עיצוב חדר מחדש עם פרקטים

עיצוב מחדש של חדר עשוי להיות פרויקט מהנה, יצירתי ומתגמל שיוביל לתוצאות מדהימות. למעשה זוהי דרך אידיאלית להעניק לחלל המגורים או לכל חדר אחר בבית, מראה חדש ורענן.

עם תכנון קפדני, אפשר להגיע לתוצאות הרצויות תוך שמירה על מסגרת התקציב שלכם. 

להלן מדריך שיסייע לכם להפוך את החדר לחלל מגורים יפהפה ומעודכן.

הגדירו תקציב

לפני תחילת כל פרויקט, חשוב להגדיר תקציב ולהיות מציאותיים לגבי המשאבים שלרשותכם. התקציב יקבע איזה סוג של שינויים תוכלו ליישם.

קחו השראה

העריכו את המצב הנוכחי של החדר שלכם וקבעו מה אתם אוהבים ומה לא. אספו השראה ורעיונות על ידי התבוננות במגזינים לעיצוב הבית, אתרי אינטרנט שונים או עם ייעוץ מול מעצב מקצועי במידת הצורך. התבוננות בתמונות גם יעזרו לכם לקבל תחושה של מה יכול לעבוד טוב ביחד. 

שינוי של הקירות

השלב הראשון בעיצוב מחדש כרוך בצביעה מחדש של הקירות. בחירת צבע הקיר הנכון היא קריטית מכיוון שהיא קובעת את הטון לחדר כולו. צבעים חמים, כגון בז', צהוב וכתום, יוצרים אווירה נעימה ומסבירת פנים, בעוד שגוונים קרירים כמו כחול וירוק עוזרים ליצור אווירה מרגיעה יותר. טפטים מציעים אלטרנטיבה שונה לקירות עם אפשרויות שונות, החל מצבעים פשוטים ועד מרקמים שונים ועיצובים מותאמים אישית.

רהיטים

בהנחה שכבר יש ריהוט קיים, חשוב להחליט אם לחדש או לשנות אותם או לקנות רהיטים חדשים. ברור שזה תלוי במצב של הרהיטים ובגיל של כל אחד מהם.

אקססוריז

הוספת אביזרים דקורטיביים כגון שטיחים, וילונות וכריות יוצרת את הגימור המושלם של החדר. הם גם יעזרו למזג את האלמנטים של הקירות, הריצוף והרהיטים בצורה חלקה. ברוב המקרים, אין סיבה להימנע מהוספת אביזרים בצבעים עזים אם הם משלימים את העיצוב הכללי. גם יצירות אמנות, גופי תאורה ומראות מוסיפים עניין ויזואלי ועשויים לשמש מוקדים בחדר.

תאורה

לתאורה יש תפקיד קריטי בעיצוב. אור טבעי מוסיף חום ואור לחלל, בעוד תאורה מלאכותית עשויה להדגיש תכונות מסוימות ולהוסיף אפקטים דרמטיים. חשבו על הוספת מנורות רצפה, מנורות שולחן וגופי תאורה אחרים לפי הצורך, במיוחד באזורים הדורשים תאורה מספקת.

חלון חדש לעולם

יש מקרים רבים בהם אפשר לשנות באופן דרמטי את המראה והעיצוב של החדר באמצעות יצירת חלון חדש. חלום בקיר בו לא היה קודם לכן חלון או הוספה של חלון נוסף בקיר קיים.

ברור שכאן יש צורך בשירות מקצועי לצורך ניסור בטון של קיר חיצוני כדי ליצור בו את החלון הרצוי. 

חשוב במקרים כאלה למקם את החלון במקום בו הוא ייתן את האפקט הרצוי. כמו אור שיציף את החלל, חום נעים שיחדור הביתה בשעות קצובות וכמובן אפשרות ליהנות מהנוף.

בכל מקרה, משימה כזו מחייבת עבודה מקצועית של צוות מנוסה שיבטיח תוצאות הכי בטוחות והכי יעילות. 

התגובות סגורות

דילוג לתוכן