה בניהם מבחינת עלות העץ, רמת הגימור והתכתבות משותפת עם עיצוב החלל.
  • צבע העץ – הדק והפרקט לא מחויבים להיות בעלי צבע זהה לחלוטין, אך מומלץ שלא לבחור בצבעים מנוגדים באופן מובהק כמו לבן ושחור ולנסות לשמור על קו עיצובי ברור והמשכי בין שני האלמנטים.
  • כיוון פרוסות העץ – הכיוון בו מניחים את פרוסות העץ המרכיבות את הדק או את הפרקט אומנם נשמע זניח, אך מומלץ לשמור על כיוון אחיד של שני האלמנטים לצורך הטוויה של מראה אחיד ומעוצב בקפידה.

 

אנשי מקצוע מהשורה הראשונה

הדרך הטובה ביותר לשלב בין דק לפרקט היא לתת לאנשי מקצוע לבצע את העבודה. דק ופרקט הם אלמנטים העתידים לשמש אתכם זמן רב ורצוי שיותקנו במקצועיות. פרקט שיותקן ללא רווחים מתאימים יכול לייצר רעשים וכמובן לאפשר חדירת נוזלים לחריצים, דבר שיתבטא בבלאי גבוה. דק שלא יותאם לאזור המגורים עלול להעלות ריקבון ולהיות בלתי ראוי לשימוש תוך זמן קצר. זכרו כי השקעה בחומרים איכותיים ובבעלי מקצוע בעלי רפרטואר וניסיון עתידה לחסוך לכם עלויות מיותרות ועוגמת נפש.

התגובות סגורות

דילוג לתוכן