מה צריך לדעת לפני שקונים פרקט

בשנים האחרונות אפשר לראות כמעט בכל בית פרקטים שהותקנו בחדרים, בחדר המגורים ואפילו פרקטים מיוחדים שהותקנו בחדרי הרחצה והמטבח.

יופיים של הפרקטים

לוחות העץ הקיימים במגוון גדול מאד של דוגמאות וטקסטורות, מעניקים יופי רב בכל חלל מגורים. מתוך ההיצע הגדול של הדגמים, בוחרים הלקוחות לבד או בסיועם של מעצבי הפנים שלהם, את הגוונים שיהיו המתאימים ביותר לקו העיצובי של הבית.

קיימים פרקטים בצבעי עץ אחידים וגם כאלו המשלבים כמה צבעים וכך יוצרים יחד הרמוניה נפלאה של הצבעים, רבים מהדיירים בדירות למכירה בטירת הכרמל, התקינו בסלון פרקט בטיב מעולה בדוגמת פישביין המזכירה עצם של דג ויוצרת עיצוב מעניין ביותר של חיפוי הרצפה.

איכותם של לוחות העץ

לוחות הפרקט בנויים מחומרים עמידים אשר מיוצרים בשיטות מתוחכמות. אפשר לרכוש פרקטים מעץ מלא טבעי המזכירים את המראה הכפרי, או לוחות למינציה המכילים שלש שכבות בטיב מעולה כאשר השכבה העליונה היא מדבקה המכילה את הדוגמה הייחודית.

הפרקטים יכולים להחזיק בבית שנים רבות ללא עיוות של צורתם וללא פגמים, כאשר מבצעים תחזוקה נכונה.

פרקטים של קוויק סטפ

הפרקטים הטובים בעולם הם קוויק סטפ שמיוצרים בבלגיה. טיבם היוצא דופן יצר קהל שבוי המעוניין לרכוש רק את הפרקטים הללו, במיוחד לאור העובדה שזו קנייה לשנים רבות ולא פריט שיחליפו בעוד כמה שנים אלא במקרים חריגים ביותר.

פרקטים ייעודיים לחדרי אמבטיה ולמטבחים

לאחרונה החלה חברת קוויק סטפ בייצור ושיווק של פרקטים מיוחדים שמכילים פולימרים ולכן הם מתאימים לחיפוי הרצפה בחדרי אמבטיה שיש בהם לחות רבה בשל המים החמים במקלחות וגם במטבחים לאור האדים הרבים מהסירים. הלחות הזו אינה משפיעה על שלמותם של משטחי העץ ולכן לקוחות רבים התקינו אותם בדירות חדשות ברחבי הארץ.

התקנת הפרקטים

אנשי מקצוע העוסקים בהתקנה של פרקטים, מבצעים זאת במהירות גדולה יחסית. הם מסוגלים להתקין פרקטים בכמה חדרים תוך כמה שעות בלבד וללא הרבה בלגן ולכלוך. אם מתקינים לוחות עץ של קוויק סטפ מניחים את לוחות העץ זה לצד זה ומחברים את השול הימני של האחד עם השול השמאלי של השני. ברגע שהחיבור נוצר נשמע קליק וכך ברור למתקינים שהפרקט התחבר כראוי והסיכוי שהם ייפרדו הוא קלוש ביותר.

בעת עיצוב הדירות במיזמים רבים, אפשר לראות שרבים מהדיירים בחרו להתקין פרקטים בכל חדרי הילדים וגם בחדר השינה. ברוב המקרים בוחרים דגם וגוון זהה לכל החדרים, כדי ליצור אחידות בנראות הכללית של הרצפה.

נוחות בשימוש יום יומי בפרקטים

הפרקט הוא חומר מבודד ולכן הטמפרטורה נשמרת כמעט זהה בחורף וגם בקיץ. זהו יתרון עבור בני הבית שלא חשים בשינויים המהותיים וכך אפשר להסתובב יחפים, או בגרביים ולשבת על משטח הפרקט לאורך כל השנה.

התגובות סגורות

דילוג לתוכן